Різноманітний асортимент недорогих дверей з МДФ або пластика дозволяє без праці знайти гарне фабричний виріб…
Виготовлення сходів з бетону або дерева своїми руками
Виготовлення ступенів і їх встановлення на вході до будинку своїми руками – цілий творчий і майстерний процес! Сходи потрібна не тільки для естетичної краси, але і для того, щоб усувати перепади висоти і зробити доступ в будинок більш комфортним.
Лідери матеріалів, з чого зводять зовнішні сходи, це дерево, бетон, цегла і метал. Щоб своїми руками зібрати сходи «на століття», варто серйозно підійти до технологічним особливостям, чітко слідуючи всім критеріям.
Початок робіт – що потрібно знати
Розмір ступенів розраховується завчасно. Якщо сходи поєднана з ганком, то норма довжини ступенів і майданчики – від 1 м 20 см, до 1 м 50 см. Ширина однієї сходинки – не більше 300 мм, висота -150 мм. Якщо будинок обшитий сайдингом, підійдуть дерев’яні сходи або цегляні, приховані під витонченою плиткою. Для цегельного будинку – цегла або бетон. Для більш сміливих рішень – металеві сходи.
За початковим задумом будівництва будинку, сходи краще відразу внести в проект, оскільки загальний фундамент буде набагато надійніше додаткового. Якщо спільного фундаменту немає, то перед тим, як побудувати сходи, необхідно розчистити потрібну площу і залити невелику кількість плиткового фундаменту, товщина якого буде від 200 до 300 мм. Так звана «подушка» не дасть сходинках розхитуватися від температурного впливу.
Майданчик підготовлена і тепер зводиться каркас. Для ганку з дерева – це опорні стійки, для бетонного – опалубка і армування. Сходи з цегли також зміцнюють металеві прути.
Ганок з дерева
В якості основного матеріалу для ганку використовують дерев’яний брус, рідше – колоди. Якісна модрина – самий ідеальний матеріал для надійної сходів, що ведуть до будинку. Альтернатива – ялина та інші хвойні дерева. Одна з переваг сходи до будинку з такого матеріалу – варіативність побудови, що виключає армування і заливку бетоном. Але такого виробу потрібен правильний догляд, щоб уникнути деформації. Дерево покривається спеціалізованої просоченням, що захищає від зовнішніх впливів.
Сходинки з цегли до будинку своїми руками
Цегла хорошої якості витримає перевірку температурою і погодними умовами. Сходинки з цегли не дуже складно зробити своїми руками, але часу буде витрачено більше – від 7 до 14 днів, залежить від складності побудови і те, скільки майстрів беруть у цьому участь.
Як зробити сходи і отримати хорошу зносостійкість сходи? Цього можна домогтися, якщо підібрати якісні матеріали і правильно розрахувати кожен розмір окремої деталі.
Щоб побудувати надійну сходи з цегли, дотримуйтеся наступних етапів:
- Щебенево-пісочне підстава;
- Фундамент із залізобетонної плити;
- Кладка цегли;
- Сходинки;
- Облицювання керамічною/тротуарною плиткою.
Щоб підготувати фундамент розрахуйте конфігурацію і розмір майбутньої споруди, потім поетапно готуйте основу:
- Вирийте котлован під необхідний розмір;
- Укладіть в нього щебінь, товщина шару якого не менше 10-15 см;
- Утрамбуйте щебінь;
- Проведіть армування і залийте бетонним розчином арматурну сітку.
Врахуйте:
- Від висоти запланованого виробу залежить товщина шару розчину. Наприклад: на 4 ступені необхідний фундамент з товщиною шару не менше 35 см;
- 30 годин – час висихання підстави;
- Склад розчину: пісок, цемент і щебінь замішуються в співвідношенні 3:1:2. Влийте в нього трохи води, щоб вийшов бетон не був занадто м’яким.
Дотримуйтесь деяких правил, щоб правильно зробити кладку цегли на готову основу:
- Щоб окреслити контур майбутньої сходи, нанесіть розмітку на стіну, до якої буде примикати виріб;
- 1-я ступінь, розташована на деякій відстані від будинку, викладається в ширину 1 цегли;
- Кладка завершується або на дверях, або на висоті передбачуваної майданчика;
- Блоки кладуться з перев’язом: самий нижній ряд викладається вздовж сходів, а наступні – перпендикулярно;
- Міжблочні шви верхнього ряду розташовуються по центру блоків нижнього;
- Облицювання плиткою, монтаж поручнів та інших аксесуарів.
Сходи з металу
Не останніми серед довговічних сходів є металеві вироби. При своєчасному догляді і правильної експлуатації її металеві деталі не втратять форми. Із-за невеликої ваги укладати спеціальний фундамент необов’язково. Особливо привертають погляд сходи з кованого металу.
Металеві деталі можна змонтувати за півтижня. Однак, серед мінусів – висока вартість, тривалий виготовлення деталей під замовлення та постійне оновлення декоративного шару.
Сходи з бетону до будинку своїми руками
- Після того, як майстер робить всі розрахунки, потрібно побудувати опалубку – на ній буде триматися бетон при заливці. Для неї використовуйте водостійку фанеру ламіновану.
- Виставите відбортовку (якийсь обмежувач при заливці бетону) сходи – до неї будуть кріпитися сходинки.
- Підсильте опалубку дошкою, чим міцніше, тим краще.
- подпорочных дощок візьміть ті, розмір яких 50х100 мм, і підсильте ними все, що можете, фанера не впорається з великою масою бетону.
- Візуально огляньте отриману опалубку – вона визначать розмір сходинок.
- Наступний етап – в’язка каркаса.
- Армування бере на себе захисні функції бетону і підвищує міцність сходів. Арматура використовується діаметром 12 мм
- Каркас з арматури кріпиться на стіну, таким чином формується осередок, що має розмір 200мм на 150мм. Армування полягає в тому, що всі частини арматури кріпляться між собою дротом – вона зав’язується особливим гачком.
Після того, як армування завершено – сходи заливається. Використовується спеціальний розчин. На відро цементу 3 відра піску, 6 відер щебеню, відро води. До речі, з допомогою такого розчину можна здійснити ремонт бетонних східців – прибрати невеликі сколи.
- В першу чергу, повністю формують пару нижніх ступенів.
- Через 3-4 дні зніміть опалубку з затверділого бетону. Саму опалубку знімають через 1-2 тижні.
- Відшліфуйте щаблі.
- Готова бетонна сходи потребує лише декоративних оздоблювальних роботах.
Тепер ви знаєте, як зробити сходи своїми руками, але не забувайте використовувати якісні матеріали і витримувати терміни висихання.