Для того, щоб мати поняття про те, як врізати замок в міжкімнатні двері, потрібно знати…
Перегородка з гіпсокартону своїми руками: двері в перегородці
Пару десятків років тому всі перегородки і простінки зводилися своїми руками з блоків або цегли. Ці матеріали згодом з успіхом замінив гіпсокартон, який зберігає свою популярність по сьогоднішній день. Цьому є безліч причин. Можливість гіпсокартону набувати будь-якої форми і різноманітність профілів його каркаса дозволяють втілити в реальність найсміливіші ідеї дизайнерів. Простий монтаж гіпсокартонної перегородки своїми руками доступна навіть новачкові в будівельній справі.
Завдяки своїй пористій структурі матеріал легко пропускає пар, регулюючи рівень вологості приміщення. Просочення ГКЛ спеціальним складом дає можливість застосовувати гіпсокартон у вологому середовищі таких приміщень як ванна кімната або кухня. Гіпсокартон, до складу якого входять натуральні компоненти, абсолютно нешкідливий для здоров’я.
Невелика вага стін з ГКЛ мало впливає на несучу здатність основних елементів будівлі, що дуже істотно при виконанні ремонту старих будівель з дерева. А при будівництві сучасних будівель застосування конструкцій із ГКЛ знижує витрати бетону і арматури до 30%.
Товщину перегородок при їхньому монтажі і надійний отвір визначає ширина профілю в 100,75 або 50мм. Його вибір залежить від призначення перегородки. Вузький профіль може заощадити корисну площу, а широкий – витримати значне навантаження.
Розрахунок матеріалів
Конструкція майбутньої перегородки являє собою металевий обшитий ГКЛ каркас, у якому є отвір. Каркас складається з направляючих і стоєчних профілів. Напрямні профілі ПН 50/40 кріпляться по периметру вертикального контуру приміщення, а стієчні профілі ПС – всередині контуру з кроком 600мм, вони ж утворюють отвір. Для обшивки застосовується гіпсокартон стіновий т. 12,5 мм з розмірами листів 2500х1200мм.
Для того, щоб правильно розрахувати кількість цих матеріалів, необхідно накреслити на папері схему майбутньої перегородки з зазначенням висоти, довжини або ширини приміщення, місця і розміри дверного прорізу, а також розміщення стоєчних профілів. Крім цього на креслення каркаса слід нанести розкрій листів гіпсокартону, які повинні розташовуватися в шаховому порядку з кріпленням на горизонтальних стиків перемичках каркаса.
При розрахунках важливо визначитися з майбутньою навантаженням на перегородку від ваги предметів меблів або декору. Від неї залежить розташування і кількість стоєчних профілів, а також додаткових перемичок, необхідних в місцях кріплення аксесуарів або оформляють дверний проріз.
Перед тим, як зробити перегородку з гіпсокартону, приблизний розрахунок кількості матеріалів можна виконати за допомогою будь-якого їх численних калькуляторів, розміщених на сайтах спеціалізованих будівельних компаній. Дверний отвір при цьому не враховується.
Монтаж каркаса
Для того, щоб побудувати металевий каркас перегородки своїми руками потрібні такі інструменти: схил, шуруповерт, рулетка, ножиці по металу, перфоратор, дриль, молоток, шнур малярний, будівельний рівень і маркер. Міжкімнатна перегородка з дверима виготовляється поетапно в такому порядку:
- Необхідно визначити місце розміщення перегородки. Для цього від протилежного до неї стіни потрібно відміряти два необхідних відстані і зробити маркером позначки на бічних стінах. Потім за допомогою рівня ці позначки потрібно суворо вертикально перенести на стелю. Отримані чотири точки потрібно з’єднати попарно на підлозі і стелі лініями з застосуванням малярного шнура. Розмітка для кріплення направляючих профілів готова.
- Потім строго по наміченої лінії на підлозі потрібно встановити та закріпити через прокладковий стрічку за допомогою перфоратора, дюбелів і саморезов направляючий профіль. У дверному отворі його встановлювати не потрібно.
- Аналогічним чином такий же профіль потрібно встановити своїми руками на стелі. Крок кріплення профілів саморізами – 500-600мм.
- Після монтажу горизонтальних профілів слід встановити на бічних стінах вертикальні стійки і закріпити їх. Стійки і горизонтальні профілі в результаті роботи повинні утворити контур майбутньої перегородки.
- Потім необхідно встановити два стійкових профілю своїми руками, формують дверний проріз. Вони кріпляться дрібними шурупами типу «клоп» до верхнього і нижнього напрямного профілю. Вертикальність стійок при монтажі слід перевіряти за допомогою рівня.
- Потім вільний простір контуру перегородки заповнюється проміжними стійками з кроком не більше 600мм. Їх кріплення виконується аналогічно попередньому пункту.
- Для завершення формування дверного отвору своїми руками необхідно відрізати за допомогою ножиць по металу шматок стійкового профілю, довжина якого повинна бути рівною ширині дверного прорізу. Крім цього, знадобляться два десятисантиметрових відрізка стійки, які потрібно з’єднати з поперечним профілем отвору у вигляді літери «П». Отриманий елемент потрібно перевернути на 180 градусів і закріпити саморізами як верхній дверний поперечини. Для додаткової жорсткості отвору можна встановити і закріпити кілька профілів, довжина яких відповідає відстані від перекладини до стельового направляючого профілю.
- Збільшити жорсткість стійок отвору можна своїми руками за допомогою вставок з дерев’яного бруса. Вартість конструкції при цьому зросте, але дверний отвір значно посилить свою міцність.
Обшивка каркаса перегородки гіпсокартоном
Після монтажу каркаса його потрібно обшити гіпсокартонними листами. Починати роботу своїми руками слід від стіни з кріплення цільних листів, дотримуючись таких правил:
- Саморізи вкручуються в лист на відстані 10-15мм від його краю з кроком кріплення 100-150мм.
- Сусідні листи повинні мати стик на загальному профілі.
- Капелюшки кріплення слід на 0,5 мм утоплювати в ГКЛ.
- При одношарової обшивки каркаса довжина шурупів приймається не менше 25мм, а при двошаровій -40мм. Важливим показником при цьому є проникнення кріплення в профіль на глибину не менше 10мм.
Після обшивки каркаса з одного боку в нього рекомендується укласти звукоізоляційний матеріал, в якості якого можна застосовувати мінеральну вату у вигляді плит або рулонного полотна. Ізолятор потрібно укладати між стоечними профілями уникаючи зазорів.
Після укладання ізоляції можна обшивати каркас з іншого боку за вищеописаними правилами. Листи рекомендується кріпити до профілів каркаса зі зміщенням по вертикалі для правильного розподілу навантажень, що виникають при експлуатації перегородки.
Обробка перегородки
Оздоблення готової гіпсокартонної перегородки виконується у такому порядку:
- Спочатку необхідно зашпаклювати стики ГКЛ гіпсової сумішшю з їх одночасним армуванням спеціальною стрічкою-серпянкой. За зовнішнім кутам отвір слід зміцнити перфорованим металевим профілем, а головки «утоплених» саморізів сховати під шпаклівкою.
- Потім підготовлену поверхню перегородки потрібно загрунтувати для кращої адгезії і зашпаклювати стартовою гіпсової сумішшю.
- Після її висихання перегородку потрібно відшліфувати своїми руками із застосуванням абразивної мелкоячеистой сітки № 100-150. Отримана гладка поверхня годиться для обклеювання шпалерами.
- Для підготовки перегородки до фарбування потрібно на її поверхню нанести додатковий шар дрібнозернистого фінішної шпаклівки, дати йому висохнути, а потім відшліфувати перегородку і пофарбувати її за допомогою валика водоемульсійною або акриловою фарбою.
Замість традиційної двері в перегородці може бути встановлена розсувні двері. У цьому випадку розмір отвору буде менше дверного полотна. Такий отвір забезпечується підлоговим контролером, підвісним рейкою і має додатковий металевий каркас необхідний для маскування механізму руху.
При необхідності в гипсокартонной перегородці можна розміщувати інженерні комунікації: електропроводку, труби та інші. Такі роботи плануються заздалегідь і виконуються на етапі створення каркаса.
Ось і вся наука. Сподіваємося, тепер ви знаєте, як зробити перегородку з гіпсокартону і дверний отвір своїми руками. Трохи терпіння і акуратності в роботі – і все у вас вийде. Всім удачі!