Виготовлення отвору під двері в стіні

Перед тим, як зробити дверний отвір, необхідно оформити юридичне узгодження такої роботи і отримати на неї дозвіл. Особливо це стосується випадків пробивання несучих стін будинку або квартири. Після оформлення відповідних документів можна братися за справу.

Перше, що необхідно відразу виконати, це повністю звільнити приміщення від меблів і речей, а двері суміжних кімнат – закрити або завісити тканиною або плівкою. Робота чекає пильна, і така підготовка до неї не буде зайвою.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Коли проводиться пробивання і монтаж міжкімнатних перегородки або стіни, поява будівельного сміття неминуче. Тому для його збору і видалення потрібно запастися міцними мішками, які можна знайти вдома або купити в магазині.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Якщо ремонтом не заплановано влаштування нового підлоги, його варто застелити дошками, так як монтаж отвору завжди супроводжується падінням вибитих шматків бетонної або цегляної стіни, які можуть пошкодити покриття.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Безпечне виготовлення отвору вхідних дверей вимагає захисту шкіри, очей та органів дихання від проникаючої пилу, яку піднімає в повітря падаюча при демонтажі штукатурка і уламки стін. Тому таке заняття як монтаж отвору передбачає наявність спецодягу, захисних окулярів, респіратора і рукавичок. Крім цього, перед розбиранням слід переконатися в наявності або відсутності в міжкімнатних стіні електричних кабелів і відключити їх при виявленні таких.

Виготовлення отвору в стіні

Виконати монтаж отвору вхідних дверей нескладно, хоча і процес цей досить трудомісткий. Щоб нова конструкція могла витримати чималий вага залишку стіни над нею, необхідно посилення дверного отвору. Воно виконується за допомогою горизонтальних перемичок і стійок, матеріалом для яких служать сталеві профілі – куточки 5х63мм або швелери 10П(У)-14П(У).

Виготовлення отвору під двері в стіні

Вирізання отвору

Для вирізання отворів у бетонній або цегляній стіні професіоналами зазвичай використовуються різаки оснащені колами з алмазної напайку, але для домашніх умов цілком підійде досить потужний перфоратор і кутова шліфувальна машинка. Крім цього виготовлення отвору зажадає наявності кувалди, бура, зварювального апарату, шпильок М16 – М24 з гайками, алмазного круга на «болгарку» і інструментів для виконання розмітки.

Перед тим, як зробити отвір в цегляній стіні, необхідно виконати розмітку його контуру. Вибравши бажаний розмір, в кутах контуру слід просвердлити наскрізні отвори. Вони будуть служити орієнтиром при визначенні периметру отвору вхідних дверей з іншого боку міжкімнатних стіни. Отвори можна виконати за допомогою перфоратора оснащеного буром д. 12мм.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Після визначення і розмітки контуру над його верхньою лінією необхідно вибити або вирізати штрабу для закладки перемички виготовленої з швелера. Довжина її повинна перевищувати ширину прорізу на 1 метр. Профіль повинен щільно входити в виготовлений паз. Перед монтажем швелера в ньому потрібно просвердлити з кроком 300мм отвори, необхідні для стягуючого кріплення. Потім профіль слід зафіксувати в штрабі розчином, а через отвори швелера – просвердлити стіну наскрізь. З її зворотного боку потрібно вирізати аналогічний паз, вставити в нього другий швелер і обидва профілю стягнути шпильками. Після виконання цієї роботи можна вирізати отвір.

В бетонній конструкції це зручніше виконувати, заздалегідь поділивши площу контуру на квадрати. Дотримуючись їх меж, можна різати бетон «болгаркою» або вибивати його перфоратором. Деякі фрагменти бетонної стіни будуть видалятися легко, а інші потребують обрізання арматури. Отвір у цегляній стіні вирізати легше унаслідок меншої міцності і більшої податливості до різання цього матеріалу.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Коли виготовлення отвору вхідних дверей буде завершено, необхідно виконати додаткове посилення отвору. Швелери потрібно зв’язати зварюванням за допомогою металевої смуги, встановленої між ними або пластин, які з’єднують швелери через кожні 20см. Обидві сторони прорізу потрібно посилити куточками, які повинні бути приварені у верхній перемичці отвору. Крім усього, куточки попарно слід пов’язати металевими пластинами і стягнути за допомогою шпильок за попередньо виконаними отворів. Для зміцнення отвору несучої стіни потрібно встановити нижню перемичку і приварити її до стійок.

Обробка отвору

Після того, як буде завершено монтаж, вхідний отвір під двері необхідно «облагородити». Для обробки отворів застосовуються штукатурка, декоративний камінь, пластик, гіпсокартон і деревина.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Наприклад, декоративна штукатурка відрізняється довговічністю і екологічною чистотою. На укосах отвору штукатурка заповнює всі порожнечі і додатково його зміцнює. При роботі з цим матеріалом необхідно переконатися в надійності конструкції отвору вхідний міжкімнатних дверей, а потім приступати до підготовки розчину. Декоративна штукатурка наноситься із застосуванням спеціальних шаблонів, виконаних з якісних матеріалів. Якщо монтаж отвору не передбачає наявності дверей, то його кути додатково зміцнюються спеціальними профілями, які повинні розташовуватися по всіх сторонах входу. Залишилися заповнює порожнини штукатурка, а її надлишки видаляються. Після висихання розчину отвір під двері можна пофарбувати акриловою емаллю.

Для облицювання глибоких отворів часто застосовуються листи гіпсокартону. Перевагою такого варіанту обробки є можливість надати конструкції будь-яку бажану форму. При оформленні отвору з листів вирізаються необхідні елементи відповідно з його розмірами. Поверхню укосів обробляється цементним розчином чи гіпсовою сумішшю до гладкого і рівного стану. Потім вирізані з ГКЛ елементи можна кріпити на попередньо встановлені в отворі профілі або просто клеїти до поверхні. Для зовнішнього покриття такої облицювання часто використовується декоративна штукатурка.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Дверний отвір часто піддається яким-небудь механічних впливів. Тому цементна стяжка є самим надійним видом покриття дверних укосів. На відміну від інших видів облицювання, які при пошкодженні вимагають заміни їх елементів, цементне покриття легко ремонтувати і приводити у початковий вигляд.

Виготовлення отвору під двері в стіні

Залежно від стилю інтер’єру дверні прорізи також можна оформляти арками, вітражами, колонами, або просто красивими шторами.

Главная / Виготовлення / Виготовлення отвору під двері в стіні
Вверх