Виготовлення дверей з дощок своїми руками

Різноманітний асортимент недорогих дверей з МДФ або пластика дозволяє без праці знайти гарне фабричний виріб з потрібними розмірами. Однак, не завжди такі двері відповідають заявленим вимогам з якості та практичності. Наприклад, для господарських споруд: лазня, сарай, літня кухня або душ, потрібні міцні конструкції, яким не страшні перепади температури, волога і сильний вітер. В цьому випадку краще всього своїми руками зробити двері з дощок.

Підготовка матеріалу

Майстри, які займаються виготовленням меблів з дерева, стверджують, що краще всього працювати з дубом. Однак, застосування такої деревини для виробництва дверей нераціонально, так як вона дуже важка, тому частіше використовується сосна. Рідше застосовується ялина із-за численних сучків і расслаивающаяся волокнистої структури.

дошки

Вибираючи дошки, потрібно дивитися, щоб поверхня була рівною і не мала синяви. Якщо немає впевненості у правильності зберігання дощок, то їх потрібно додатково просушити протягом двох місяців при температурі +25 градусів. Процедуру можна прискорити, використовуючи сушильну камеру, але максимально допустима температура становить +50 градусів. При великих відмітках з деревини випливає смола, що скріпляє волокна, і дошки починають розсихатися. Вибрати і підготувати матеріал потрібно, дотримуючись таких правил:

  • купувати варто ділову деревину, для якої характерно невелика кількість сучків малого розміру;
  • нормальною вважається залишкова вологість в межах 12-15%;
  • уклавши дошки методом «шип-паз», треба перевірити, щоб вони не були поведені або вигнуті;
  • міжкімнатні двері можна самому зробити з дощок товщиною 2.5-3.5 см, а вхідні – 3.5-5 див.

Виготовлення дверного полотна з масиву

Процедура створення дверного полотна визначається його типом, і можливо виготовлення трьох видів дверей своїми руками. Масивні – це рівна поверхня, що створюється шляхом з’єднання струганих дощок. Вхідні двері виробляються з кедра, дуба і модрини, а в сарай або лазню можна зробити полотно з соснової дошки. Щоб зробити їх своїми руками, потрібно слідувати таким етапам:

склеювання

  1. На горизонтальній поверхні укладається масив і розмічальні дошки (короткі горизонтальні і довгі вертикальні).
  2. З дотриманням прямого кута стикування проводиться розмітка місць з’єднання дощок. Після цього випилюються шипи на довгих дошках.
  3. По довгій внутрішній стороні коротких дощок випилюється шип, а на торцях – паз.
  4. Пази і шипи промащуються столярним клеєм і скріплюються. Укладати дошки необхідно так, щоб малюнок річних кілець дивився в одну сторону.
  5. Зібраний щит треба піджати з усіх боків і залишити сохнути на 72 години.
  6. Готовий щит обробляється шліфувальною машинкою для додання гладкості поверхні і приховування швів, а потім робиться обв’язка. Кількість поперечок вибирається залежно від розмірів і маси дверей, виготовлених своїми руками.

Не маючи професійних навичок, і бажаючи зробити двері в лазню або сарай своїми руками, краще випилювати простий шип в половину товщини дошки. Ця робота проводиться дуже акуратно, оскільки навіть невеликий зазор здатна викривити полотно і викликати нещільне прилягання деревини.

Виготовлення фільончастих дверей своїми руками

фільончасті двері

Фільончасті – це виріб з різними декоративними виїмками, яке виглядає цілком гідно, але рідко використовується в екстер’єрі. Щоб виготовити фільончасті двері своїми руками, потрібно спочатку зробити креслення з зазначенням розмірів дощок і фільонок. У відповідності з кресленням по черзі вирізаються бруски для рами і фільонки. Останні повинні вільно входити в пази на брусах, тому товщина їх країв робиться менше пазів на 1-2 мм. Після обробки всіх елементів антисептиком і просушування, пази змазують клеєм. Всі деталі збираються на горизонтальній поверхні в такій послідовності: до вертикального бруса приклеюються поперечники і фільонки, потім середники, що залишилися поперечники і фільонки, другий вертикальний брус і обрамляють штапики. Враховуючи принцип поелементної збірки такий двері, филенчатое полотно можна самому легко прикрасити скляними вітражами.

Виготовлення щитової конструкції

щитова

Щитові – це бюджетні конструкції, які робляться з дощок низької якості, заповнюються всередині обрізним брусом або залишаються порожнистими. Щоб приховати зовнішню «дефектність» даної двері, її обшивають декоративними поверхнями з МДФ або пластика. Це простий і недорогий варіант для облаштування входів у підвал, сарай або на горище. В принципі, вони підійдуть і в лазню, але тоді потрібно використовувати якісні дошки і правильно їх обробити. Процес виробництва передбачає такі етапи:

  1. Вибирається брус відповідного розміру, щоб можна було зробити каркасну раму, і після розмітки вирізаються шипи в полдерева.
  2. Після приклеювання дощок по пазах в кути забивають нагелі.
  3. Якщо двері буде ставитися в лазню, то для підвищення її жорсткості потрібно зробити дві серединні поперечки.
  4. Одна сторона обшивається обраним недорогим матеріалом: листом ДВП або щитом з тонкої дошки.
  5. На нижній облицювальна лист наклеюється наповнювач, найчастіше, це деревні обрізки. Але при виготовленні щитової двері в лазню, краще покласти максимально товстий шар хорошого утеплювача, приміром, з мінеральної вати.
  6. Коли клей повністю висохне, підшивається зовнішній лист ДВП і створюється декоративне оформлення при необхідності.

Виготовлення рами своїми руками

Після того як дверне полотно готове, зробити під нього раму вже простіше простого. Досить склеїти методом «шип-паз» дві вертикальні стійки і дві поперечини потрібного розміру. Для двері в лазню рама також після висихання обробляється вологостійкими покриттями. Вона кріпиться до стіни саморізами так, щоб капелюшки «потонули» в масиві.

рама

Підбираючи фурнітуру, можна зупинитися на стандартних односторонніх петлях і шпінгалети, які знаходяться в доступному ціновому сегменті. Універсальні петлі дорожче, їх важко знімати і по завіреннях окремих продавців, вони скриплять більше, ніж односторонні. Кількість петель залежить від ваги полотна, наприклад, на вхідні двері з дуба може тривати до чотирьох петель.

Обробка деревини

лаком

Будь-яке дерев’яне полотно, виготовлене своїми руками, повинно бути оброблено захисним засобом. Міжкімнатні двері досить покрити лаком, а вхідні конструкції в будинок або лазню треба обробляти не тільки антисептиками, але і декількома шарами фарби. Хорошим вибором буде полифлюид, який глибоко проникає у волокна деревини і володіє високим водовідштовхувальну властивість. А фінішне декоративне покриття можна вибирати, орієнтуючись по особистим смаковим уподобанням.

Главная / Виготовлення / Виготовлення дверей з дощок своїми руками