Міжкімнатна арка своїми руками

Для оформлення дверних прорізів у будинку часто використовують різноманітні арки. У них є чимало переваг:

 • вони економлять місце в приміщенні, яке займають відкриваються і закриваються двері;
 • візуально об’єднують простір квартири, забезпечуючи легкий прохід між приміщеннями;
 • зорово зонують окремі приміщення без допомоги дверей, якщо цього вимагає дизайнерська концепція;
 • роблять квартиру або будинок витонченими, надаючи їм витончений і оригінальний вигляд.

Основні форми арок, які використовуються в житлових приміщеннях

Існують різні за формою варіанти оформлення дверного отвору, які залежать від технічних особливостей обох приміщень, які будуть розділятися аркою. Зокрема, визначальними критеріями при виборі форми арки є висота стелі та ширина дверного отвору. Тому що деякі види арок призначені тільки для високих приміщень, а для створення інших, потрібне розширення отвору. Перед тим, як зробити арку в дверному отворі, потрібно ретельно провести всі необхідні вимірювання, оскільки від цього буде залежати успіх всього процесу майбутнього монтажу.

Міжкімнатна арка своїми руками

Найпоширенішими видами арок є:

 1. Класичні (з правильним дуги радіусом, рівним половині ширини дверного отвору).
 2. В стилі модерн (мають усічений радіус дуги, який перевищує ширину дверного отвору).
 3. Романтика (арки прямокутної форми із закругленими кутами).
 4. Арки-“портал” (арки простої прямокутної форми, що повторюють форму дверного отвору).
 5. Арки у формі еліпса, куполи, трапеції та інші арки нестандартної форми.
 6. Напіварки (арки, утворені малою частиною великого кола радіуса).

Міжкімнатна арка своїми руками

Будь-яка арка, зроблена своїми руками або за допомогою фахівців, виготовляється з цегли, каменю і натурального дерева, фанери, ДСП або ДВП, МДФ, пластику, гіпсокартону.

Арки з цегли, каменю, бетону

Такі арки в інтер’єрі виглядають красиво і солідно, особливо в коридорі або передпокою, але установка арки з цих матеріалів – непросте заняття. До того ж, така конструкція досить важка, і це необхідно враховувати. Виготовлення арки з каменю або цегли нерідко потребує збільшення розмірів дверного отвору, а це іноді проблематично.

Кілька порад, як зробити арку з цегли

Міжкімнатна арка своїми руками

Розрізняють три основні типи цегляних арок:

 • Повна, або звичайна (цегли викладають у вигляді півкола, висота якого – це половина ширини дверного отвору);
 • Клиноподібна (цегла особливим чином, щільно укладають клином);
 • Лучкова (укладання цеглин відбувається за усіченої дузі).

Виготовлення звичайної цегляної арки є найпростішим з описаних трьох, а клинчатой – найскладнішим. Тим не менш, технологія кладки у всіх трьох випадках дуже схожа, але вона вимагає певних навичок. Тому перед тим, як зробити дверну арку з цегли, бажано досконально вивчити процес в теорії і подивитися відповідне відео.

Взагалі, установка міжкімнатних арки з цегли включає в себе наступні етапи:

 • проектування та виготовлення шаблону зводу майбутньої арки;
 • установка виготовленого шаблону;
 • укладання цегли в відповідності з обраною формою арки;
 • фіксація зробленої конструкції;
 • видалення шаблону;
 • кінцева обробка готової арки.

Вельми бажано врахувати досвід інших і не допускати типових помилок при виготовленні цегляної арки в передпокої, вітальні або іншій кімнаті:

 1. Важливо максимально точно розрахувати пропорції майбутньої арки, так як їх недотримання веде до нерівномірного розподілу ваги. В результаті можуть з’явитися тріщини або статися обвалення.
 2. Важливо вчасно видалити шаблон. Якщо його залишити, деревина розбухає і укладання відбувається неправильно. Щоб цього уникнути, шаблон перед початком укладання накривають будівельної плівкою.
 3. не Можна використовувати метал для виготовлення шаблону: відсутність потрібної еластичності перешкоджає правильному укладанні і рівномірному розподілу навантаження, результатом чого можуть стати тріщини.

Арка своїми руками з дерева

Арки з дерева чудово виглядають в будь-якій частині будинку, особливо в передпокої, відразу заявляючи про солідність, добрий смак і високий статус своїх господарів. Процес виготовлення дерев’яної арки непростий, він вимагає уваги і певних навичок. Перш, ніж поставити таку арку, треба вирішити, яку форму вона буде мати, переглянувши відповідні фото і відео.

Міжкімнатна арка своїми руками

Так, для передпокою, кухні або вітальні в стилі хай-тек або мінімалізм, чудово підійдуть дерев’яні арки-“портали”. Зробити її простіше, ніж інші форми, але при всій своїй простоті вона робить приміщення вишуканим і елегантним. Установка арки простий квадратної або прямокутної форми не вимагає особливих умінь: з’єднати прямі її частини можна за допомогою скоб або спеціального клею.

Особливості монтажу дерев’яних арок

Дерев’яні арки закругленої форми створюються за допомогою з’єднання окремих невеликих частин клеєм або металевими скобами.

Процес встановлення дерев’яної арки починається з ретельної підготовки місця для неї: стіну потрібно зачистити, вирівняти, потім надати потрібну форму отвору в залежності від обраної форми арки. Розмір дверного прорізу в підсумку повинен збігатися з параметрами арки.

Монтаж дерев’яних арок вимагає великої акуратності – дбайливого ставлення потребує і сама конструкція, і частина стіни, в яку вона встановлюється. Арка повинна встати в отвір точно, без пустот по краю, не виглядаючи і не ховаючись за краю стіни.

Міжкімнатна арка своїми руками

В кінці монтажу проводиться фінішна обробка готової арки. Зазвичай її покривають фарбою або лаком для збереження первісного вигляду і маскування нерівностей, відколів і вм’ятин.

Як зробити напіварки або арку з ДВП або ДСП

Такі листові матеріали, як ДВП, ДСП або фанера легко монтувати, та й коштують вони набагато нижчі, ніж натуральне дерево. До того ж їх легко обробити за своїм бажанням. ДСП або ДВП незамінні, якщо ви хочете створити нестандартну конструкцію арки і при цьому заощадити. Крім того, в арку з цих матеріалів нескладно вмонтувати вбудовані світильники – така арка, зокрема, в передпокої, буде виглядати дуже ефектно.

Міжкімнатна арка своїми руками

Як зробити арку в квартирі з гіпсокартону

Найпростіше зробити арку самому з гіпсокартону. Виготовлення арки з цього матеріалу не вимагає особливих знань, і під силу навіть не дуже досвідченому майстрові. Таким чином добре зробити, наприклад, арку, що веде з вітальні в кухню, оскільки дерев’яні арки складніше монтувати і вони вимагають особливого догляду в цій зоні.

Міжкімнатна арка своїми руками

Монтаж арки з гіпсокартону – основні етапи

 1. Перед тим, як зробити арку своїми руками, потрібно вибрати проект майбутньої арки і намалювати її шаблон у натуральну величину.
 2. Монтаж металевого профілю

Кращий вид профілю для цього – у формі букви “П”. Крім направляючого профілю, необхідні спеціальні ножиці і дирокол для роботи по металу.

Міжкімнатна арка своїми руками

Перш за все розраховується потрібна довжина профілю, залежно від розміру обраної арки. На отмеренном і відрізаному шматку профілю роблять надрізи на відстані близько 1 см один від одного (це допоможе надати йому бажану форму). Потім шляхом згинання профілю отримують каркас арки.

 1. Підготовка гіпсокартону.

Його обережно згинають за формою каркаса. Існує кілька способів зробити це – для вибору оптимального краще подивитися відповідне відео.

Міжкімнатна арка своїми руками

 1. Підготовка поверхні отвору

Тут спочатку треба вирівняти стіну, потім зміцнити з обох сторін отвору металевий профіль. Далі до встановленим в отворі прямим профілем потрібно приєднати раніше вигнуту частина профілю. А потім зібрати всі частини конструкції арки і приєднати їх за допомогою саморізів.

Міжкімнатна арка своїми руками

 1. Фінішна обробка готової арки в кухні, передпокої, вітальні або іншому приміщенні будинку

Цей етап включає в себе обробку перфорованим куточком, закладення швів і стиків конструкції, шпаклювання, арки і її шліфування поверхонь. Тільки після цього арку в передпокої або іншої частини квартири можна декорувати по своєму смаку.

Главная / Виготовлення / Міжкімнатна арка своїми руками
Вверх