Як розрахувати двері купе самому

Розсувні двері-купе – це ідеальний варіант для поділу кімнат в малогабаритній квартирі, де зайвим не буває навіть сантиметр площі. Вони також відмінно підходять для зонування простору в великих приміщеннях і квартирах-студіях, де не хочеться зводити глухі стіни.

Різноманітні варіанти і розміри розсувних дверей, пропонованих виробниками, дозволяють вибрати дизайн, що підходить до будь-якого стилю інтер’єру.

На відміну від орних дверей, двері-купе не вимагають виділення додаткового простору, рівного радіусу розорювання, завдяки чому місце біля стін можна використовувати більш функціонально. Така дверна конструкція також гарне рішення для ситуацій, коли потрібно закрити отвір в перегородках з гіпсокартону, де стандартні двері з коробкою будуть недоречні.

Як розрахувати двері купе самому

Різновиди міжкімнатних дверей-купе

За кількістю стулок бувають одностулкові і двостулкові двері-купе. Вкрай рідко в інтер’єрах можна зустріти трьохстворчатого і четирьохстворчатие варіанти, які, як правило, використовують для зонування дуже великих приміщень.

Одностулкові розсувні двері це одне полотнище, яке зсувається в бік по напрямних рейках. Напрямні, по яких рухається такі двері, зазвичай кріпляться до стелі або стіні над дверним отвором. Двостулкову конструкцію, що складається з двох полотнищ, варто вибрати в тому випадку, коли потрібно закрити широкий отвір або виділити функціональну зону.

Купувати двері потрібно не тільки з урахуванням конструктивних особливостей, а й приділяючи увагу дизайну. Сучасне фабричне обладнання дозволяє виготовляти двері купе з фотодруком, піскоструминним або вітражним малюнком на будь-який смак. Можна навіть замовити індивідуальний дизайн по малюнку або ескізу клієнта. Завдяки такій різноманітності асортименту і можливостей, звичайні двері легко перетворити з пересічного елемента зонування простору в оригінальну інтер’єрну родзинку або зробити яскравим акцентом обстановки – для цього достатньо вибрати дизайн з привертає малюнком або незвичного кольору.

Як правильно розрахувати необхідні розміри дверей-купе

Щоб вибрати в магазині підходящий виріб або виготовити його самостійно, важливо правильно зняти розміри з дверного отвору і максимально точно зробити розрахунок дверей купе.

Для точного розрахунку габаритів дверної конструкції потрібно зробити такі виміри:

  • ширина дверного отвору в трьох точках: вгорі, внизу і посередині;
  • висота отвору з лівого і правого боку, а також по центру;
  • рівень підлоги, стелі та бокових стін.

Як розрахувати двері купе самому

Ширина прорізу вимірюється в декількох місцях з допустимою різницею до 2 см. При цьому ширина отвору вважається рівною максимальну величину з усіх, отриманих в результаті вимірювання (ця методика може бути застосована для дверей-купе, що рухаються перпендикулярно бічних стін).

Висоту майбутніх дверей також визначають по отвору, вимірюючи його, як мінімум в трьох точках, відстань між якими не повинно перевищувати 70 см. Допустимий перепад висоти – 1,5 см. У разі наявності перепадів за основну цифру беруть мінімальне значення замірів висоти.

Рівень підлоги, стелі і стін не менше, важливий, ніж інші виміри, оскільки, наприклад, від кута нахилу підлоги залежить, чи буде нормально закриватися двері в ході експлуатації.

Як розрахувати двері купе самому

Глибину отвору також необхідно заміряти. На відміну від орних дверей, розсувним не потрібна установка масивної коробки, а потрібна глибина прорізу залежить від товщини направляючого профілю. Зазвичай 8-10 см цілком вистачає, так що двері-купе – найоптимальніший варіант для установки в перегородках, зведених з гіпсокартону, які в більшості випадків не бувають товстими і не несуть на собі будівельних навантажень, а просто виконують функцію зонування в дизайні приміщень.

Формули для розрахунку розмірів дверей-купе

Існують кілька загальноприйнятих формул, які допомагають правильно розрахувати необхідні розміри розсувного конструкції.

Для визначення висоти двері-купе, що позначається як h, використовують таку формулу:

h двері = h отвору – 4 см

Спосіб розрахунку ширини (L двері) залежить від кількості стулок в конструкції, обраної для зонування простору:

  • для стандартних двостулкових конструкцій: L двері = (L отвору + 2 см) /2, де 2 см – це розміри перехлеста полотнищ;
  • для дверей з трьома полотнищами: L двері = (L отвору + 4 см) /3, де 4 см – це сукупна ширина двох накладок дверей;
  • для чотирьох стулок: L двері = (L отвору + 6 см) /4, де 6 см передбачено для забезпечення трьох перехлестов.

Також важливо правильно визначити розміри напрямних, по яких рухатимуться дверні полотнища. Для розрахунку їх довжини до ширини прорізу додають ще 4 см, щоб мати можливість підігнати розмір в процесі установки конструкції. Як правило, на практиці довжина верхньої та нижньої напрямної незначно.

Особливості установки двері-купе в стіні з гіпсокартону

Часто в дизайні приміщень для більш раціонального зонування простору передбачають зведення додаткових стін з гіпсокартону, з самого початку не передбачених в проекті. Спорудження такої конструкції, на відміну від запланованих проектом стін, дозволяє господареві квартири, в залежності від придуманого дизайну інтер’єру, самостійно вибрати ширину дверей-купе, привносячи родзинку індивідуальності в типову планування. Це як раз той випадок, коли ширина дверей може не залежати від розмірів наявного отвору, а навіть навпаки – дверний проріз можна на етапі зведення конструкції підігнати під обраний дизайн розсувних дверей.


Монтаж розсувних дверей в стіну з гіпсокартону здійснюється на останньому етапі оздоблювальних робіт, оскільки тут не потрібна установка короба і чорнове забивання зазорів між ним і дверним отвором.

З огляду на порівняльну крихкість стін з гіпсокартону, для монтажу двері-купе в цьому випадку обов’язкова наявність закладного бруса товщиною 50 мм, вмонтованого по всій довжині кріплення направляючої.

Також стіна з гіпсокартону дозволяє робити такі варіанти розсувних систем, які будуть ховатися в саму гіпсокартонну перегородку, при необхідності візуально об’єднуючи простір.

Двері-купе відкривають широкі можливості в оформленні інтер’єру житла. Їх самостійний монтаж не складає особливих труднощів. Вирішальним фактором у якісній установці є правильний розрахунок необхідних розмірів розсувної системи.

Главная / Виготовлення / Як розрахувати двері купе самому
Вверх