Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Залежно від напрямку руху полотна існує кілька основних видів міжкімнатних дверей:

  • Розпашні двері. Вони найбільш популярні. Незважаючи на те, що їх монтаж особливої складності не представляє, для повноцінної роботи таких дверей потрібно багато вільного місця.
    Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно
  • Розсувні двері мають безліч модифікацій. Вони бувають двостулковими, одностулковими, лівими і правими, з паралельним до стіни напрямком руху або задвигаемыми всередину її. Такі двері вирішують проблему нестачі місця, яка притаманна навстіж полотнам. Конструкція розсувних міжкімнатних дверей залежить від ваги їх стулок, а для руху полотен в порожнину стін потрібно монтаж особливих дверних коробок.
    Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно
  • Складні міжкімнатні двері є прекрасною альтернативою їх класичних аналогів. Їх конструкції містять секції стулок, що рухаються по спеціальних напрямних. Тому складні двері безпечні: про них складно вдаритися, вони не змикаються при протягах. Існує два типи таких дверей: книжка гармошка. Двері-гармошка може служити заміною штор. Двері-книжка міцніше, так як має дві однакові секції по ½ полотна.
    Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

По виду полотна міжкімнатних дверей бувають фільончастими і щитовими:

  • Полотна филенчатое типу мають раму зі вставками скла і фільонок. Ділянка двері, виділений профільованими тонкими рамками і включає в себе фанерний чи пластиковий щиток, що закриває каркас, називається фільонкою. Такі двері мають хорошу звукоізоляцію і невелика вага. Зважаючи на складність конструкції, зробити і встановити фільончасті міжкімнатні двері своїми руками досить непросто, оскільки для цього необхідне спеціальне обладнання.
    Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно
  • Щитові міжкімнатні двері найчастіше виготовляються для облаштування житлових будинків своїми руками. Полотно таких дверей являє собою гладкий щит, який можна облицьовувати фанерою, пластиком та іншими матеріалами. Щитові двері універсальні. Їх можна зробити і встановити на вході в будинок або використовувати в якості міжкімнатних дверних конструкцій. При цьому щитові двері будуть доступні за вартістю, маючи гідні якості.
    Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Виготовлення міжкімнатних дверей

Практичну і недорогу щитову двері можна зробити самому з соснових дощок та МДФ. Її виготовлення зажадає наявності двох обрізних дюймових дощок завширшки 150мм, листа МДФ, столярного клею, стамески, викрутки, молотки, ножівки, рулетки, шурупів і наждачного паперу.

Завмер полотна

Щоб зібрати і встановити двері своїми руками, потрібно попередньо визначити її розміри. Для цього слід заміряти висоту і ширину прорізу з урахуванням габаритів дверної коробки. З отриманих обчислень потрібно відняти 3-5мм, так як між полотном і коробкою потрібно буде залишити зазори. З урахуванням результату виміру потрібно зробити розпил листа МДФ на дві рівні частини мають прямі кути.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Виготовлення обв’язки двері

Наступним кроком буде виготовлення з дошки п’яти рейок необхідного розміру. З них дві, які мають довжину висоти полотна, будуть служити бічними вертикальними стійками. Інші три рейки потрібно буде встановити горизонтально по центру, у нижній і верхній частині стулки. Підготовлені рейки слід відшліфувати наждачним папером і укласти на рівну і чисту поверхню.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Попередня збірка полотна

Один з листів МДФ потрібно встановити на рейках рами у вигляді зібраної конструкції. Потім слід зробити перевірку розпилів рейок, визначити яка з них буде закріплена у відповідній частині полотна і передбачити місця врізання фурнітури. Поперечна середня рейка повинна встановлюватися трохи вище або нижче місця майбутнього розташування дверної ручки. Щоб правильно зібрати майбутню двері, при розкладці її заготовок потрібно дотримуватися прямі кути і необхідні зазори.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Розмітка і виконання запив

Подальше виготовлення дверей своїми руками передбачає виконання отворів для кріпильних елементів. Спочатку слід зробити маркування всіх частин конструкції, щоб їх не переплутати при збірці. Потім на крайніх поперечках потрібно зробити відмітки по 3-4 штуки свердлом діаметром 3мм по цих лініях виконати отвори.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Після цього для з’єднання дощок потрібно зробити в них запили у вигляді простих шипів ½ товщини дошки. Виконуючи цю роботу, потрібно дотримувати акуратність. Надмірні запили неприпустимі, краще пізніше зробити підгонку. По готовності шипів їх потрібно з’єднати.

Збірка полотна та врізка фурнітури

Лист МДФ необхідно покрити столярним клеєм в місцях його з’єднання з рейками. Вертикальні стійки полотна дверей слід промазати знизу клеєм і укласти на лист МДФ, вирівнюючи по краях.

При укладанні елементів полотна на свої місця потрібно ретельно проклеювати їх шипи і з’єднання.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

У попередньо висвердлені своїми руками в брусках отвори потрібно вставити саморізи д. 25мм і закрутити їх до заглиблення капелюшків в деревину.

Після цього слід змастити клейовим складом верхню сторону рами і покласти на неї другий лист МДФ. Зібрану таким чином своїми руками конструкцію потрібно рівномірно притиснути вантажем до висихання клею.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Коли полотно просохне, за раніше виконаної розмітці потрібно зробити в полотні і одвірку дверної коробки пази за допомогою стамески і фрезера, встановити замок, петлі і ручки.

Оздоблення міжкімнатних дверей

Дерев’яні двері, виготовлену своїми руками, можна зробити елегантною і красивою. Якщо готова двері входить впритул в отвір, потрібно злегка обтесати її торці рубанком на 1,5-2мм щоб забезпечити зазори для наклеювання шпону.

Для роботи потрібні будуть панелі простого або вдосконаленого шпону з клейовою основою на його внутрішній стороні. Всього знадобиться 2,5 кв. м цього матеріалу.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Спочатку потрібно, розклавши шматки шпону своїми руками, підібрати відповідний малюнок з вдалим поєднанням текстури. Потім можна приклеювати дверному полотну шпон. Для цього необхідно нагріти праску до 60 градусів і, проводячи їм по облицювального матеріалу, прогрівати його. Після 10 хвилин цієї процедури клейова основа шпону з його внутрішньої сторони розплавляється, але вона остигає за 5 секунд. Тому обклеювання потрібно виконувати швидко. Наклеєні шматки шпону слід відразу притискати яким-небудь вантажем, підійдуть стопки книг або упакований пісок.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Шпон, не має клейової основи, «садиться» на столярний клей. Їм потрібно змащувати поверхню дверного полотна і внутрішню сторону листів шпону, чекати 10 хвилин, укладати листи на полотно і прогрівати їх праскою, способом описаним вище.

Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно

Главная / Виготовлення / Виготовлення міжкімнатних дверей самостійно
Вверх