Щоб зробити цю нехитру конструкцію, потрібно мати уявлення про те, що таке двері-гармошка. По суті,…
Як зробити залізні двері своїми руками
Етап підготовки до виготовлення металевих дверей включає в себе вимір вхідного отвору і планування її конструкції. При розрахунках, крім розміру короба, необхідно зробити облік товщини шару утеплювача і зовнішньої обробки, при наявності яких значно збільшується шумоізоляція і звукоізоляція дверей. Після цього потрібно зробити докладний креслення, що включає в себе основні елементи дверей: її полотно, петлі, ребра жорсткості і каркас. Отриманий креслення дозволить визначити необхідні розміри цільного металевого листа для виготовлення з них дверного полотна своїми руками, ребер жорсткості конструкції і загальна кількість потрібних матеріалів. Звичайна дверна металева коробка має стандартні розміри 2000х800мм. При більшій висоті прорізу передбачається виготовлення додаткової верхньої рами або бічній, якщо отвір має ширину більше 800мм.
Інструменти та матеріали
Якщо креслення майбутньої вхідних металевих дверей виготовлений і його дані перевірені, можна приступати до комплектації робочого місця матеріалами та інструментом. В роботі знадобляться:
- куточки металеві для полотна і дверного каркаса;
- дверні петлі, їх кількість залежить від розмірів дверей і її ваги;
- будівельна піна;
- зварювальний апарат;
- сталевий лист, що має товщину не менше 2мм;
- дриль;
- кутова шліфувальна машинка «болгарка», оснащена диском для різання металу;
- надійний дверний замок і ручка;
- облицювальний матеріал – фанера, шпон або дошки;
- анкерні болти для кріплення.
Список матеріалів досить приблизний, його можна виготовити і коригувати своїми руками в залежності від конструкції, функціонального призначення двері і застосовуваного утеплювача.
Виготовлення металевих дверей
Правильний монтаж вхідних дверей передбачає чотири основних етапи: створення каркаса своїми руками, дверного полотна, установку необхідної фурнітури і зовнішню обшивку.
Кожен з цих етапів має свої особливості:
- Каркас. Його виготовлення слід починати після виконання замірів. При оптимальних габаритах металевої дверної коробки вона має легко входити у вхідний отвір, тому з кожної зі сторін потрібно залишити невеликий зазор 20мм.
- Полотно. Між дверним полотном і коробкою також потрібні зазори. При цьому металевий лист має трохи накладатися на краю рами. Зварювання проводиться ділянками, її шви виконуються завдовжки не більше 40мм, а відстань між ними не повинно бути більше 20см.
- Фурнітура. Дверні петлі виготовляються з металевих прутів діаметром 20мм і приварюються одночасно до дверної коробки і полотна. Якщо все виріб обробити антикорозійним складом, то така вхідні двері буде служити десятки років.
- Обшивка і шумоізоляція. Для них використовуються матеріали на будь-який смак: дерматин, ПВХ плівка, штучна шкіра, утеплювач і багато інших.
Для того, щоб зробити металеві двері своїми руками, необхідно покроково виконати наступні дії:
- За вибраними розмірами полотна і дверної коробки потрібно нарізати куточок перерізом 50х25 або 40х20мм і укласти його на зварювальний стіл, який до початку робіт бажано поставити в майстерні. Потім перевіряються діагоналі і кути майбутнього каркаса. Діагоналі отриманого прямокутника повинні бути однакові. При задовільному результаті можна приступати до зварювання.
- виготовленої З коробки по її внутрішньому простору потрібно зняти розміри, передбачаючи зазор 0,5-1см з кожної зі сторін периметра. Після цього слід нарізати куточок перерізом 40х25мм – майбутню основу полотна вхідних металевих дверей. На рівні запланованого замку в профілі виконується проріз за допомогою «болгарки», у нього ж можна своїми руками встановити рейки для монтажу утеплювача та спрощення роботи по обшивці дверей.
- Для забезпечення зручності зварювальних робіт на цьому кроці до петель і коробці потрібно приварити петлевий профіль. При цьому слід з великою точністю заміряти відстань між петлями коробки і рами для забезпечення їх ідеального збігу. Це допоможе легко зробити навішування двері на прості або приховані петлі.
- Потім виконується перевірка паралельності профілів полотна і дверної коробки. Після цього в неї укладаються і фіксуються зварюванням інші профілі.
- Тепер потрібно зварити в з’єднання металевий лист. При вимірі полотна потрібно врахувати, що воно приймається із запасом в 1,5 см більше з боку запірних механізмів і в 1 см більше за іншим сторонам. Лист слід відрізати згідно з заданими розмірами, а потім укласти на раму з з’єднаних зварюванням профілів.
- З тильного боку аркуша потрібно приварити петльові частину, а після цього – провести зварювання по всьому його периметру своїми руками.
- Потім з внутрішньої частини листа потрібно приварити удавану смугу. Для надійного зміцнення всієї конструкції вхідних дверей можна приварити кілька додаткових ребер жорсткості.
- Після закінчення зварювальних робіт слід зробити зачистку швів і виконати антикорозійну забарвлення дверей, незалежно від того, чи будете ви її обшивати чи ні.
- Щоб виконати монтаж замку в куточку коробки потрібно зробити отвір для входження ригеля запірного механізму, а в торці полотна двері сформувати проріз для його установки. Потім потрібно зробити отвори для ручки, ключа і кріплення механізму.
- На кінцевому кроці виготовлення металевих дверей потрібно своїми руками зробити її монтаж облицювання. Для цього придатні багато матеріали: дерев’яні планки, плівка ПВХ, ковані декоративні елементи та інші.
Утеплення двері
Залізні двері необхідно утеплювати. При цьому значно збільшується їх шумоізоляція. Роботу можна зробити своїми руками з використанням листових матеріалів. Спочатку слід закріпити зсередини двері тепловідбивний матеріал типу фольгоизола. Зверху на нього вкладається звукоізоляція – мінеральна вата, пінопласт, поліуретан або будь-який інший вид утеплювача, володіє такими властивостями. Закладення стиків і щілин дверної конструкції виконується за допомогою герметика. Прилягання полотна дверей до рами ущільнюється за допомогою наклеєною гумової смуги, при цьому шумоізоляція дверей набагато підвищується. Дверна звукоізоляція закривається МДФ-панеллю або листом фанери і вся обшивка закріплюється з використанням шурупів або рідких цвяхів.
Установка дверей
Зробити монтаж металевих вхідних дверей можна двома методами. Перший з них застосовується, якщо вхідні двері розташовуються в одній площині зі стіною. Другий метод застосовується у разі наявності дверних укосів з боку приміщення.
Кріплення дверей на металеві пластини
Найчастіше монтаж металевих дверей до стіни здійснюється з використанням металевих пластин. Такі пластини можна встановити на бічні профілі коробки, виходячи з розрахунку по три штуки з кожної зі сторін. Така технологія може використовуватися при установці дверей з внутрішньої сторони врівень з поверхнею стіни.
- звільнений і очищений дверний отвір встановлюється двері і вирівнюється по схилу і рівню. В місцях кріплення дверного потрібно виготовити стінні отвори за допомогою перфоратора.
- В отвори забиваються металеві прути за 10-15см завдовжки, їх кінці повинні бути расклепаны. Також можна застосовувати анкерне кріплення замість прутів.
- Цей етап вимагає обов’язкової перевірки вільного ходу двері і її щільного прилягання до коробки. Неправильний монтаж дверей може викликати заїдання замку. Тому перед використанням монтажної піни рекомендується перевірити роботу замка і спрацьовування засувки.
- Потім отвір зволожується, а порожнечі заповнюються монтажною піною. У період полімеризації піни, двері рекомендується не відкривати.
Монтаж на анкерні болти
Такий монтаж застосовується у разі, коли двері потрібно змістити всередину масиву стіни, що робить неможливим застосування пластин. Для монтажу дверей знадобиться зварювання.
- Двері встановлюється на розпірки і в бічних стійках її коробки робляться по три отвори з кожної зі сторін.
- Через отримані отвори забиваються в стіну відрізки металевого прута довжиною 12см і більше. Кінці прутів приварюються до дверної рами. Зварювання виконується через порожнину бічної частини коробки. Це дозволяє виключити напливи, які зможуть перешкоджати закриванню дверей.
- Після цього простір між дверима і отвором заповнюється монтажною піною. Залишається тільки дочекатися її твердіння.
- Як можна помітити, виготовлення і монтаж металевих дверей своїми руками – не така вже мудра завдання. При дотриманні правильної технології та наявності акуратності в роботі, можна отримати якісний і економічно доцільний результат.