Фіранки, штори і висульки для дверей своїми руками

Створювати домашній інтер’єр своїми руками завжди цікаво і захоплююче, тим більше, що це заняття не тільки цікаве і творче, але і заощаджує бюджет сім’ї. Зроблені з любов’ю предмети інтер’єру своїми руками привнесуть в будинок свою неповторну унікальну атмосферу і затишок. Багато дизайнерські рішення можуть бути оригінальними й несподіваними, але при цьому практичними і гармонійно вписуються в інтер’єр.

До оформлення дверного отвору можна також творчо підійти і замість дверей використовувати штори або фіранки. На перший погляд відмова від дверного полотна дещо незвичний, але фіранки в якості декору на дверні отвори вирішують кілька завдань і володіють деякими перевагами у порівнянні з дверима.

Якими плюсами має завісу замість дверей для дверного отвору

  • Економія коштів. Встановлювати дверне полотно в дверний проріз набагато дорожче, ніж повісити штори або фіранки. Можна придбати готові тканинні, дерев’яні, пластикові або бамбукові штори на дверний отвір, в залежності від інтер’єру, але економніше буде зробити фіранки для дверей своїми руками.
  • Якщо двері незвичайної форми, до якої проблематично підібрати та виготовити дверне полотно – дверні штори або висульки на дверний отвір будуть відмінним виходом з положення.
  • Відсутність дверного полотна візуально збільшує простір, а наявність в отворі дверей фіранок зроблять дизайн приміщення цікавим і незвичайним.

Фіранки, штори і висульки для дверей своїми руками

Потрібно додати, що крім своїх переваг, найголовніші недоліки таких штор на дверний отвір – це відсутність звуко – і теплоізоляції, плюс і запахи доносяться з кухні можуть вільно гуляти по приміщенню. У деяких випадках оформлення дверного отвору вдаються до одночасного встановлення і дверного полотна, і штор-висульок – це вже як захочуть господарі будинку, які хочуть поєднувати практичність і красу.

Який матеріал вибрати для фіранок в дверний проріз

Які фіранки краще для дверей – пластикові, дерев’яні або з ниток та тканини? Все залежить від стилю інтер’єру і від особистих смаків і уподобань. Натуральні дерев’яні фіранки – це екологічно, стильно і затишно. Пластикові фіранки – це широкий вибір будь-якої колірної гами для оформлення дверного отвору, довговічні і легкі в догляді. Для дверних штор з тканини використовують такі матеріали як сатин, атлас, льон, шовк, та інші. Для зручності проходу необхідно зробити спеціальні підхоплення.

Фіранки, штори і висульки для дверей своїми руками

Дуже цікаве рішення – нитяні або мотузкові штори, які затінюють вхід в кімнату і не заважають циркуляції повітряного потоку, на відміну від суцільних мереживних фіранок. Для виготовлення штор-висульок своїми руками можуть підійти різні заготовки – це можуть бути і гарні пластикові фігурки, і дерев’яні трубочки або колечка, бусинки або натуральні красиві камінчики невеликого розміру. Навіть можна використовувати в якості матеріалів для висульок натуральні пір’я – фіранки в дверний отвір виходять легкими і повітряними.

Фіранки, штори і висульки для дверей своїми руками

Вплив виду дверних штор на візуальне сприйняття

При виготовленні штор в дверний проріз своїми руками потрібно враховувати наступні моменти:

  • Для того, щоб візуально витягнути простір у приміщенні, потрібно підбирати фіранки з контрастними вертикальними смугами.
  • Фіранки з горизонтальним смугами візуально роблять стіну ширше.
  • Якщо стелі в приміщенні занадто високі і виникають якісь просторові диспропорції, то знизити їх допомагають дверні штори, прикріплені до стельових карнизів.
  • Для додання глибини простору, віддають перевагу холодним тонам: лілові тони, сині, фіолетові.
  • Для збільшення візуальної площі приміщення використовують теплі тони: жовті відтінки, зелені, рожеві, помаранчеві.

Послідовність етапів виготовлення для штор-висульок в дверний проріз своїми руками

  • Перший крок для встановлення штор своїми руками – це виміряти ширину дверей і визначитися з довжиною майбутніх шторок. У відповідності з шириною підібрати карниз з кільцями.
  • В якості основи для нанизування елементів взяти міцну волосінь або капронову нитку.
  • Наступний етап – нанизувати вибрані декоративні пластикові або дерев’яні елементи в потрібному порядку, закріплюючи їх за допомогою кримпов або вузликів з двох сторін.
  • Повісити нанизані нитки карнизних кілець і закріпити карниз.

Як зробити нитяні штори своїми руками

  • Потрібно підібрати рейку, на рівну ширині дверного прорізу плюс додати невеликі зазори для країв. Якщо дверний отвір складної геометричної форми, то в якості рейки рекомендується використовувати пластиковий куточок, який можна зігнути по контуру отвору.
  • Визначаємося з висотою майбутніх штор.
  • Беремо пряжу з віскози потрібного відтінку і нарізаємо нитяні заготовки по довжині рівні подвоєною висоті штор з додатковою добавкою на петлі 8-10 див. На стандартний дверний отвір таких заготовок може знадобиться близько 500 штук.
  • Кінці ниток міцно пов’язує у вузлик або оплавляют вогнем.
  • Підготовлений відрізок складаємо навпіл і закріплюємо на рейці за допомогою петлі.
  • Щоб нитки не зсувалися уздовж рейки, їх закріплюють за допомогою термопістолети.
  • Для додаткового декоративного ефекту нитки прикрашають намистинками, стразами, блискітками, іншими декоративними елементами.

Главная / Виготовлення / Фіранки, штори і висульки для дверей своїми руками
Вверх