Як зробити двері під старовину своїми руками

Інтер’єри в ретро-стилі, з антикварними об’єктами і меблями, вимагають від віконних і дверних конструкцій відповідного виду. Оздоблення з ефектом старовини може бути виконана своїми руками, при цьому можна зістарити як абсолютно нове полотно, так і реконструювати існуючий, якщо воно виготовлене з масиву дерева.

Як зробити двері під старовину своїми руками

Старі дерев’яні двері – видалення фарби перед реконструкцією

Якщо є старий, пофарбований дерев’яний блок з масиву, його очищають перед роботами по штучному состаріваніє. Для зняття фарби існують різні прийоми:

  • механічний;
  • термічний;
  • хімічний.

У першому випадку стару фарбу видаляють шпателем, ножем і шліфують наждачним папером з’явилися від пошкоджень. Можна скористатися і спеціальними насадками на дриль – так роботу виконати простіше і швидше. Очищення від фарби можна зробити і термічним впливом. Для цього фарба обпалюється паяльною лампою, а обвуглені залишки видаляються наждачним папером. Якщо малося скління, скло перед роботою потрібно видалити. Хімічний метод: дія спеціальних складів для розм’якшення старої фарби, в результаті чого вона відшаровується і легко віддаляється шпателем.

Якщо після зняття покриття виявляться темні плями, то їх обробляють спеціальним засобом для відбілювання деревини. Роботи проводять на повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією.

Методи обробки деревини для створення своїми руками двері під старовину

Практично всі прийоми виготовлення старовинної двері включають у себе імітацію поверхні, яка за тривалий період часу втратила м’яких, літніх волокон і придбала натуральний нерівний рельєф. Основні методи обробки: термічний, хімічний і механічний.

Термічна обробка своїми руками дерев’яної двері під старовину

Паяльною лампою обпалюють полотно так, щоб обгорілий шар глибиною близько 3 мм (не до жаринок!). Далі, жорсткою металевою щіткою або дрилем зі спеціальною насадкою грубого шліфування обгоріла частина зчищається, оголюючи більш стійкі до температури жорсткі волокна. Поверхню обробляють м’якою шкіркою, після чого її можна пофарбувати морилкою або залишити з нерівномірними підпалинами. Фінішна обробка– 2 – 3-шарова лакування.

Як зробити двері під старовину своїми руками

Хімічний спосіб створення своїми руками старовинної двері

Цей метод полягає в обробці пиломатеріалів листяних порід засобами з лугом – побутовою хімією (наприклад, засобом для чищення сантехніки) або спеціальними складами. Засіб необхідно нанести і залишити на деякий час, поки поверхня не придбає сірий колір. Залишки хімії потрібно змити водою і нанести слабкий розчин оцту для нейтралізації лугу. Після висихання виріб очищається жорсткою щіткою і його можна пофарбувати, якщо сірий колір не гармонує з інтер’єром. Фінішне покриття – прозорий лак.

Як зробити двері під старовину своїми руками

Механічні прийоми для створення своїми руками двері під старовину

До механічних прийомів підготовки і фарбування відносяться:

  • морення;
  • брашірованіе;
  • патинування;
  • кракелюрование.

Обробка морилкою або як пофарбувати двері під старовину

Зробити дверне полотно мореним для отримання ефекту старовинного вироби досить просто. Причому дорогі сорти не потрібні, цілком підійде сосна.

Потрібно дуже акуратно нанести пензлем або губкою на всі дерев’яні частини дверного блоку морилку на водній основі, а потім губкою зібрати зайву рідину в місцях, які потрібно висвітлити – біля дверних ручок, по периметру полотна, навколо скла або так, як підказує власний смак і фантазія. Після висихання можна ще один або 2 рази пофарбувати морилкою окремі ділянки, після чого обробити поверхню шеллаковым грунтом і лаком (шелак – смолистий продукт життєдіяльності тропічних комах).

Як зробити двері під старовину своїми руками

Щоб зрозуміти, який колір вийде після обробки морилкою, попередньо пробують провести всі етапи фарбування на окремій дошці.

Брашірованіе – метод видалення м’яких волокон механічним способом

Рельєф в цьому випадку виходить такий же, як при термічному і хімічному методі. Тільки тут підготовкою поверхні є спочатку груба, а потім м’яка шліфування, яку виробляють вздовж волокон, крім сучків, капов і свілеватость – ці місця обробляють круговими рухами щіткою і наждачним папером.

Після прояви рельєфу зістареної часом деревини, полотно покривається лаком в декілька шарів. Після першого нанесення поверхня очищається від окремих задравшихся деревних волокон шліфуванням. При бажанні, перед лакуванням можна підфарбувати виріб морилкою.

Найбільш ефектно це виглядає при обробці деревних пиломатеріалів з відмінним кольором річних кілець – дубом, ясеном, горіхом, венге, модриною. Для клена, бука, вільхи, вишні та багатьох інших цей спосіб не застосовують.

Патірованіє – двоколірний прийом пофарбувати двері під старовину

Підготовку полотна перед нанесенням патини виробляють методом брашірованіе, після чого наносять шар білого або світлого грунту, сушать, наждачним папером прибирають стирчать волокна деревини і наносять один шар лаку. Далі все полотно потрібно пофарбувати патиною світлого кольору, наприклад сіркою. Висохлий шар патини зашкурівают наждачним папером, абразивним бруском або жорсткої стороною кухонної губки. Патина залишиться в заглибинах рельєфу деревини.

Як зробити двері під старовину своїми руками

На другому етапі накладають патину другого колір – темний горіх або темно-коричневу, причому краї виділяють більш щільним шаром. Після сушіння тими ж інструментами місцями видаляють патину, домагаючись при цьому плавного переходу між квітами. Закріплюють одержаний деревне візерунок лаком, завдавши його в два шари з проміжною сушкою.

Кракелюрование

Кракелюрование – специфічний спосіб старіння дверного блоку, при якій його потрібно спочатку пофарбувати фарбою світлого відтінку, а після висихання розкрити кракелюрним лаком. При висиханні утворюється плівка значно зменшується в об’ємі, і виріб покривається сіточкою тріщин.

Тепер ви знаєте, як своїми руками зробити двері під старовину і кожен зможе підібрати той спосіб, який підходить інтер’єру його будинку.

Главная / Виготовлення / Як зробити двері під старовину своїми руками
Вверх