Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

Виготовлення і монтаж будь-якого предмета інтер’єру своїми руками не тільки приємний процес, але і економія сімейного бюджету. Майстер сам може вибирати вподобані матеріали і дизайн. Ось і складання двері купе своїми руками може здатися складним заняттям, але при правильній інструкції та вмінні це цілком здійсненно.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

Такий тип розсувних дверей найбільш актуальний в малих приміщень, де кожен вільний метр-на вагу золота. Заощаджений простір можна пристосувати для інших потрібних речей. Розсувні конструкції часто використовують у вбиральні або кутовому шафі. Незвичайна конструкція внесе свою родзинку в загальний інтер’єр приміщення і здатна візуально розширити простір.

Нижче представлений план складання, монтаж і розрахунки підкажуть вам, як зробити двері купе своїми руками і зібрати потрібну конструкцію. Інше їх назва – купейні.

Необхідні матеріали та інструменти

Для розсувних дверей з нижнім напрямним роликом знадобляться наступні матеріали:

  • Полотно дверне (розміри самого полотна повинні на 5-7 см перевищувати дверний отвір по висоті та ширині);
  • Дерев’яний брусок 50/50 мм (довжина бруска дві ширини дверного полотна);
  • Необхідна фурнітура (металева напрямна планка, кріплення, ролики);
  • Обналичники 2 шт.;
  • Дверні ручки;
  • Добори 2 шт.;
  • Стійка коробчата (для щільного примикання двері в закритому положенні);
  • Лобзик (з пилочкою з ДСП) і інший інструмент;
  • Анкери;
  • Фінішні цвяхи і саморізи.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

Для виготовлення дверних полотен добре підійде ламіноване ДСП.

Як зробити кімнатні дверні полотна з ламінованого ДСП своїми руками

Отже, принцип роботи дверей такого типу зрозумілий. Тепер потрібно підготувати дві основні частини дверного полотна, які згодом потрібно буде зібрати і встановити на розсувний механізм. Сам механізм можна придбати в готовому вигляді, а ось з дверним полотном доведеться повозитися самостійно. Стежте, щоб вся фурнітура була високої якості.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

З листа ламінованого ДСП вирізають дві однакові рамки. Можна зібрати або попередньо підготувати креслення. Звичайна висота 200 см Завширшки підбираємо згідно з розмірами дверного отвору. Стандартний дверний отвір укладається в наступні параметри і креслення: 400/600/800/900 мм. Це стандартні кімнатні розміри, але краще обчислити точні ширину і довжину вашого отвору.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

За допомогою лобзика зовсім не складно вирізати з ДСП необхідні рамки. Попередні схеми допоможуть зробити все правильно. Головне – акуратність. Набагато складніше зробити облицювання торців ДСП. Для гарного зовнішнього вигляду також знадобляться різьблені штапики, які можна замовити або придбати будь деревообробної майстерні. Потрібно уважно розрахувати товщину штапиків, або скористатися чвертями.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

Для зовнішніх торців наших прямокутників знадобиться спеціальна торцева стрічка. На її внутрішньої поверхні завдано клеючий склад. Він стає активним при нагріванні. Прикладаємо стрічку до торця і пропрасовуємо добре прогрітим праскою. Коли стрічка охолоне, вона дуже міцно приклеюється до основи. Також перед наклеюванням потрібно ретельно очистити поверхню. По боках можуть залишитися надлишки. Їх можна прибрати канцелярським ножем або дрібною шкуркою.

Як зробити двері купе своїми руками: збірка і установка

Після підготовки полотна можна приступати до установки напрямних і врізки ручок. Ця робота не складна та залежить від самих роликів і типу розсувного механізму. Як правило, необхідно буде вирізати спеціальних посадковий паз. Глибина і ширина паза буде залежати від роликів. Для деяких типів роликів може знадобитися вузький і глибокий паз, тому без фрезера не обійтися. Буде краще, якщо заздалегідь підготувати креслення і схеми.

Для встановлення ручок потрібно вирізати в ДСП прямокутний отвір, яке буде відповідати придбаної ручці. Можна просто намітити олівцем товщину отвору. Далі вставляємо ручки і стяжками щільно закріплюємо на полотні.

Монтаж направляючих і установка дверних полотен

Тепер дверні полотна підготовлені, і можна кріпити напрямні в дверному отворі. Їх дві: знизу і зверху. З нижньої направляючої впоратися легше, так як вже є місце для кріплення. А от щоб зібрати і закріпити верхній, потрібно спочатку підготувати кріплення. Для цього підійде міцний дерев’яний брус.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

Довжину бруса беремо з розрахунку ширини отриманого дверного полотна помноженого на чотири. Так розраховуємо в тому випадку, якщо у нас два полотна будуть роз’їжджатися в різні боки. Якщо цілісне полотно, то відповідно довжина кріплення і спрямовуючої буде дорівнює ширині полотна помноженого на два.

Коли верхня напрямна закріплена, на неї можна навішувати двері. Досить просто зібрати і завести полотно збоку. Двері закріплюються і регулюються за вертикальним рівнем. Потім кріпитися нижня напрямна. Щоб двері були щільно закріплені, потрібно просто піджати ролики вгору. Тут буде багато залежати від механізму роликів. Їх простіше встановити, коли ролики пружинять вгору і фіксують конструкцію.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

На цьому монтаж і вся конструкція готова. Залишається тільки встановити обмежувачі, щоб розсувні двері не «вискакували» з кріплень.

Іноді для купейних дверей нижні і верхні напрямні доводиться монтувати до монтажу дверних полотен. Тобто, збірка і установка відбувається окремо. При цьому потрібно добитися ідеального рівня по вертикалі і горизонталі. Тут допоможе схил і рівень.

Переваги і недоліки дверей купе своїми руками

Як вже говорилося вище, основною перевагою розсувних дверей купе вважається значна економія корисного простору. Також їх можна пристосувати для розділення приміщення на зони.

Як зробити двері купе своїми руками: інструкція

Не менш важливою перевагою дверей купе своїми руками є їх не складний монтаж і функціональність при збірці. Не потрібно точно виміряти розміри дверної коробки. Розсувні двері будуть завжди на пару сантиметрів більше її. Якщо монтаж і установка зроблені правильно, то двері купе відкриваються дуже плавно і практично безшумно.

Серед всіх очевидних переваг дверей купе є і свої недоліки. Найголовніший недолік – погана звукоізоляція. Сама по собі установка і конструкція не передбачає щільне закривання без щілин. Так, сидячи в кімнаті з закритими дверима, можна чітко чути звуки з інших кімнат. Таку міжкімнатні двері не дуже цінують любителя тиші і спокою.

Двері купе стануть відмінним рішенням для будь-якого приміщення незалежно від розміру.

Главная / Виготовлення / Як зробити двері купе своїми руками: інструкція
Вверх