Як зробити доводчик для дверей самостійно

Щоб виготовити доводчик дверей своїми руками, важливо зрозуміти принцип його дії і чітко визначити для себе функціональне призначення цього пристосування. В яких випадках це може знадобитися:

  • вхідні двері в громадському місці
  • тимчасове пристосування на двері, яка в наслідок будуть замінюватися
  • тимчасове рішення проблеми

Функції доводчика:

  • амортизація
  • контроль швидкості закривання
  • затримка закривання
  • автоматичне закривання
  • фіксація у відкритому вигляді

Вимоги до доводчику:

  • високі функціональні властивості
  • тривалі експлуатаційні якості
  • прийнятність для всіх, хто буде користуватися дверима. Важливо, щоб двері не відкривалася дуже туго і була доступна для літніх людей, інвалідів і дітей.

На нові двері в гарному інтер’єрі зазвичай ставляться якісні заводські доводчики. Але коли сенсу витрачатися на покупку по тим чи іншим обставинам немає, а на двері потрібен функціональний пристрій, то існує кілька способів для його виготовлення.

доводчик

Для початку розглянемо принцип роботи більшості заводських доводчиків. В основі його лежить пружина, а механізм дії запускається за рахунок перетікання масла з однієї камери в іншу при відкриванні. Також існують доводчики з кулачковим механізмом, але вручну виготовити його нереально. На основі принципу пристрою заводських доводчиків першого типу, можна виготовити конструкцію для Вашої двері вручну.

Пружинний механізм.

Найбільш простий доводчик на основі пружини можна виготовити для легкої, міжкімнатних дверей. Потрібно всього лише підібрати пружину відповідних параметрів (не дуже тугу або слабку). Одна сторона пружини прикріплюється до дверного полотна, а інша – до коробки. Чим далі від петель вона знаходиться, тим більший ефект забезпечує. Така конструкція досить примітивна, але здатна справлятися зі своїми функціями, якщо її застосувати до легкої двері. Важка вхідні двері швидко виведе пружину з ладу.

пружинний доводчик

Пружинний механізм можна ускладнити для включення функції амортизації. Для цього прикріплюються дві камери, з’єднані між собою. Одна з них наповнюється маслом. При відкриванні та закриванні дверей масло перетікає з однієї камери в іншу, забезпечуючи плавне закриття дверей. Також можна застосувати насос, підігнавши його функціональні властивості під вимоги конкретної двері.

Гума.

За тим же принципом, що і з застосуванням пружини, можна використовувати шматок гуми, вирізаний, наприклад, зі шматка автомобільної шини. Даний спосіб є не самим надійним і далеко не естетичним, але здатний справлятися з функцією доводчика на примітивному рівні – двері розкриті не буде.

Гумові вироби.

Для виготовлення доводчика такого типу підійдуть гумовий м’ячик, груша, шматок шланга, еспандера і так далі. Розглянемо принцип роботи на основі гумової груші. Даний виріб закріплюється ближче до петель (за допомогою цвяха або шурупа) таким чином, щоб вістря було звернене до рами. Такий механізм забезпечує плавне і безшумне закривання дверей, під вагою якої вона здувається, а при відкриванні знову відновлює свої параметри.

шланг

Трос або мотузка з вантажем.

Це також досить простий механізм, який цілком може впоратися з функцією доводчика двері. Принцип роботи заснований на законі противаги. Для виготовлення конструкції Вам знадобиться міцна мотузка або трос, а також роликовий механізм, який кріпиться до стелі біля дверей. На дверному полотні закріплюєте трос або мотузку, пропускаєте через ролик. На іншому кінці надійно закріплюється вантаж, який доцільно укласти у пластикову трубу щоб уникнути пошкодження стіни під час експлуатації. Вага вантажу підбирається досвідченим шляхом – його функція полягає в автоматичному закриванні дверей.

трос

Магніт.

Металева пластина і магніт – все, що вам потрібно (не рахуючи расходников для закріплення цієї конструкції). Магніт закріплюється на дверній коробці, а пластина – на полотні таким чином, щоб в закритому положенні вони щільно прилягали один-одному. За допомогою шліфувальних інструментів підганяєте деталі, щоб вони нормально змикалися.

Підйомник автомобільної двері

Найбільш практичний і естетичний доводчик, який можна виготовити самому. Але для цього знадобляться витяги з автомобільних дверей. До циліндра і штоку підйомника необхідно прикріпити кронштейн, який, у свою чергу, закріплюється на дверному полотні так, щоб він розташувався між віссю петель. Одна його сторона прикручується до стіни або до дверної коробки, а друга – безпосередньо до дверного полотна.

Такий доводчик красивий, функціональний, дозволяє не тільки м’яко і безшумно закривати двері, але й фіксувати її в потрібному положенні. Підходить для важкої, вхідних дверей.

Монтаж доводчика.

монтаж

При установці будь-якого механізму доводчика застосовні загальні правила послідовності проведення робіт:

  • визначте кут відкривання дверей
  • оцініть особливості двері для вибору найбільш відповідного типу доводчика
  • позначте отвори на двері і коробці (стіни, стелі)
  • просвердлите отвори
  • закріпіть конструкцію
  • відрегулюйте роботу отриманого доводчика.
Главная / Виготовлення / Як зробити доводчик для дверей самостійно