Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев’яні двері самостійно

Незалежно від насичення будівельного ринку сучасними матеріалами, вхідні двері, виготовлені з дерева, донині залишаються затребуваними. Вони створюють затишну атмосферу в приміщеннях і володіють чималою кількістю достоїнств. Головним з них є екологічна чистота матеріалу виготовлення таких дверей. Вони абсолютно безпечні для здоров’я людей, так як не виділяють в простір шкідливих речовин. Дерев’яні вхідні двері теплі, міцні і порівняно легкі. У виробах з натуральної деревини відчувається комфорт та добротність. Вхідні двері ламіновані або виготовлені з застосуванням фанери, МДФ, шпону та інших матеріалів зовні схожі з їх дерев’яними аналогами. Вони так само привабливі і довговічні.

Однак дерев’яні двері володіють деякими недоліками, які можна уникнути дотриманням технології виробництва виробів і застосуванням методів захисної обробки деревини. Одним з них є здатність дерева вбирати вологу з навколишнього повітря. Двері, виготовлені з натуральної непросушенной деревини, можуть деформуватися. Тому перед їх виготовленням пиломатеріал піддається сушці, а потім обробляється спеціальним масляним розчином і гострим пором. Всі ці процедури знижують чутливість деревини до впливу вологи.

Вибір матеріалу для дерев’яних дверей

Самостійне виготовлення вхідних або міжкімнатних дерев’яних дверей вимагає продуманого підбору потрібного матеріалу. Для домашніх умов роботи краще всього підійдуть ті породи деревини, які досить міцні і при цьому легко обробляються ручним інструментом. Можливі наступні варіанти:

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

 • Вільха. М’яка порода дерева, володіє невеликою питомою вагою, хороша в обробці, але малоустойчива до впливу мікроорганізмів.
 • Сосна. Одна з дешевих порід, мало важить, добре обробляється, але з часом має здатність розсихатися.
  Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно
 • Береза. Має щільну структуру, помірну твердість, але з плином часу може псуватися.
 • Дуб. Його деревина міцна, відрізняється довговічністю, але схильна до розколювання. Вручну обробляти її дуже складно.
  Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно
 • Бук. Має міцну і стійку до механічних впливів деревину. Вона чутлива до зміни вологості, тому вимагає додаткової обробки просоченнями.
 • Горіх. Відрізняється довговічністю, він стійкий до вологи і легко обробляється.
  Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно
 • Модрина. Вона має гарну текстуру, стійка до гниття, міцна і гарна в обробці.
 • Клен. Це міцна порода дерева. Його деревина влагоустойчива, легко ріжеться і відмінно полірується.

Виготовлення дверей

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

Міцну вхідні або міжкімнатні двері можна виготовити самому, пристойно заощадивши при цьому сімейний бюджет. Прості креслення та фото таких дверей в достатній кількості розміщені на сайтах будівельних компаній в інтернеті. Там же можна знайти і відео, наочно пояснюють виробничий процес. Ці матеріали можуть допомогти вам виготовити власний виріб.

Збірка дверної коробк

Перед тим, як зробити дерев’яну двері, потрібно зібрати її коробку. Для роботи необхідні: дошки, розпірки і дерев’яні клини, а також столярний клей, монтажна піна, петлі, цвяхи і саморізи. Крім цього знадобляться такі інструменти: дриль, молоток, шуруповерт, будівельний рівень і рулетка.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

Елементи дверної коробки потрібно розкласти в проектному положенні на підлозі або зсунутих докупи столах. Потім слід перевірити відповідність її внутрішніх кутів значень 90 градусів. Це виконується за допомогою косинця або двох натягнутих шнурів по діагоналях коробки. Діагоналі повинні бути однакові. Після цього елементи рами потрібно склеїти по кутах і зафіксувати з’єднання саморізами.

Готову коробку потрібно встановлювати в прорізі використовуючи дерев’яні клини, які вставляються між стіною і дерев’яною рамою по її кутах і в середині елементів.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

Установку дверної коробки в правильне положення необхідно контролювати за допомогою будівельного рівня. Будь-які її відхилення від вертикальних і горизонтальних площин вкрай небажані.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

Після закінчення монтажу, навпаки клинів потрібно встановити в коробці розпірки і заповнити простір між стіною і рамою монтажною піною. Після її застигання розпірки і клини потрібно прибрати, а надлишки піни обрізати.

Виготовлення полотна міжкімнатних дверей

Полотно дерев’яних міжкімнатних дверей можна виготовити з фанери і виглядати він буде не гірше, ніж такі самі вироби, зображені на фото глянцевих журналів. Товщину її листів потрібно підбирати виходячи з вимог до міцності такої конструкції. У нашому випадку оптимальною можна взяти товщину 8-12мм.

Для визначення розмірів полотна необхідно з допомогою рулетки виміряйте габарити дверної коробки. Зазор між полотном і коробкою повинен складати 2-4мм при наявності порогу. Якщо ж його немає, то нижній зазор приймається 8-10мм, а верхній і бічні зазори – 2мм. Нижній зазор двері ванної кімнати рекомендується залишати рівним 10-15мм для поліпшення циркуляції повітря.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

Визначивши розміри, на аркуші фанери необхідно накреслити відповідний прямокутник. Потім його потрібно вирізати лобзиком, а краї обробити «болгаркою» або наждачним папером.

Після цього слід виготовити каркас з розкосами. Для цього можна використовувати дерев’яний брус 50х70мм. Каркас може мати одну або дві поперечні планки. Під час його складання необхідно стежити за дотриманням прямих кутів.

Після закінчення цієї роботи на каркас потрібно укласти вирізаний шматок фанери, вирівняти його і зафіксувати шурупами. Отвори під кріплення краще виконати заздалегідь і трохи розширити їх зверху свердлом, діаметр якого відповідає діаметру головок шурупів. Це допоможе уникнути розтріскування фанери і дозволить «втопити» в ній капелюшки кріплення.

Вільну порожнину між брусками каркаса рекомендується заповнити утеплювачем, яким може служити мінеральна вата. У цьому випадку тепла міжкімнатні двері буде володіти шумоизолирующим властивістю.

Після виконання ізоляції до іншої сторони каркаса потрібно прикрутити другий аркуш фанери.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

По готовності полотна можна приступати до його обробці. Для цього потрібно зашпаклювати усі щілини і капелюшки шурупів, а після висихання суміші відшліфувати двері за допомогою наждачного паперу або шліфувальної машинки. Потім на гладку поверхню двері можна нанести за допомогою фрезера простий малюнок і покрити все полотно лаком.

Виготовлення полотна вхідних дверей

Вимоги до вхідних дверей стандартні: вона повинна бути надійна, міцна і тепла. У численних відео та фото такі двері рекомендується виготовляти з металу, але для дачі або іншої аналогічної споруди часто використовують їх дерев’яні аналоги. Найбільш прості у виготовленні щитові вхідні двері. Вони можуть бути суцільними і каркасними.
В основі суцільної конструкції вхідних дверей лежить аркуш ДСП. По периметру він обшивається дерев’яними профільованими планками. Це сприяє посиленню матеріалу і надання йому благородної форми. Після цього на лист можна кріпити ламінат, фанеру або будь-яке інше відповідне покриття.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

Каркасні конструкції дерев’яних вхідних дверей виконуються з дерев’яного бруса. Виготовлений з цього матеріалу дверний каркас зміцнюється ребрами жорсткості. В порожнині між ними можна укласти утеплювач, а потім обшити виріб з двох сторін листами фанери або ДВП. Готове полотно можна пофарбувати. Двері виходить легкої, теплої і цілком придатною для дачі.

Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері самостійно

На кінцевому етапі робіт полотно залишається навісити на петлі, встановити замки, ручки та оглядове вічко для вхідних дверей.

При дотриманні технології робіт виготовити дерев’яні двері своїми руками зовсім не складно, а в підсумку вони можуть виявитися нітрохи не гірше, ніж на фото їх заводських варіантів.

Главная / Виготовлення / Як зробити вхідні та міжкімнатні дерев’яні двері самостійно
Вверх