Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Кожна людина хоче відчувати себе в безпеці у своєму житлі і не турбуватися про збереження майна. Вхідні двері та хороший надійний замок є головною перешкодою для зломщиків. Можна знайти найдосконаліші замкові механізми. Питання лише в тому, скільки часу і які пристосування знадобляться, щоб зламати замок і вхідні двері. Тому завжди важливо знати, як вибрати дверний замок, щоб максимально убезпечити себе і своє майно.

Класи дверних замків

Замки для вхідних дверей і їх види мають свої класи захисту. До будь-якого замку повинен бути паспорт із зазначенням його класу.

Всього їх чотири:

  • I клас: механізм такого класу може легко розкрити навіть любитель, витративши 5-10 хвилин;
  • II клас: Цей механізм надійніше I класу. Новачкові не піддасться, але домушник з досвідом розкриє такий замок за 10-20 хвилин;
  • III і IV клас: такі види замків можна встановлювати на хороші вхідні двері. Навіть професіоналу потрібно від 20-30 хвилин на III клас і більше 30 хвилин на IV клас. І це з умовою наявності спецприспособлений і потужного електрообладнання. Це надійні механізми і зламати їх дуже важко.
    Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Основні типи і види дверних замків

  1. Ригельний замок

Ригельний замок має рейковий механізм відмикання. Він ледве дотягує до I класу безпеки. Основи механізму: плоский ключ, по краях якого під різними кутами виточені канавки; ригель замку має ідентичні канавки. Ключ потрапляє до них і рухає ригель, тим самим замикаючи або відмикаючи двері.

Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Ригельний (рейковий) замок часто оснащують ручками, щоб відкривати вхідні двері зсередини. Це справжній подарунок зломщикові. Петля з волосіні, тонка порожниста трубка і замок розкритий за пару хвилин. Його можна поставити для звичайної дерев’яної двері.

  1. Циліндровий замок

Це найпоширеніший тип замку. Деякі з них розкриваються за допомогою звичайної шпильки, а до інших підібрати відмичку досить складно. Хоча злодій може завдати по личинка замку кілька сильних ударів, щоб вона вилетіла всередину приміщення. Основною рисою такого типу замку є ключ, за формою нагадує гриб з жолобком посередині.

Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Циліндровий замок знайомий багатьом. Щоб розкрити його, зловмисникові вже знадобиться дриль з загартованим свердлом. Дрилем висвердлюють штифти, які утворюють код замка. До таких замків злодії також застосовують «згорток». Він має форму ключа з кріпленням під важіль. Завдяки високолегованої сталі, їм легко зрізаються штифти.

Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Це зовсім не означає, що циліндричний замок і його види зовсім безнадійні. Якщо підібрати механізм з додатковим захистом, то ніякої «згорток» і свердло його не візьмуть. До підсилює елементів відносяться вкладки з листової броні і вмонтовані загартовані кульки зі сталі. Збити штифти буде дуже важко, а кульки не дадуть встановити свердло. Циліндровий замок з броньовий вкладкою відноситься до III і IV класу захисту і відмінно підійде для металевих вхідних дверей.

  1. Сувальдний замок

Сувальдний замок, який був винайдений ще в 1818 році, не втратив актуальності й донині. У цьому замковому механізмі використовуються сувальди. Це пластини, які приводяться в дію зубцями ключа. Ключ являє собою стрижень з пластинами, на яких вирізані виїмки.

Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Замок не відкриється навіть при неспрацьовуванні однією з сувальд. Потенційному зломщикові без ключа їх не зрушити. Єдиний варіант – підібрати ключ. Клас безпеки сувальдного замку підвищується з кількістю пластин і металу, з якого вони виготовлені. Додаткові бронепластини також суттєво збільшують опір злому металевих дверей.

  1. Електронний замок

Електронні замки – це сучасні замкові механізми. До них немає звичних ключів, а замість них використовуються магнітні карти, пульти або код. Своєрідною додатковим захистом електронного замку можна назвати той момент, що звичайний зломщик, побачивши такий незвичайний замок на металевих дверей, прийде в замішання.

Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

Електронні замки можуть відкриватися по відбитку пальця. Такий захист можна обійти, приклавши до фотоелементу фотографію відбитка пальця власника. Електронні замки всім гарні, але єдиний мінус – висока вартість.

На що звертати увагу при виборі замка для вхідних дверей

Вибір дверних замків в спеціалізованих магазинах дуже широкий і покупцеві буває важко визначити, як вибрати дверний замок, оптимально підходить для металевих дверей. До будь-якого замку повинен йти паспорт у відповідності з правилами РФ. Якщо в паспорті вказано клас від II до IV, то в наявності повинен бути сертифікат відповідності (крім I класу). В хорошому замку повинні поєднуватися міцність, надійність і стійкість перед можливим зломом. Огляньте замок, на ньому не повинно бути іржі або тріщин.

Також замок повинен підходити до дверей і дверної коробки. Тут багато що залежить від товщини сталевих листів залізної двері. При товщині металу менш 4 мм, масивний замок може просто деформувати двері. Багато власники встановлюють замкові механізми з довгими важкими ригелями. Це, в деякій мірі, підвищує безпеку, але вага замку при регулярному використанні швидко зношує двері і коробку. Для дерев’яних дверей слід також особливо ретельно підбирати замок, який не зашкодить полотно і коробку.

Які типи замків краще підійдуть для вхідних дверей

Отже, як вибрати дверний замок, який стане справжньою перешкодою і захисником вашого майна. Кращим по конструкції для металевих дверей можна назвати сувальдний замок. Сам замковій механізм знаходиться всередині, а щоб до нього дістатися потрібно чимало зусиль. Фахівці вважають, що оптимально поставити відразу два типи замків в тандемі – циліндровий і сувальдний. Кількість ригелів рекомендовано від трьох і більше, з броневыми вставками і класом не нижче III.

Також хорошим варіантом є установка комбінованих замків. У них використовується здвоєний механізм (сувальдний і циліндровий), які можуть доповнювати один одного. Наприклад, якщо намагаються розкрити один механізм, інший блокується автоматично. Злодієві доведеться витратити багато часу, щоб «розібратися» з двома системами відразу. Це кращий варіант встановлення на металеву або дерев’яну двері.

Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще

У висновку варто нагадати, що ніколи не треба афішувати установку замка і показувати без потреби його ключ. Досвідченому зломщикові достатньо погляду на ключ, щоб запам’ятати його структуру і визначити тип замкового механізму.

Главная / Вибір / Який замок вибрати для вхідних дверей: що краще
Вверх