Якою фарбою пофарбувати міжкімнатні двері

Фарбування міжкімнатних дверей дозволяє не тільки оновити інтер’єр і надати йому свіжості, але і захистити двері від негативного впливу зовнішніх факторів. Вибираючи фарбу для міжкімнатних дверей, варто враховувати, що пофарбована поверхня повинна бути одночасно практичним і приємною оку.

Якою фарбою пофарбувати міжкімнатні двері

Ринок пропонує найширший вибір тонувань, просочень, фарб і лаків, якими можна пофарбувати двері. Особливо популярні фарби на водній основі. Вони безпечні, екологічні, відносно недорогі і стійкі. Така емаль може бути декількох видів:

 • Водоемульсійна (водно-дисперсійна)

Найчастіше двері після такої фарбування покривається прозорим лаком. Водоемульсійна фарба не має неприємного запаху, швидко висихає, варто трохи. Більшість виробників випускають водно-дисперсійну білу фарбу для міжкімнатних дверей, а користувач сам визначається з кольором, додаючи відповідний барвник.

 • Акрилова

Знову-таки створена на основі води емаль зазвичай наноситься в 2-3 шари, вона дуже швидко проникає в МДФ і вбирається. Перед нанесенням на поверхню акрилової емалі не зайвою буде ґрунтовка двері МДФ. Швидковисихаючі фарби висихають за 10-12 годин, а повне висихання займає не більше двох діб.

 • Термоэмаль на основі води

Вагомими перевагами такої фарби є довгий термін служби і хороше утримання первісного кольору. Навіть під впливом зовнішніх негативних факторів фарба не втрачає своєї привабливості. Більш того, міжкімнатними дверима можна буде повноцінно користуватися вже через годину після завершення фарбування. Запах термоэмали ледь вловимий, так що це не повинно перешкодити пофарбувати двері.

 • Нітрофарби

Дуже довговічна фарба, яка має характерний блиск і не найприємніший, на жаль, токсичний запах. Випаровування нітрофарби не повинні потрапляти в дихальні шляхи, тому у разі використання такої емалі важливо пофарбувати двері, повністю дотримуючись техніки безпеки.

 • Інтер’єрна фарба

Інтер’єрні фарби в більшості випадків являють собою акрилові емалі з додаванням спеціальних компонентів, які дозволяють забарвленому об’єкту зберігати привабливий зовнішній вигляд протягом тривалого часу. Перевага інтер’єрної фарби у відсутності їдкого запаху. Пофарбувати двері такою фарбою можна в лічені хвилини, фарба для міжкімнатних дверей без запаху дуже швидко висихає.

Якою фарбою пофарбувати міжкімнатні двері

Порядок при фарбуванні двері

Перед початком робіт міжкімнатні двері повинні бути підготовлені під фарбування. Слід запастися валиком, губками, фарбами і пензлями. Якщо старе покриття на дерев’яних дверях не видаляється звичними засобами, знадобиться спеціальний хімічний розчин. Порядок робіт приблизно наступний:

 1. Двері знімається з петель. Поглиблення для замків краще забити ватою або ганчіркою, щоб убезпечити їх від попадання лакофарбового покриття всередину.
 2. На старе покриття наноситься спеціальний розчин для видалення фарби. Нанести розчин можна
  за допомогою тампонів, потім залишити на півгодини, щоб засіб подіяло. Кращий варіант – технічна карболова кислота.
 3. По закінченню півгодини двері слід промити водою і дати добре висохнути (на це потрібно 3-5 годин).
 4. Наступний етап – усунення тріщин, сколів та інших ефектів поверхні. Для цього застосовується шпаклівка, яку слід рівномірно нанести на поверхню. Важливо, щоб шпаклівка добре висохла. Шпаклівку можна купити будь-якого кольору, враховуючи майбутній забарвлення дерев’яних дверей.
 5. Після висихання двері обробляється шкуркою і оліфою.

Як правильно пофарбувати двері

Для фарбування міжкімнатних дерев’яних дверей знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • Фарба і ємність для неї;
 • Кисті кількох розмірів (в залежності від габаритів двері і її рельєфу), валики;
 • Спеціальна стрічка малярна;
 • Захисний матеріал, який можна постелити під двері;
 • Рукавички, наждачний папір.

Якою фарбою пофарбувати міжкімнатні двері

Озброївшись вищепереліченими речами, можна сміливо приступати до самого процесу. Краще не винаходити велосипед, зняти двері з петель і розмістити в горизонтальному положенні на рівну поверхню. Фарбування в горизонтальній площині дозволить уникнути небажаних патьоків фарби.

Фурнітуру перед фарбуванням потрібно прибрати або заклеїти спеціальної малярською стрічкою. Скляні вставки (якщо такі є) теж потрібно захистити малярським скотчем.

Залежно від дверної поверхні пофарбувати двері зручніше валиком або пензлем. Якщо двері рівна і не має заглиблень, можна застосовувати валик. Такий підхід дозволяє швидше закінчити фарбування, а фарба ляже більш рівним шаром, ніж при нанесенні кистю. Наявність декоративних елементів не залишає вибору – доведеться використовувати кисть.

Рекомендується починати фарбування двері з лівого верхнього кута, наносячи фарбу невеликими частинами зліва направо. Першим ділом потрібно обробити поглиблення на поверхні дверей. Після того, як основна частина двері будуть пофарбована, можна переходити до роботи над торцями. Після закінчення робіт необхідно відразу ж зняти малярську стрічку, не дозволивши фарбі висохнути. В іншому випадку малярний скотч може здерти рівномірне забарвлення.

Главная / Вибір / Якою фарбою пофарбувати міжкімнатні двері
Вверх