Правильний вибір міжкімнатних дверей: шпон або ПВХ

В будинку ремонт. Потрібно зуміти підібрати всі меблі, фурнітуру та інші деталі так, щоб вони були не тільки вигідні за ціною, але ще й якісні. Особливо це стосується дверей, яких зараз на ринку є безліч, що з першого разу буде складно не тільки зробити вибір, але і просто що-небудь зрозуміти.

Перш ніж вибирати двері, слід розуміти, які властивості вони повинні мати. Незважаючи на те, що вимог до міжкімнатних дверей все-таки менше, ніж до вхідних, до цього питання все одно потрібно підходити дуже серйозно.

Які пункти потрібно враховувати, вибираючи міжкімнатні двері?

 1. Екологічність матеріалу.
 2. Її зовнішній вигляд.
 3. Вагу.
 4. Міцність.
 5. Стійкість до перепаду температур, вологи, УФ-променів і т. д.

Великою популярністю користуються міжкімнатні двері з таких матеріалів, як екошпон і ПВХ. Кожен з варіантів має свої окремі характеристики, включаючи як плюси, так і мінуси.

Щоб зрозуміти, які існують міжкімнатні двері і що краще вибрати, ПВХ або шпон, слід більш детально ознайомитися з кожним з варіантів.

Міжкімнатні двері з экошпона

Шпон – це тонкий шар деревини (лист від 0,5 до 10 мм), який наклеюється поверх дверної конструкції.

Шпоновані двері робляться в три етапи:

 1. Першим справою складається каркас (найчастіше для цієї конструкції використовують хвойні породи). Перед тим, як почати робити шпоновані двері, брус обов’язково висушують, щоб під час експлуатації він не деформувався, не піддавався гниття і т. д.
 2. Щоб конструкція була більш міцною і не піддавалася викривлення, каркас обробляється фільонкою (деревно-волокнистої плівкою – ДВП або МДФ). За своїм технологічним характеристикам, даний матеріал подібний до дерева. Екологічно чистий, практично не піддається деформації, легкий і при цьому досить твердий.
 3. Третій, верхній шар двері – це шпон. Наклеюється він двома способами: холодним і гарячим пресуванням. Для виготовлення міжкімнатних дверей найчастіше застосовують холодне пресування, наклеюючи шпон з допомогою клею ПВА.

Правильний вибір міжкімнатних дверей: шпон або ПВХ

Шпоновані двері: основні переваги:

 • вигідні в грошовому плані (незважаючи на те, що виглядає двері так, ніби повністю зроблена з дерева, стоїть вона на порядок менше масиву);
 • красива, однорідна структура полотна. Шпон на дверях можна легко відрізнити за її гладкою, однорідною структурою, яку досить складно домогтися у випадку з натуральним масивом;
 • великий вибір кольорів, фактур і інших особливостей, які дозволяють підібрати ідеальний варіант экошпона для інтер’єру свого приміщення;
 • довговічність (двері зі шпону може служити 5-10 років, повністю зберігаючи свій привабливий зовнішній вигляд);
 • завдяки своїй структурі, шпоновані двері відрізняються підвищеною міцністю і надійністю;
 • у разі пошкоджень, екошпон легко піддається відновленню. Якщо трохи постраждала цілісність поверхні, таке можна легко відреставрувати, не витрачаючи при цьому багато грошей;
 • екошпон володіє хорошою переносимістю вологості (до 60%) і стійкістю до перепадів температури (від 10 до 30°С);
 • в порівнянні з іншими дверима, моделі з экошпона мають відносно невелику вагу (можна зустріти варіанти вагою від 17 до 30 кг).

Правильний вибір міжкімнатних дверей: шпон або ПВХ

Незважаючи на численні плюси, негативні сторони шпон теж має:

 • щоб шпон зберігав свою привабливість, за ним потрібно правильно доглядати (краще не мити звичайною водою, використовувати поліролі і т. д);
 • у випадку, якщо потрібно зробити шпоновані двері з вигнутими деталеями, можуть виникнути деякі труднощі;

Міжкімнатні двері з ПВХ

ПВХ (повинилхлорид) – це матеріал, який виготовляється з натуральної сировини. Даний термопласт – це звичайний порошок, в який додають стабілізатори, пігменти та модифікатори, виготовляючи таким чином спеціальну плівку.

Виготовлення дверей з ПВХ

 1. Першим справою створюється дерев’яний каркас (найчастіше з соснових порід).
 2. Після цього всі проміжки заповнюють за допомогою сот.
 3. На основі смоли робиться спеціальний клей, який наноситься на всю поверхню дверей.
 4. На останньому етапі береться ПВХ плівка клеїться на дерев’яне полотно (застосовується технологія вакуумного пресування). Розігріта плівка щільно притискається до дверей, а раніше нанесений клей допомагає їй краще триматися.

Правильний вибір міжкімнатних дверей: шпон або ПВХ

Переваги міжкімнатних ПВХ-дверей:

 • повністю екологічний матеріал, який не здатний нашкодити мешканцям будинку. Такі двері можна встановлювати навіть в дитячій;
 • таке рішення набагато вигідніше, ніж у випадку з масивом і т. д;
 • високий рівень пожежної безпеки, так як важко займистий матеріал і матеріал;
 • двері не руйнується кислотою, вапном і лугом;
 • завдяки плівці, доглядати за дверима дуже просто, не потрібно використовувати ніяких особливих коштів, можна мити звичайною водою з додаванням будь-яких миючих засобів;
 • атмосферні впливи і часті перепади температури не здатні зруйнувати покриття. Двері не гниють, не коробляться і не розшаровуються;
 • двері з ПВХ досить міцні, тому різні технічні пошкодження у вигляді подряпин, тріщин, скол і т. д їм не страшні;
 • дана конструкція дуже легка, що особливо важливо в будинку з маленькими дітьми;
 • плівці не страшні УФ – випромінювання, тому колір не тьмяніє і не вигоряє навіть після декількох років експлуатації;
 • завдяки тому, що плівка піддається обробці, крім фарбування, на неї так само можна наносити різні малюнки за допомогою тиснення, а так само змінювати текстуру, надаючи їй потрібний вид. Таке рішення дозволяє надати своїм дверей більш оригінального вигляду.

Правильний вибір міжкімнатних дверей: шпон або ПВХ

Мінуси двері з ПВХ:

 • двері недостатньо володіє хорошою тепло – і звукоізоляцією;
 • на дотик ця двері холодна і не така приємна, як дерев’яна, що може зменшити рівень комфорту і затишку в домі;

Визначити, який з цих двох варіантів краще: екошпон або ПВХ, досить складно, так як обидва гарні і кожен має як плюси, так і мінуси. Щоб зрозуміти, яку двері краще встановлювати у себе вдома, потрібно добре подумати і з’ясувати, які з пунктів для вас є найбільш важливими.

Главная / Вибір / Правильний вибір міжкімнатних дверей: шпон або ПВХ
Вверх