Які петлі краще ставити на міжкімнатні двері

Залежно від матеріалу, з якого виготовляються дверні петлі, вони бувають латунними, сталевими і латунированными.

  • Латунированные петлі виготовляються з алюмінієвих, цинкових або сталевих сплавів і мають тонке латунне покриття, що володіє антикорозійними властивостями. Шар латуні на таких петлях забезпечує гарне ковзання їх рухомих частин.
  • Латунні петлі відносяться до найбільш поширеного виду дверної фурнітури. Їх матеріал міцний, пластичний і може витримувати досить високі навантаження від ваги важких дверних полотен. Латунні петлі часто напилюються шаром хрому або поліруються.
  • Сталеві петлі можуть служити неймовірно довго. Це сама міцна, але і дорога фурнітура. При її установці на легкі міжкімнатні двері фінансові витрати не завжди можуть бути виправданими.

види петелей

Естетичність петлям дверним надають їх зовнішні покриття, часто імітують різні метали: мідь, золото, хром, бронзу та інші. Розмірковуючи про те, які петлі краще ставити і як їх вибрати, необхідно враховувати вагу дверей, її конструктивні особливості, а потім, виходячи з цих даних, визначати вид необхідної фурнітури.

Види та особливості дверних петель

Серед великої різноманітності дверних петель можна окреслити кілька основних видів:

  • Накладні петлі. Вони складаються з двох пластин для кріплення до полотна з коробкою і стрижня з шарніром. Такі вироби мають кілька варіантів конструкцій. Найбільш старий з них – це дві однакові стулки. З плином часу накладні петлі модернізували і для зручності кріплення зробили одну з їх сторін трохи довше. Сучасні моделі складаються з осі і двох боковин. Вони виконані так, щоб не заважати роботі дверей і забезпечувати щільність прилягання дверного полотна. Накладні петлі просто встановлювати, використовуючи для цього звичайні саморізи.
    накладні петлі
  • Врізні петлі відносяться до карткового варіанту виробів схожим з попереднім типом, але мають відмінність – вони заглиблюються в дверний торець. Для цього по контуру накладки з дверей знімається кілька міліметрів матеріалу. Потім отримані поглиблення укладаються пластини і фіксуються саморізами. Врізні петлі використовуються при монтажі вхідних та міжкімнатних дверей. Перевагою петель є прийнятна вартість і простота установки.
    врізні
  • Кутові петлі відрізняються від прямих карткових аналогічних виробів своїм зовнішнім виглядом. До центрального стрижня кріпляться не пластини, а куточки. Такі деталі встановлюються врізним способом в торець дверей і закріплюються саморізами. Форма кутових петель дозволяє забезпечити зручне положення і щільний притвор двері.
  • Приховані петлі мають істотне відміну від карткових моделей у тому, що вони встановлюються в масив дверного полотна та коробки. Завдяки такому монтажу забезпечується маскування кріплень, естетичність двері, виключається можливість зрізання петель зловмисниками. Для розміщення прихованих петель у торці полотна та коробки вирізається глибока ніша. Вісь петлі ховається в залізному корпусі, уникаючи загрози пошкодження. Часто приховані петлі використовуються у вхідних дверях.
    приховані петлі
  • Вворачиваемые петлі відрізняються своєю будовою. На осі петлі закріплюються кілька штифтів, які визначають основний метод монтажу таких моделей. Петлі вкручуються всередину коробки і полотна, а видимою залишається лише шарнір. Їх не рекомендується використовувати при монтажі дверей виконаних з м’якої деревини і низькосортних матеріалів. Це може призвести до порушення структури полотна і стати причиною появи перекосів або тріщин.
    Вворачиваемые
  • Двосторонні петлі найчастіше використовуються при встановленні офісних вхідних та міжкімнатних дверей. Причиною цьому є особливість конструкції таких навісів. Петлі дозволяють відкривати полотно дверей у обидві сторони, що при проходженні великого потоку людей надзвичайно зручно. Такі вироби схожі на карткові петлі, але крім двох пластин мають ще й третю, оснащену з боків двома осями обертання.
    двусторнние петлі

Карткові петлі, які найчастіше застосовуються для міжкімнатних дверей різняться на універсальні, праві і ліві. По друге двох випадках потрібно знати напрямок відкривання дверей, а універсальні навіси роблять це непринциповим. Крім того, що універсальні петлі підходять до всіх дверей, вони мають по парі або дві підшипників, які значно підвищують довговічність моделей. Прості петлі для міжкімнатних дверей більш ніж одним підшипником не оснащуються.
карткові петлі

Вибір петель

Задаючись питанням, які петлі краще ставити, при виборі необхідно дотримуватися головна умова – висока якість їх моделей. Дешеві вироби кустарного виробництва ніколи не зможуть замінити сертифіковану продукцію відомих брендів, яку майже неможливо привести в повну непридатність. Тому, вибираючи праві, ліві або універсальні дверні петлі, потрібно віддавати перевагу моделям передбачуваного якості з підбором відповідного матеріалу. Латунні петлі стійкі до корозії і зносостійкі, але з часом темніють, сталеві навіси і петлі з металевим напиленням дуже міцні, довговічні і також володіють антикорозійними властивостями.

Щоб вибрати знімні петлі, необхідно визначити сторону відкривання полотна. Для цього потрібно встати перед отвором так, щоб полотно переміщалося «на себе». Після цього вибрати потрібні петлі допоможе розташування правої або лівої руки.

Щоб правильно вибрати петлі, потрібно заздалегідь передбачити їх розміри. Для пустотілих, каркасних і дверей із стільниковим заповненням, які мають вагу 10-25кг, розміри петель складають 7,5 см по висоті. Для стандартних дверей вагою 25-40кг розміри підійдуть Н=10 см, розміри петель Н=10см при D=6см призначаються для важких полотен масою від 40кг.

розміри

Крім того, вибрати кількість петель допоможе попереднє визначення їх розташування. Звичайне розташування передбачає дві універсальні, праві чи ліві петлі, для стандартних полотен – дві петлі встановлюються внизу і одна зверху, для легких дверей – три петлі на рівних відстанях. Важкі двері оснащуються чотирма петлями, які встановлюються попарно внизу і вгорі полотен. Функціональність дверей висотою від 2,1 м можна забезпечити установкою чотирьох петель.

Слід врахувати, що надійність вхідних дверей вимагають підбору більш міцних і складних по конструкції навісів. В інших випадках можна покладатися на свій смак і відповідність фурнітури стилю і колірним рішенням інтер’єра.

Главная / Вибір / Які петлі краще ставити на міжкімнатні двері