Кожна людина мріє створити у своєму будинку чарівну атмосферу затишку і комфорту, ретельно вибираючи деталі…
Як правильно вибрати міжкімнатні двері за кольором
Міжкімнатні двері виконують багато корисних функцій в будинку: розмежовують простір, створюють затишок, захищають від шуму і запахів, перешкоджають виникненню протягів, роблять інтер’єр цілісним, і навіть впливають на наш настрій. Серед дизайнерів існує думка, що не так важко визначитися з фактурою дверей, як вибрати колір. Саме тон дверної конструкції безпосередньо впливає на наше сприйняття інтер’єру і загальну атмосферу кімнати.
Що потрібно враховувати, вибираючи колір міжкімнатних дверей?
Незалежно від матеріалу і породи деревини, з якої зроблені двері, всі кольори мають свої назви: венге, дуб, горіх, бук, ясен, слонова кістка, вільха та ін Тому перед тим як вибрати колір міжкімнатних дверей, потрібно зрозуміти для себе ряд важливих моментів:
- який колір переважає в кімнаті;
- визначити колір меблів і підлогового покриття (якщо це можливо);
- розібратися, які критерії для вас головні – правильно підібрати колір під загальний інтер’єр або орієнтуватися окремо на кожну кімнату.
Немає конкретних алгоритмів, як вибрати колір міжкімнатних дверей. Існують лише рекомендації дизайнерів, які допоможуть вам визначитися з покупкою і зрозуміти, як створити гармонію в інтер’єрі. Ви можете керуватися такими прийомами:
- Підбирати колір міжкімнатних дверей під відтінок підлогового покриття.
- Орієнтуватися на кольорову гаму оформлення стін.
- Виходити з кольору меблів.
- Створювати наближеність або контрастність кольору дверей і плінтуса.
- Підібрати міжкімнатні двері під певний стиль в інтер’єрі.
Співвідношення кольору міжкімнатних дверей і підлогового покриття
В цьому тандемі може бути кілька варіантів поєднання кольорів. Безпрограшним є вибір єдиного колірного виконання, коли тон дверного полотна трохи світліше підлоги. Наприклад, якщо у вас паркет колір “Червоне дерево”, то і міжкімнатні двері варто вибирати відповідного відтінку – “Махаон”, “Вишня”, “Груша”. Для кімнат зі світлим підлоговим покриттям підійде “Ясен”, “Слонова кістка”, “Бук”, “Горіх”. Щоб інтер’єр не здавався занадто блідим, можна підібрати міжкімнатні двері зі вставками з бамбука або скла.
Другий варіант – взяття за основу принципу контрастності: світла підлога – темна двері. Сполучною елементом може бути плінтус і наличник (їх кольору повинні гармоніювати як з підлогою, так і з дверима).
Третє рішення – двоколірні двері. Це ідеальний варіант, коли підлога різного кольору (наприклад, потрібна міжкімнатні двері між коридором зі світлим підлогою і спальнею з підлоговим покриттям коричневого відтінку). Двоколірні двері підбираються або замовляються під кожну кімнату і будуть різними з двох сторін. Так, з боку коридору використовуємо “Світлий венге”, а з боку спальні – “Темний венге”.
Якого кольору повинні бути двері стосовно тони стін? Вирішити це питання можна двома способами – піти за принципом наближеності або контрастності. Підбираючи забарвлення дверей в першому варіанті, дизайнери радять орієнтуватися на союз: “стіни і двері в один тон – пол контрастний”. Також можна правильно використовувати родинні відтінки (наприклад, “Світлий горіх” і “Бук”). В цьому випадку двері повинні вигідно виділятися на загальному тлі стін в інтер’єрі.
Контраст може створити не тільки правильно підібране колірне оформлення міжкімнатних дверей, але і їх фарбування. При цьому, поєднання двох основних відтінків повинно бути гармонійним. Наприклад, можна пофарбувати двері в бірюзовий колір, коли стіни кремові. Додати цієї фарби в елементи декору: штори, горщики для квітів, рамочки, світильник. Двоколірні оформлення в інтер’єрі завжди популярні і дуже практичні, тому що фарби можна змінювати з часом.
Підбираємо міжкімнатні двері меблів
Цей принцип поєднання елементів в інтер’єрі дуже популярний серед дизайнерів. Найчастіше, кольору міжкімнатних дверей повинні бути трохи світліше, ніж кольору меблів. Але буває, що, в кімнатах меблі різних колірних варіацій, вводячи людини в оману, якого відтінку придбати двері, щоб вона була доречна в інтер’єрі кожної з кімнат. Тут на допомогу може прийти універсальне рішення – двоколірні двері. Вони шпоновані, виготовляються на замовлення і можуть коштувати трохи дорожче одноколірних. Але результат цього вартий.
Яку роль в інтер’єрі можуть зіграти плінтуси і лиштви?
В Європі вже давно використовують наличники і плінтуси для створення цілісної картини в інтер’єрі. При цьому абсолютно не важливо, який колір двері ви виберете. Можна підібрати будь-нейтральний відтінок – білого, сірого, кремового або коричневого, не поєднуючи його з кольором підлоги, стін і меблів. Гармонію в дизайн вносять широкі плінтуси і лиштви в тон двері. Периметр кімнати окреслено єдиній колірній лінією, і двері дуже природно виглядає в інтер’єрі. У будь-який момент цю композицію можна пофарбувати, кардинально змінивши сприйняття кімнати. При цьому, кольору з двох сторін можуть бути різними, щоб підібрати до кожної зі сторін свій відтінок. Можна використовувати і змішаний прийом: пофарбувати двері в тон сходи в будинку або меблів, зв’язавши всі фарби наличниками і плінтусами нейтральних тонів, наприклад, білого.
Погоджуємо стильові рішення
Всі кімнати в будинку не обов’язково оформлюються в єдиному стильовому рішенні, тому підбирати фарби краще індивідуально під кожну кімнату. Назви кольорів та їх комбінації:
- “Ясен”, “Бук” доречно встановлювати в кімнати, оформлені в стилі модерн, еклектика, кантрі.
- “Темний дуб”, “Венге” внесуть контрастні фарби в сучасні стилі мінімалізм, арт-деко, кітч, hi-tech.
- “Світлий дуб”, “Світла вільха”, “Вишня”, “Світлий горіх” ідеальні забарвлення міжкімнатних дверей для сільського, класичного або японського стилю.
- “Венге”, “Дуб”, “Темний горіх” відмінно виглядає з сучасними дизайнами. При цьому, дверне полотно можна пофарбувати з однієї або двох сторін.
- “Вишня”, “Вільха” мають червонувато-руді фарби, придатні для створення домашнього комфорту і затишку. Можна використовувати для стилю прованс, кантрі, сільський.
- “Бук”, “Ясен”, “Вільха” з ефектом “зістареної” ідеально підійде для стилю кантрі і прованс.
- Якщо в кімнаті з усіх боків багато металевих відтінків, можна пофарбувати міжкімнатні двері білого кольору сірий, вибираючи при цьому фарби з глянцем.
Чим можна доповнити інтер’єр?
Кожен відтінок міжкімнатних дверей можна доповнити оригінальними елементами дизайну, щоб додати “родзинку” в загальне оздоблення будинку або квартири. Нейтральні природні відтінки і непомітні фарби прикрасять вітражні вставки, позолота або металеві елементи для сучасних стилістичних композицій. Червонувато-руді тони відмінно виглядають з кольоровими вставками з двох сторін або декором зі склом. Оригінальна ідея – нанести на одну з сторін двері трафарет або малюнок (особливо актуально це рішення для дитячої кімнати).
Виходить, не існує єдиного правила, якого кольору повинні бути міжкімнатні двері. Потрібно орієнтуватися на свої переваги і смак, і тоді вас жоден дизайнер не викриє у непрофесійному підході до підбору кольору двері.