Вибір дверного доводчика: види і класи

Доводчик для дверей широко використовується не тільки в офісах і торгових центрах. Його активно встановлюють на дверях під’їздів і квартир. Знаючи види і класи доводчиків, їх принцип дії та особливості роботи, ви зможете вибрати пристрій, підходить для вашої двері і умов експлуатації.

Види доводчиків

Існують наступні види доводчиків в залежності від місця їх встановлення:

 • верхні накладні;
 • підлогові;
 • приховані.

Говорячи про доводжувача, як правило, маються на увазі накладні пристрої, встановлені вгорі над дверима. Вони кріпляться на стіну або двері і забезпечують плавний хід дверного полотна при закриванні. Такі доводчики відносно недорогі в порівнянні з іншими видами і прості в установці і експлуатації. За механізмом дії вони можуть бути з зубчастим приводом або з ковзаючим стрижнем. Це найпростіший вид за механізмом дії і установці.

Вибір дверного доводчика: види і класи

Підлогові доводчики відрізняються дорогою вартістю і складністю монтажу. Їх зручно використовувати для дверей, що відкриваються у обидві сторони. Найчастіше такі пристрої ставлять на скляні двері.

Вибір дверного доводчика: види і класи

Приховані доводчики встановлюються прямо в дверне полотно і коробку, тому вони зовсім не помітні. Використовувати їх можна для дверей товщиною 40 мм і більше. Вони, так само як і підлогові, відрізняються високою ціною і непростим процесом установки.

Класи доводчиків

Доводчики вибираються в залежності від параметрів двері. Тому їх ділять на 7 класів, для кожного з яких встановлена максимально допустима ширина і маса дверного полотна:

 1. ширина – 750 мм, вага – 20 кг
 2. ширина – 850 мм, вага – 40 кг
 3. ширина – 950 мм, вага – 60 кг
 4. ширина – 1100 мм, вага – 80 кг
 5. ширина – 1250 мм, вага – 100 кг
 6. ширина – 1400 мм, вага – 120 кг
 7. ширина – 1600 мм, вага – 160 кг

Проте, підбираючи доводчик по класу, потрібно орієнтуватися на більший показник. Наприклад, для дверей 950 мм і вагою 80 кг потрібно купити пристрій 4 класу.

Вибір дверного доводчика: види і класи

Не варто купувати доводчик більшого класу, ніж необхідно. Це не продовжить термін його служби, але може зажадати більше зусиль для відкривання дверей.

Показник температури повітря

При купівлі доводчика також потрібно враховувати діапазон температур, при яких буде працювати пристрій. Залежно від температурного режиму вони можуть бути:

 • морозостійкі, від -45 до +70;
 • термостабільні, від -35 до +70;
 • звичайні, від -10 до +40.

Чутливість до температури залежить від масла, використовуваного в механізмі пристрою. Для морозостійких і термостабільних доводчиків використовуються спеціальні рідини, здатні переносити значне зниження температури. Звичайні доводчики ставлять на міжкімнатні двері всередині приміщення.

Спосіб відкривання дверей

Вибрати доводчик можна в залежності від напрямку відкривання дверей. Вони бувають:

 • праві;
 • ліві;
 • універсальні.

Вибір дверного доводчика: види і класи

Праві встановлюються на праве відкривання, а ліві – відповідно на ліве. Універсальні пристрої більш кращі, тому що можуть бути встановлені на двері з будь-яким напрямком відкривання. В них передбачено два гнізда для ніжки доводчика, яку легко переставити в залежності від необхідності.

Ще кілька порад

В залежності від конструкції, доводчик може бути як розбірним, так і цілісним. Найбільш поширені герметичні пристрою, оптимізовані під масове виробництво. Вони мають невисоку ціну, але при виникненні несправності, такий як витікання масла, не підлягають ремонту.

Вибір дверного доводчика: види і класи

Важливий показник, що вказується фірмою-виробником, це ресурс роботи. У більш дорогих пристроїв і у добре зарекомендували себе фірм, він відповідно вища і може доходити до сотень тисяч або навіть мільйони закривань. Тому, чим вище ціна, тим більш якісно зроблено пристрій.

І останнє, гарантія виробника. Вона може бути від року до трьох років. Якщо продавець дає гарантію на більш короткий термін, то варто пошукати доводчик в іншому місці.

Вибрати доводчик зовсім не складно. Потрібно врахувати параметри двері, спосіб установки і граничні коливання температури повітря. Правильно підібране пристрій буде довго і успішно працювати.

Главная / Вибір / Вибір дверного доводчика: види і класи
Вверх