Види і розміри розсувних дверей

Багато при установці міжкімнатних дверей віддають перевагу розсувних систем. Вони розрізняються залежно від кількості полотен і способу відкривання.

Види і розміри розсувних дверей

Види розсувних конструкцій

Залежно від кількості полотен, двері можуть бути одностулкові, двостулкові, тристулкові і четырехстворчатые. Перші два варіанти зустрічаються найбільш часто. Одностулкові добре виглядають в маленьких кімнатах. Встановлюють їх у вузькі прорізи. Двостулкові підходять для віталень, вигідно підкреслюють просторі приміщення. Ширина дверного прорізу для таких дверей повинна бути досить великою.

За способом відкривання розрізняють складні і розсувні двері. Перші по конструкції являють собою дві і більше панелі, що мають однаковий розмір. До них відносяться такі види:

  • гармошка;
    Види і розміри розсувних дверей
  • книжка.
    Види і розміри розсувних дверей

Другі складаються з одного полотна або кількох. Їх також можна розділити на види:

  • купе;
  • пенал;
  • радісно.

Розберемо докладніше всі види розсувних дверей.

Доладні двері гармошка

Вона часто ставиться там, де немає можливості поставити інші двері, оскільки не вимагає додаткового простору для відкривання.

Види і розміри розсувних дверей

Двері гармошка складається з декількох планок однакової ширини, скріплених між собою. Розміри кожної з них по ширині не перевищують 15 див. Перша секція кріпиться до коробки, а всі інші забезпечуються роликами, які забезпечують плавний хід конструкції. При відкриванні, планки складаються з одного боку прорізу, не виходячи за його межі, що зовні виглядає як гармошка.

Цей вид двері привабливий тим, що можна легко змінити ширину дверного полотна. Для цього потрібно зняти або прикріпити потрібну кількість секцій.

Рух двері забезпечує напрямна, встановлена зверху отвору. Кріплення профілю внизу для отворів менше 1 метра не потрібно.

Складна система у вигляді книжки

Двері книжка і двері гармошка зовні схожі один на одного. Різниця полягає в тому, що полотно конструкції у вигляді книжки складається з двох секцій, розміри яких більше, ніж товщина отвору. При відкриванні воно буде виходити за його межі, складаючись як книжка з одного боку.

Види і розміри розсувних дверей

Двері книжка і двері гармошка мають ще одну відмінність. Відкривання забезпечується не за допомогою профілю і роликів. Як правило, використовуються петлі, що встановлюються на орні конструкції.

Секції можуть бути різних розмірів. Іноді можна зустріти двері книжку з однією глухою стулкою. Несиметричність і не відкривається секція забезпечують незвичайний зовнішній вигляд. Такі системи виглядають ефектно і запам’ятовуються.

Розсувні двері купе

Такі двері можуть складатися з одного або декількох полотен. Їх рух відбувається вздовж стіни або відносно один одного. Крім того, полотна можуть рухатися тільки в межах отвору або виходити за його межі.

Одностулкові двері купе ходить уздовж стіни по направляючої, встановленої над отвором. Розмір полотна при цьому трохи більше, ніж розмір отвору. Двостулкові може розходитися в різні сторони або стулки будуть зміщуватися відносно один одного в межах проходу. Прохід при цьому повинен залишатися таким, щоб через нього можна було не тільки просто пройти, але і пронести габаритні предмети. Для руху стулок дверей відносно один одного, потрібно кілька профілів, прикріплених паралельно безпосередньо в прорізі.

Види і розміри розсувних дверей

Кріплення двох профілів вгорі і внизу частіше зустрічається на шафах з розсувними системами. Для міжкімнатних дверей такий варіант більш складний у виконанні і менш зручний в експлуатації. Нижня направляюча буде заважати при ходьбі. Її можна втопити в підлогове покриття, але пил і сміття будуть потрапляти в пази, ускладнюючи перебіг полотна і прибирання приміщення.

Розсувні двері пенал

Розсувні двері пенал відрізняється від купе тим, що її стулки при відкриванні ховаються в спеціально обладнану нішу, розмір якої залежить від ширини полотна. Вона абсолютно не помітна, не порушує інтер’єру кімнати, і не буде заважати меблів поблизу дверного отвору.

Касету, в яку ховається полотно, можна купити в магазині. Її виготовляють самостійно за допомогою профілю і гіпсокартону. Про такому варіанті двері потрібно замислюватися на етапі будівництва або ремонту. Касетний блок вбудовується в стіну і ховається за допомогою профілів і гіпсокартону, після чого проводяться оздоблювальні роботи.

Види і розміри розсувних дверей

Такий кишеню зручно робити в стіні, що знаходиться між двома розсувними системами. Але ширина стіни між ними повинна бути такою, щоб у нішу помістилися обидва полотна, якщо буде потрібно відкрити дві двері одночасно.

Радіусні розсувні системи

На ринку розсувних дверей вони з’явилися зовсім недавно. Стулки радіусних конструкцій рухаються не прямо, а по колу. Це досягається завдяки гнучкості алюмінієвого профілю. З їх допомогою можна домогтися особливого ефекту легкості та елегантності, втіливши найнеймовірніші дизайнерські ідеї. Але радісно системи відносяться до преміум класу і коштують не дешево.

Види і розміри розсувних дверей

Незалежно від виду двері, гармошка, книжка, купе, пенал або радіусна, розсувна система економить місце, прикрашає приміщення і зручна у використанні.

Главная / Вибір / Види і розміри розсувних дверей
Вверх