Види відкривання міжкімнатних дверей

Квартира без дверей – це лише порожнє незатишне простір, не здатне захистити вас від настирливих поглядів, сторонніх шумів і запахів. Вибір відповідного варіанта зобов’язує враховувати масу нюансів: кольорове оформлення, розміри полотна і спосіб відкривання. Оптимальне поєднання ключових характеристик дозволить не тільки втілити ваші дизайнерські ідеї, але гарантує функціональність міжкімнатних конструкцій.

Якщо ви вже знаєте колір, розмір і тип матеріалу, з якого будуть зроблені ваші майбутні двері, то варто подумати і про найбільш підходящий спосіб відкривання. Від цієї конструктивної особливості залежатиме комфортність використання міжкімнатних дверей в приміщенні.

Дизайнери і виробники попіклувалися про те, щоб серед багатьох конструкцій дверей ви змогли вибрати свій варіант. На ринку представлені моделі з декількома варіантами відкривання:

  • Двері розпашні;
  • Розсувні конструкції;
  • Моделі зі складним механізмом;
  • Конструкції для спеціалізованих приміщень: роторні, маятникові або карусельні.Види відкривання міжкімнатних дверей

Кожен з цих варіантів має свої особливості, розглянемо їх детальніше функціональні відмінності.

Конструктивні особливості орних дверей

Якщо ви уважно подивіться навколо себе, то зрозумієте, що нас скрізь зустрічають і проводжають різні види класичних розпашних дверей. Любителі традиційного підходу до ремонту буде стверджувати, що механізм, перевірений часом, є самим надійним. Багато в чому вони праві, дійсно цей варіант гарантує відносно легку і швидку установку, а також достатній рівень тепло заощадження.

Проте варто пам’ятати, що ці види міжкімнатних дверей за способом відкривання вимагають досить вільного простору безпосередньо перед входом. Якщо ви володар просторого будинку або квартири, то цей недолік ви можете навіть не помітити, однак при обмеженості простору орні двері ставати додатковою перешкодою, що заважає нормального життя.

Напрямок (право – або лівобічний), в якому розкривається полотно, необхідно враховувати при покупці фурнітури для міжкімнатних конструкцій (на упаковці шукайте спеціальне позначення). Двостулкові дорогі двері чудово виглядають у просторому залі або вітальні, а полотна з однією стулкою ідеальні для невеликих кімнат.Види відкривання міжкімнатних дверей

Види міжкімнатних зсувних дверей

Розсувні двері економлять місце перед входом, однак вимагають достатнього простору поряд з отвором. Вся справа в механізмі відкривання, працездатність якого залежить від правильної установки напрямних і якісної меблевої фурнітури. Зовнішні напрямні не завжди доречно виглядають в інтер’єрі, у такій ситуації єдиним виходом буде додаткова перегородка, яка приховає полотно в стіні. Цей варіант однозначно підкреслить унікальність вашого дизайну і візуально відкриє простір, однак ще на початковому етапі ремонту вам доведеться трохи збільшити підсумкову кошторис. У розсувних міжкімнатних дверей є своя класифікація за способом роботи:

  • Механізми, що працюють за принципом купе;
  • Двері пенали;
  • Книжки.

Купейні двері намагаються монтувати в широких отворах, що дозволяють робити одну частину конструкції стаціонарної, а іншу зсувний.

Буває, що дизайнери наполегливо рекомендують встановлювати розсувних пенали. У такому випадку зберігається єдине стильове оформлення стіни, а зсувні двері при необхідності використовуються за призначенням. Дизайнери легко вписують пенали в інтер’єри в східному стилі.

Складним механізмом відкривання забезпечені двері – “книжки”. Їх принцип роботи передбачає зрушування одного полотна паралельно іншому. Безумовно, це заощадить місце, але про комфорт у використанні можна посперечатися.Види відкривання міжкімнатних дверей

Оригінальний механізм складних дверей

У деяких приміщеннях доцільно користуватися “гармошкою”. Принцип роботи такої конструкції дещо схожий на попередній варіант, оскільки вимагає напрямних рейок, по яких буде складатися двері. Саме полотно виконано з ряду окремих 10-15 сантиметрових панелей, матеріал для яких вибирається виходячи з фантазій замовника та розміру його гаманця.

Такі двері самі по собі викликають подив, а якщо стулки зроблені з кольорового вітража, захоплення гостей не буде межі. Однак індивідуальні параметри, точність механізму і більш складний монтаж – все це значно збільшує вартість на такі види моделей. Фахівці також вказують на більш низький, у порівнянні з традиційними видами, рівень міцності і звукоізоляції “гармошок”.

Види відкривання міжкімнатних дверей

Види міжкімнатних дверей для спеціалізованих приміщень

В торгових, виробничих і офісних будівлях двері повинні вміти однаково успішно швидко пропускати людей в обох напрямках. З цим завданням відмінно справляються такі види конструкцій:

  • Роторні;
  • Маятникові;
  • Карусельні.

Види відкривання міжкімнатних дверей

У першому випадку дверне полотно обертається навколо центру і, зміщуючись в потрібну вам сторону, забезпечує пропускну здатність. Роторний механізм не вимагає додаткових вкладень при монтажі, але при цьому не може гарантувати хорошу шумо – і звукоізоляцію.

Маятникові двері незамінні в тих приміщеннях, де в силу професійних обов’язків, у співробітників і відвідувачів постійно зайняті руки, наприклад в кафе і ресторанах. Досить штовхнути двері або потягнути її на себе і прохід буде відкритий, а двері самостійно поверне стулку у вихідне положення. Двері з таким способом відкривання ідеально пристосовані для роботи в будівлях з великою прохідністю.

Карусельні двері можна спостерігати у великих торгових будівлях, однак вони також використовуються в якості міжкімнатних перегородок в холах готелів і офісів. Приміщення буде відмінно захищений від пилу і сторонніх шумів, але монтаж такої конструкції вимагає не тільки додаткових витрат, але і значного додаткового простору.

Вибір міжкімнатних конструкцій – це особливий вид дизайнерського мистецтва, що дозволяє при грамотному підході досягти і краси, функціональності і зручності використання дверей у повсякденному житті людини.

Главная / Вибір / Види відкривання міжкімнатних дверей
Вверх