Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Покупець, виходячи з своєї платоспроможності, нерідко зупиняє вибір на конструкціях з МДФ, ДСП, пластику або скла, абсолютно не знаючи особливостей цих матеріалів, і, як наслідок, стикається з розчаруванням. Виявляється, що одні двері не терплять вологість, інші – не люблять сонячне світло, треті – пропускають шум. Уникнути безглуздих витрат можна, якщо знати основні характеристики кожного матеріалу.

Дерев’яні двері – це класичний, перевірений вибір. Вона міцна, довговічна, з красивою структурою. Екологічність цього матеріалу не викликає питань. Мода на просту дерев’яну двері призвела до появи невигадливих дверних блоків без оздоблення, які краще впишуться в будь-який інтер’єр. Однак дерево може бути різним:

  • Цілісна дерев’яні двері має вагомий недолік – висока ціна на такі види дверей. До того ж, внаслідок неправильної обробки, дерево може накопичувати вологу. Повинно викликати сумніву наявність тонування вироби, краще обійтися без неї, тому що, як правило, таким чином приховують які-небудь дефекти дверей.
    Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей
  • Клеєний масив (клеєна дошка або євробрус). Такі види дверей складаються не з єдиного дерев’яного масиву, а з декількох склеєних під тиском. Менші шматки дерева впливають на ціну дверей на користь її значного зменшення. Як правило, такий матеріал для міжкімнатних дверей не псує їх зовнішній вигляд, так як частини виготовляють строго поєднуючи по структурі волокна. Така двері цінується не так високо, хоча володіє відмінною міцністю і меншою мірою чутлива до вологості, простіше кажучи – хороший вибір для економних цінителів якості. Такі типи дверей значно нижче за вартістю, ніж цельномассивные двері, які не набагато краще.
    Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей
  • МДФ. Деревно-волокниста плита – екологічний матеріал середньої щільності. У всьому світі покупці роблять вибір на користь МДФ. Справа в тому, що для склеювання волокна використовують лігнін – природний продукт нагрівання деревини, який набагато краще клею. Типи дверей з МДФ аналогічні дверей з дерева, тільки спеціаліст може побачити різницю. При цьому ціна їх значно нижче. До плюсів МДФ можна віднести легкість, вологостійкість, стійкість до механічних впливів. З мінусів варто відзначити більш нетривалий термін експлуатації в порівнянні з дерев’яними аналогами, схильність до появи тріщин і відколів, знову ж таки, в порівнянні з деревом.
    Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

ДВП і ДСП двері

Види міжкімнатних дверей з деревно-волоконних або деревно-спресованих плит (ДВП і ДСП) використовуються всюди. Оскільки сировина для таких плит виготовляють з дешевих субпродуктів, ці матеріали одержали повсюдне поширення. Двері з ДСП і ДВП володіють більш ніж пересічними показниками механічної міцності. Переважна їх перевага – ціна. Можна також відзначити непогану біостійкість, прийнятні показники тепло – і звукоізоляції. Головний недолік: наявність у складі клею леткої речовини, пари якого несуть певну загрозу здоров’ю. Ще один істотний недолік – низька вологостійкість. Головне, вибрати не такі міжкімнатні двері для ванної кімнати – незабаром вони просто набухнуть і розшарується. З недоліків, крім іншого, можна згадати складність монтажу (шурупи в полотні не тримаються міцно, просвердлити отвір непросто). Однак, як бюджетний варіант, такий вибір матеріалу для міжкімнатних дверей має право на існування. Тим більше враховуючи той факт, що можна вибрати в якості матеріалу для покриття ламінат або шпон (що краще), і характеристики таких міжкімнатних дверей дещо зміняться.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Алюмінієві міжкімнатні двері

Алюмінієві міжкімнатні двері – звичайний вибір при створенні інтер’єрів магазинів, аптек, салонів та інших громадських місць, однак існує велика кількість стильних варіантів для дому. Зазвичай, це моделі об’єднані зі склом. Такі види дверей не боїться ні вологи, ні температурних несподіванок, вони міцні, легкі і довговічні. Недолік один: алюмінієві двері покрита спеціальною плівкою, яку зовсім не складно пошкодити, а потім проблематично замінити.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Пластикова міжкімнатні двері

Пластикові міжкімнатні двері – цілком сучасний вибір. Відразу відзначимо, що виділення нею шкідливих речовин не настільки небезпечно, як прийнято вважати. У догляді пластикові двері абсолютно невибагливі – видалити будь-які забруднення можна без яких-небудь спеціальних засобів. Двері ПВХ довго зберігають колір (якого вони кольору – рішення покупця, але виробник пропонує величезну гаму доступних відтінків), не бояться перепадів температури, мають відмінну звукоізоляцію, стійкі до механічних пошкоджень, можуть похвалитися широким модельним рядом. Це вдалий вибір з точки зору економічності і практичності. Як варіант – вибрати спінений ПВХ на основі сучасних технологій. Він має пористу структуру, в якій зберігається повітря, завдяки чому краще звуко – і теплоізоляція. Найчастіше міжкімнатні двері зі спіненого ПВХ встановлюють в громадських місцях.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Двері з стільниковими наповнювачами

Двері з стільниковими наповнювачами (канадські або мазонитовые) – ці види дверей часто зустрічаються в перукарнях, магазинах. Вся справа в їх більш ніж демократичною, можна сказати «смішною» ціною. Полотно виготовляють із легкого каркаса, а порожні місця всередині заповнюють картонними осередками (схожими на стільники). Такі двері бувають як зі склопакетами, так і глухими, як ламінованим, так і грунтованнимі. Вони легкі і досить практичні. Так, вони мають невелику міцність, але для місць, де немає грубих фізичних впливів на полотно, це цілком відповідний вибір. Правда, канадські двері не терплять вологість і погано рятують від шуму.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Скляні двері

Особливе місце серед міжкімнатних дверей відведено скляним дверям. Прозоре скло надає дверям неймовірну стильність, збільшує обсяг кімнати. Це вибір для любителів сучасного стилю квартири-студії з об’єднаним, і, в теж час, суворо зонированым простором. Бувають прозорі і матові двері, дзеркальні моделі і тоновані малюнком, цілісне, зі вставками з страз і металу. Які з них краще – кожен вирішує для себе. Скло – крихкий матеріал, і це явний недолік таких дверей. Якщо в квартирі бувають діти – краще утриматися від покупки. Хоча можна вибрати досить міцне загартоване скло або триплекс – полотно, покрите спеціальною плівкою, яка не дозволяє склу розпадатися на осколки при пошкодженні. Це стосується і дверей зі скляними вставками. Якщо двері встановлені професійно, і містяться правильно – вони надовго залишаться вишуканою прикрасою вашого інтер’єру.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Покриття дверей

На закінчення розглянемо варіанти покриття поверхні:

  • Шпоновані двері

Натуральний шпон – тонкий зріз певної породи дерева (дуже часто – цінних), який застосовується для декоративної обробки поверхні міжкімнатних дверей. Їх варто вибрати любителям дерев’яних дверей, які не готові нести великі витрати. Шпоновані двері відрізняються високою міцністю, стійкістю до зовнішніх впливів, довговічність, реставраційної перспективністю, високими показники шумо – і теплоізоляції. При цьому міжкімнатні шпоновані двері мають дуже гідний зовнішній вигляд і рівномірний колір. Звичайно, треба розуміти, що ця характеристика шпонованих виробів лише відносна, тому що, все-таки, їх основні якості залежать від внутрішнього наповнення. Шпоновані двері изготавливат з різних матеріалів – від бруса до стільникового наповнювача, і за різними технологіями. Мабуть, в цьому їх головний недолік – неможливість перевірити напевно якість внутрішнього матеріалу, а це помітно ускладнює вибір.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

  • Ламіновані двері

Міжкімнатні ламіновані двері – самий популярний вибір для недорогого інтер’єру. Ламінування відбувається шляхом нагрівання і наклеювання на двері паперу або целюлозного волокна, просоченого синтетичними смолами. При цьому на каркасі залишається тонка негорюча захисна плівка з полімерів. Зовні таке покриття не відрізняється від шпону, настільки ламінатна плівка, при всій своїй витонченості, відтворює текстуру і колір натурального дерева. На жаль, краю ламінату періодично кришаться при механічних впливах, і такі двері буде неможливо відреставрувати. Зате ламінування додає матеріалу двері вологостійкості, робить його легше в обслуговуванні і краще за іншими показниками.
Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей

Який матеріал для міжкімнатних дверей, в кінцевому рахунку, вибрати, залежить від особливостей її експлуатації, фінансових можливостей покупця та його особистих смакових уподобань, проте рішення повинне бути практичним і виваженим.

Главная / Вибір / Вибір матеріалів для міжкімнатних дверей
Вверх