Дверним косяком називають коробку, представляє з себе частину дверного блоку, а також укоси, не закриті…
Види та класифікація вхідних та міжкімнатних дверей
Сучасна класифікація дверей передбачає дві основні різновиди – це міжкімнатні та вхідні двері:
- Міжкімнатні двері встановлюються в перегородках приміщень і закривають їх від проникнення запахів, шуму або світла з суміжних кімнат. Колір, обробка і конструкція таких полотен дверей повинні перебувати в гармонії з дизайном тих приміщень, які вони поділяють.
- Вхідні двері є важливим елементом житла і мають відповідальне призначення. Їх першочергове завдання – це захист від проникнення в будинок непрошених гостей. Інша функція металевих вхідних дверей – це збереження тепла і ізоляція житла від вуличного шуму. Порівняно з міжкімнатними блоками, до вхідних дверей пред’являються високі вимоги по міцності конструкції, надійності їх запорів і теплоізоляції.
Види дверей по матеріалу виготовлення
Матеріал виготовлення дверей найчастіше обумовлює область їх застосування. Двері бувають:
- Сталеві. Вони є найбільш надійними і відрізняються високою міцністю конструкції, вогнестійкість, виготовляються з металевих листів товщиною від 3 мм і використовуються в якості міжкімнатних або вхідних дверей спеціального призначення. Від того, які замки в них встановлені буде залежати надійність дверей.
- Дерев’яні. Такі двері доступні більшості людей з різним достатком. Двері з цінних порід деревини бувають дуже дорогими. Крім цього, на вартість виробів впливає їх конструкція і дизайн. Чим він вишуканіше, то двері буде дорожче. Важливим фактором дерев’яних дверей є екологічна чистота їх матеріалу виготовлення. Багато видів вхідних дверей виконуються їх деревини.
- Алюмінієві. Матеріал цих дверей володіє антикорозійними властивостями, що значно збільшує їх термін експлуатації. Алюмінієві двері менш міцні по конструкції, але набагато легше і влагоустойчивее, ніж сталеві.
- Скляні. Завдяки властивості візуально збільшувати обсяг приміщень, такі двері швидко завоювали популярність. Крім цього, вони не бояться перепаду температури і завжди зможуть забезпечити якісний притвор. На склі полотен дверей можна створювати будь-які унікальні візерунки, які підходять до інтер’єрів кімнат. Недоліком скляних дверей можна назвати їх високу звукопроникність. Часто скляні двері встановлюється в отворі міжкімнатної перегородки.
- Шпоновані. Шпон – це тонкий зріз з дерева у вигляді пластини. Він служить для обклеювання дверних полотен. Двері покриті шпоном, бувають набагато дешевше, ніж їх дерев’яні аналоги, але часто поступаються їм за якістю.
- Ламіновані. Це гладкі обклеєні ламінатом двері. Матеріал може мати різне забарвлення або декорування, під які завгодно породи деревини.
- Пластикові. Такі двері мають обробку, що складається з шарів пластмаси. Головними їх перевагами є обширна колірна гамма, легкість конструкції і витончений дизайн. Вхідні, балконні і міжкімнатні блоки – часто це види пластикових дверей.
- Кашированні. Це недорогий варіант ламінованих дверей, відрізняється від них менше зносостійким покриттям. Така двері підходить для міжкімнатних перегородки.
- Мазонитовые. Такі види дверей виготовляються з деревини МДФ. Їх конструкції міцні і довговічні. Лицьові частини мазонитовых дверей мають обробку ламінатом або шпоною з цінних видів деревини.
- Комбіновані. Для виготовлення таких дверей застосовуються різні матеріали. Це робить можливим додання комбінованим дверей необхідних форм, потрібного дизайну і технічних характеристик.
Види дверей за способом їх роботи
Залежно від способу відкриття або закриття дверей, їх можна класифікувати таким чином:
- Розпашні. Такі двері відкриваються в одну або обидві сторони. Для роботи розпашних дверей потрібен простір, що в тісних приміщеннях не завжди буває зручним. Багато видів вхідних дверей є орними.
- Розсувні. Ці двері бувають вхідними, міжкімнатними і оснащуються сучасними системами автоматики. Розсувні двері при поділі суміжних кімнат служать своєрідною ширмою або «шторкою». Для їх обробки застосовуються ламінат, шпон, дзеркала, скло і комбінації цих матеріалів.
- Хитні. Це рідкісний вид металевих, дерев’яних або пластикових дверей, які відкриваються у обидві сторони. Вони дуже подобаються домашнім тваринам. У продажу такі двері зустрічаються рідко.
- Складні. Такі двері виготовляються з деревини або пластику облицьованого деревом. Їх конструкція складається з окремих секцій, які переміщуються по направляючої, встановленою у вхідному отворі міжкімнатної перегородки.
- Стаєнні. Конструкція цих дверей складається з верхніх і нижніх окремих половинок полотна, кожна з них має свої петлі і замки.
Види дверей за кількістю полотен
За цією ознакою двері можна розділити на полуторні, що мають два полотна різної ширини, однопільні і двопільні. Кількість дверних полотен залежить від ширини вхідного отвору, яка визначається протипожежними вимогами і призначенням приміщення. Двопільні двері забезпечуються додатковими запірними механізмами – шпінгалетами.
Види дверей з їх внутрішнього заповнення
Залежно від внутрішнього наповнення двері мають такі різновиди:
- З масиву. Виготовляються з дорогих порід дерева. Вага таких дверей досить великий і їх вартість висока. При виробництві дерев’яних дверей з масиву виконується їх просочування антисептиками та фарбування лаками.
- Щитові (стільникові). Дверне полотно таких виробів може заповнюватися дерев’яними рейками, шпоном, фанерою, ДВП, стружкою, МДФ, поліуретаном і картонними сотами.
- Фільончасті. Полотно таких дверей по обидва боки має округлі або прямолінійні декоративні поглиблення. Фільончасті двері виготовляються глухими або зі скляним заповненням.
- Гладкі. Ці двері мають ідеально рівну поверхню.
Види дверей трансформації
Сучасні двері володіють здатністю до трансформації. За цією ознакою можна визначити такі їх види:
- Шарнірно-складні. Їх яскравими представниками є двері – гармошки, які виготовляються глухими або заскленими. Для виробництва шарнірно-складних дверей можуть використовуватися будь-які матеріали.
- Відкатні. В основі роботи конструкції таких дверей лежить принцип їх пересування по спеціальної направляючої. Відкатні двері діляться на глухі або засклені двері-перегородки, а також на приставні і висувні вироби. Двері-перегородки включають в себе кілька полотен заходять один за одного. Приставні двері пересуваються по металевій направляючої розташованої на стіні. Висувні двері відрізняються наявністю спеціальної касети, яка встановлюється в стіну і в ній маскується.
- Підйомно-шторні. Такі двері ідентичні рольставням і використовуються рідко відвідуваних приміщеннях: підсобках, комор і т. п. Ручки для відкривання металевих підйомно-шторних дверей розташовані внизу – це обставина вважається недоліком конструкції.
Види дверей за призначенням
Тут класифікація дверей виділяє три основні види виробів:
- Двері для житлових кам’яних і дерев’яних споруд мають різноманітні дизайнерські, колірні і структурні рішення.
- Двері установ мають офіційний і строгий вигляд.
- Спеціальні двері. Вони відрізняються величезною різноманітністю: звуконепроникні, протипожежні, захисні ( куленепробивні, протизламні тощо), водостійкі, енергозберігаючі та інші.
Також розрізняють звичайні двері та двері з підвищеною стійкістю до вологи. До останнього типу відносяться металеві двері зі спеціальним покриттям, пластикові, скляні та алюмінієві двері.
У побуті дані вищеописаної класифікації дверей використовуються мало. Звичайній людині цілком достатньо вміти розрізняти міжкімнатні та вхідні, орні і відкатні двері, а також знати, які властивості мають матеріали виготовлення.