Багато при установці міжкімнатних дверей віддають перевагу розсувних систем. Вони розрізняються залежно від кількості полотен…
Види і розміри арок для квартири
Аркою в наш час називають криволінійну конструкцію, розташовану між двох опор в отворі і має власне перекриття. Вигин верху арки дозволяє їй витримувати великі навантаження незалежно від матеріалу виготовлення. Така властивість зводу плюс його відмінні зовнішні показники роблять арочні конструкції дуже популярними.
По виду матеріалу склепінчасті конструкції діляться на такі види:
- Арки з гіпсокартону. Вони належать до переліку найдешевших і популярних варіантів виконання. Установка таких арок не вимагає особливого професіоналізму в будівельній справі, цілком досить слідувати інструкціям. Склепіння, виконані з гіпсокартону, підходять для будь-яких приміщень, а їх монтаж займає не більше тижня.
- Арки з пінопласту. Такі види арок використовуються тільки в якості легких декоративних елементів. Наприклад, пінопластову арку можна помістити в спальні над ліжком. Для оформлення арки у дверному прорізі пінопласт не придатний.
- Арки з цегли. Вважаються одними з найдорожчих конструкцій, їх зведення вимагає великих витрат часу і сил. Кожен цегла арочної кладки встановлюється по розмітці і вирівнюється з перевіркою рівня. Найчастіше цегляні арки виготовляються в приватних будинках і можуть виступати в якості додаткової опори верхнього поверху будівлі. У квартирах такі види арок дають велике навантаження на перекриття.
- Арки з дерева. Це найбільш красивий і дорогий вид квартирних арок. Їх деревина досить масивна, тому в квартирах з неміцними стінами дерев’яні арки краще не встановлювати. Готові вироби часто продаються в спеціалізованих магазинах і їх можна встановити в приміщенні при відповідності габаритів конструкції вашим вимогам.
Вибір матеріалу для арки залежить від особливостей місця її установки. Наприклад, гіпсокартонні склепіння не доцільно влаштовувати на вулиці. Універсальним матеріалом є деревина. Вона придатна для виготовлення міжкімнатних арок і пристрої склепінь зовні.
Міжкімнатні арки
Для житлових приміщень найчастіше виготовляються арки з дерева або гіпсокартону. Відмітним елементом будь арки є форма її склепіння. Вона дозволяє зарахувати арку до тієї або іншої її різновиди. Існує кілька основних видів таких конструкцій:
- Класика – найбільш вживана різновид зводу, який гармонійно вписується практично в будь-який інтер’єр. У склепіння форма півкола радіусом закруглення дорівнює 1/2 ширини прорізу дверей. Така арка відмінно виглядає, коли вона широка і громіздка. Особливо її рекомендується виготовляти при розподілі вхідного пенала або в дверному отворі входу приміщення кухні.
- Романтика – склепіння цих арок мають прямокутну форму з закругленими кутами. Використовуються при оформленні широких міжкімнатних отворів.
- Трапеція – зведення в таких арках виготовляється у формі трапеції. Застосовуються для підкреслення особливостей дизайну приміщення.
- Портал – це арка з прямокутним склепінням. Вона проста в монтажі, не вимагає особливих трудовитрат при оформленні кутів. При правильній обробці арка дуже функціональна і практична. З боків її внутрішньої поверхні в дверному отворі можна розмістити софіти і дзеркала, це вигідно і красиво для малогабаритних приміщень. У просторій кімнаті арка-портал підкреслить строгість її інтер’єру.
- Модерн – такий стиль арок є середнім варіантом «класики» і «порталу». Округлість форми зводу у них виражена менше, ніж у моделях «класики», але до форми «порталу» стилю «модерн» ще далеко. Радіуси заокруглення таких арок різні, але завжди більш 1/2 ширини прорізу дверей. Вони добре виглядають в кімнатах, які мають низькі стелі. Арки «модерн» відмінно поєднуються з мало рельєфними стелею та стінами і часто виконуються з дерева або гіпсокартону. Міжкімнатних аркою облагороджують дверні отвори входу в робочий кабінет або спальню.
- Еліпс – в арках такого типу дуга склепіння має форму підлозі еліпса з великим радіусом закруглення кутів. Арки «еліпс» надають отворів особливу оригінальність. Такі склепіння елегантні і дуже красиві, однак особливість їх виготовлення істотно підвищує ціну готових конструкцій.
- Полуарка є прикладом асиметричної конструкції. Одна частина її склепіння повторює арку «портал», а інша – «модерн» або «класику» при будь-якому радіусі заокруглення. Полуарка відмінно вписується в інтер’єр, його багаторівневі стелі і рельєфні стіни. Вона практична, дозволяє зручно переносити меблі з одного приміщення в інше. Для виготовлення міжкімнатних напіварки найкращим матеріалом є гіпсокартон.
Залежно від особливостей приміщень і прорізу двері, підбираються розміри арок. Ширину арки можна вибрати самостійно, а її висота обмежується перекриттям стелі. При висоті приміщення 2,5 м, висота арки може скласти 2,2 м. В більшості випадків, виробниками не зазначаються точні розміри арок, а прописуються інтервали цих розмірів для склепінь різних видів. Наприклад, висота виробів у деяких виробників досягає 2,4 м, ширина – до 1,5 м, а товщина арки може досягати 185мм.
Радіуси кривизни арок
У будівництві розрізняють три основних види арок за їх радіусах підйому:
- Стрілчасті арки – використовуються при будівництві в готичному стилі.
- Мавританські арки – використовуються в ісламській архітектурі. Форма такої арки нагадує кінську підкову.
- Півциркульні арки. Часто використовуються при зведенні православних храмів, також застосовуються для квартирних інтер’єрів.
От і все. Ми розглянули основні види арок, але хочеться додати: у виготовленні арки не потрібно боятися експериментувати і забувати про те, що правильно оформлена і підсвічена арка – це об’єкт декору вашої квартири, від якого ваші знайомі та друзі можуть прийти у захват.