Види і розміри арок для квартири

Аркою в наш час називають криволінійну конструкцію, розташовану між двох опор в отворі і має власне перекриття. Вигин верху арки дозволяє їй витримувати великі навантаження незалежно від матеріалу виготовлення. Така властивість зводу плюс його відмінні зовнішні показники роблять арочні конструкції дуже популярними.

Види і розміри арок для квартири

По виду матеріалу склепінчасті конструкції діляться на такі види:

 1. Арки з гіпсокартону. Вони належать до переліку найдешевших і популярних варіантів виконання. Установка таких арок не вимагає особливого професіоналізму в будівельній справі, цілком досить слідувати інструкціям. Склепіння, виконані з гіпсокартону, підходять для будь-яких приміщень, а їх монтаж займає не більше тижня.
  Види і розміри арок для квартири
 2. Арки з пінопласту. Такі види арок використовуються тільки в якості легких декоративних елементів. Наприклад, пінопластову арку можна помістити в спальні над ліжком. Для оформлення арки у дверному прорізі пінопласт не придатний.
  Види і розміри арок для квартири
 3. Арки з цегли. Вважаються одними з найдорожчих конструкцій, їх зведення вимагає великих витрат часу і сил. Кожен цегла арочної кладки встановлюється по розмітці і вирівнюється з перевіркою рівня. Найчастіше цегляні арки виготовляються в приватних будинках і можуть виступати в якості додаткової опори верхнього поверху будівлі. У квартирах такі види арок дають велике навантаження на перекриття.
  Види і розміри арок для квартири
 4. Арки з дерева. Це найбільш красивий і дорогий вид квартирних арок. Їх деревина досить масивна, тому в квартирах з неміцними стінами дерев’яні арки краще не встановлювати. Готові вироби часто продаються в спеціалізованих магазинах і їх можна встановити в приміщенні при відповідності габаритів конструкції вашим вимогам.
  Види і розміри арок для квартири

Вибір матеріалу для арки залежить від особливостей місця її установки. Наприклад, гіпсокартонні склепіння не доцільно влаштовувати на вулиці. Універсальним матеріалом є деревина. Вона придатна для виготовлення міжкімнатних арок і пристрої склепінь зовні.

Міжкімнатні арки

Для житлових приміщень найчастіше виготовляються арки з дерева або гіпсокартону. Відмітним елементом будь арки є форма її склепіння. Вона дозволяє зарахувати арку до тієї або іншої її різновиди. Існує кілька основних видів таких конструкцій:

 1. Класика – найбільш вживана різновид зводу, який гармонійно вписується практично в будь-який інтер’єр. У склепіння форма півкола радіусом закруглення дорівнює 1/2 ширини прорізу дверей. Така арка відмінно виглядає, коли вона широка і громіздка. Особливо її рекомендується виготовляти при розподілі вхідного пенала або в дверному отворі входу приміщення кухні.
 2. Романтика – склепіння цих арок мають прямокутну форму з закругленими кутами. Використовуються при оформленні широких міжкімнатних отворів.
 3. Трапеція – зведення в таких арках виготовляється у формі трапеції. Застосовуються для підкреслення особливостей дизайну приміщення.
 4. Портал – це арка з прямокутним склепінням. Вона проста в монтажі, не вимагає особливих трудовитрат при оформленні кутів. При правильній обробці арка дуже функціональна і практична. З боків її внутрішньої поверхні в дверному отворі можна розмістити софіти і дзеркала, це вигідно і красиво для малогабаритних приміщень. У просторій кімнаті арка-портал підкреслить строгість її інтер’єру.
 5. Модерн – такий стиль арок є середнім варіантом «класики» і «порталу». Округлість форми зводу у них виражена менше, ніж у моделях «класики», але до форми «порталу» стилю «модерн» ще далеко. Радіуси заокруглення таких арок різні, але завжди більш 1/2 ширини прорізу дверей. Вони добре виглядають в кімнатах, які мають низькі стелі. Арки «модерн» відмінно поєднуються з мало рельєфними стелею та стінами і часто виконуються з дерева або гіпсокартону. Міжкімнатних аркою облагороджують дверні отвори входу в робочий кабінет або спальню.
 6. Еліпс – в арках такого типу дуга склепіння має форму підлозі еліпса з великим радіусом закруглення кутів. Арки «еліпс» надають отворів особливу оригінальність. Такі склепіння елегантні і дуже красиві, однак особливість їх виготовлення істотно підвищує ціну готових конструкцій.
 7. Полуарка є прикладом асиметричної конструкції. Одна частина її склепіння повторює арку «портал», а інша – «модерн» або «класику» при будь-якому радіусі заокруглення. Полуарка відмінно вписується в інтер’єр, його багаторівневі стелі і рельєфні стіни. Вона практична, дозволяє зручно переносити меблі з одного приміщення в інше. Для виготовлення міжкімнатних напіварки найкращим матеріалом є гіпсокартон.

Види і розміри арок для квартири

Залежно від особливостей приміщень і прорізу двері, підбираються розміри арок. Ширину арки можна вибрати самостійно, а її висота обмежується перекриттям стелі. При висоті приміщення 2,5 м, висота арки може скласти 2,2 м. В більшості випадків, виробниками не зазначаються точні розміри арок, а прописуються інтервали цих розмірів для склепінь різних видів. Наприклад, висота виробів у деяких виробників досягає 2,4 м, ширина – до 1,5 м, а товщина арки може досягати 185мм.

Радіуси кривизни арок

У будівництві розрізняють три основних види арок за їх радіусах підйому:

 • Стрілчасті арки – використовуються при будівництві в готичному стилі.
  Види і розміри арок для квартири
 • Мавританські арки – використовуються в ісламській архітектурі. Форма такої арки нагадує кінську підкову.
  Види і розміри арок для квартири
 • Півциркульні арки. Часто використовуються при зведенні православних храмів, також застосовуються для квартирних інтер’єрів.
  Види і розміри арок для квартири

От і все. Ми розглянули основні види арок, але хочеться додати: у виготовленні арки не потрібно боятися експериментувати і забувати про те, що правильно оформлена і підсвічена арка – це об’єкт декору вашої квартири, від якого ваші знайомі та друзі можуть прийти у захват.

Главная / Вибір / Види і розміри арок для квартири
Вверх