Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів

Для того, щоб зрозуміти який краще використовувати утеплювач, необхідно познайомиться з його основними видами:

 • пінопласт, або пінополістирол. Має пористу структуру. Володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями, вологостійкий.
  Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
 • мінеральна вата. Проводять розплавом натуральних мінералів при високих температурах. Відмінний ізолюючий матеріал. Нетоксичний і безпечний. Може застосовуватися у вигляді готових мінераловатних панелей.
  Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
 • гофрокартон – друга назва стільниковий утеплювач. Підходить для пристрою ізоляції в більш теплих кліматичних умовах. Недорогий утеплювач, який поступається за властивостями мінвати.
  Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
 • скляна вата – має всі переваги мінеральної вати. Однак має високу вартість.
  Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
 • ізолон – фольгований утеплювач. Виготовлений з поліуретану. Являє собою смуги невеликої товщини, що має легку вагу, згорнуті в рулони. Володіє відмінними ізолюючими властивостями.
  Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
 • повсть – повстяний утеплювач виготовлений на основі вовни. Має здатність до зниження концентрації шкідливих речовин в повітрі.
  Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів

Поролон – окремий вид утеплювача. Поролон – один з найпопулярніших ізолюючих матеріалів, що мають універсальне застосування. З його допомогою можна утеплити і металеві вхідні двері, і пластикову балконні. Поролон є спінений полімер, що володіє відмінними ізолюючими властивостями, високою стійкістю до дії вологи, абсолютної не токсичні і безпекою експлуатації. Залежно від щільності і жорсткості поролон випускають різних марок: стандартний (ST), жорсткий (HS), м’який (HL), еластичний (HR), спеціальний. Який вид краще застосувати залежить від конструкції дверей і вимог замовника. Основним недоліком такого ізолюючого матеріалу, як поролон, є порівняно недовгий термін служби. При правильній експлуатації він складе 8-10 років. Далі структура починає руйнуватися і утеплювач кришиться. Поролон випускають у вигляді панелі, смуги або самоклеющийся стрічки.

Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів

Утеплення металевих вхідних дверей

Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
Існує два основних способи утеплення: внутрішній і зовнішній. Основне конструктивне відміну металевих дверей – наявність внутрішньої порожнини, утвореної металевим дверним полотном і внутрішньою обшивкою. У разі якщо конструкція розбірна, краще застосувати технологію внутрішнього утеплення. Вона полягає в наповненні порожнини дверного полотна ізолюючим матеріалом. Спочатку, внутрішня дверна порожнину обшивається по периметру дерев’яним брусом. Після цього порожнина заповнюється утеплювачем і закладається обшивальні листом: двп, фанера. Одним з недоліків такої технології є наявність містків холоду, які кілька знижують шумо- і теплоізоляцію дверей. Причому абсолютно не важливо, який саме утеплювач ви використовували. Тому краще застосовувати комплексну технологію, яка включає не тільки внутрішнє наповнення, а й оббивку. Оббивка виконується з однієї або двох сторін тонким шаром утеплювача. Зверху утеплювач обтягається дерматином. Якщо вам дозволяє бюджет, краще обтягувати натуральними покриттями під замовлення. Таке покриття додасть вашої двері розкішний ексклюзивний дизайн.

Як утеплити балконні двері

Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів

Балконні пластикову або дерев’яну двері краще утеплювати комплексно: ізоляція дверного полотна, герметизація стиків і укосів. Перш ніж почати роботу, необхідно провести огляд всієї дверної конструкції на наявність тріщин, щілин. Особливу увагу потрібно приділити вузлам кріплень фурнітури і дверних навісів. Який краще вибрати матеріал для утеплення, залежить від бюджету і бажаного результату. На балконні двері можна монтувати поролон, який є оптимальним у співвідношенні ціна-якість. Також підійде мінеральна вата, ізолон, повсть, смуги, виконані з синтепону. Однак варто мати розуміння, що пластикову балконні двері можна утеплити тільки за рахунок забивання щілин або стиків. Пристрій утеплювача на дверне полотно виглядає, щонайменше, дивно. Тому при установці пластикових дверей, до її вибору варто підходити особливо ретельно. Щоб утеплити балконні двері своїми руками вам знадобиться не тільки утеплювач, але і обшивка (для дерев’яних дверей), будівельні суміші, а також витратні матеріали вимірювальний і робочий інструмент. При проведенні робіт не слід забувати про утеплення порога. Утеплити поріг можна з пінополістиролу з подальшим влаштуванням підлогового покриття, наприклад, укладання керамічних плиток.

Як правильно вибрати утеплювач для дверей

Для того, щоб зрозуміти який краще вибрати утеплювач, необхідно знати основні вимоги, що встановлюються до теплоізоляційних матеріалів:

 • екологічність, що не токсичність, безпеку, негорючість;
 • високі теплофізичні показники, а також вологостійкість;
 • невелику вагу, зручна упаковка;
 • достатній термін служби;
 • доступна вартість.

При виборі утеплювача слід обов’язково враховувати товщину дверного полотна. Товщина теплоізоляційного матеріалу не повинна перевищувати товщину полотна.

Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів

Для ізоляції вхідних металевих дверей найчастіше використовують не одні матеріал, а кілька утеплювачів. Одним видом заповнюється отвір, а іншим виробляють обробку периметра і закладення щілин.

Кожен вид утеплювача має свої переваги і недоліки. Кінцеве рішення, який саме вибрати утеплювач завжди залежить від конкретного проекту і бюджету ремонту.

Главная / Вибір / Вибір утеплювача для вхідних дверей: поради професіоналів
Вверх