Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей

Якщо від вхідних дверей початок дути, а з під’їзду тягне тютюновим димом – потрібен ущільнювач на двері.

По суті, єдина вимога до ущільнювача – герметизація дверей, тобто стрічка повинна не тільки захищати від протягу, а ще бути водо- і повітронепроникної і виконувати протипожежні функції. В ідеалі, стрічка ущільнювача може експлуатуватися в різних умовах і в будь-якому середовищі і зберігати свої характеристики.

Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей

Є дверні коробки, укомплектовані спеціальним профілем, в якому є місце для ущільнювача. Такі конструкції більш герметичні.

Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей

Приклеїти ущільнювач, в принципі, не складно. Може скласти деяку складність правильно розрахувати ширину, але тут є одна хитрість: між дверима і рамою затискається пластилін, загорнутий в поліетилен. В результаті вийде зліпок, по якому потім легко обчислити розміри.

Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей

Що стосується самоклеющегося ущільнювача, то не варто знімати захисний шар сазу з усією смужки, робіть це поступово, у міру приклеювання ущільнювача до рами, щільно притискаючи його. Буває, що стрічка відклеюється через короткий час – це не привід відмовлятися від його використання. Який клей підійде? У магазинах продається спеціалізований клей, але відмінно з цим завданням впорається і звичайний “момент” або “рідкі цвяхи”.

Технологія установки

Технологія установки ущільнювача цілком залежить від його типу. Можна виділити дві їх основні різновиди – пазові і самоклеючі. В установці кожного з них є певні особливості:

 • Встановити ущільнювач в паз зазвичай не важко, правда іноді стрічка залишається по кутах дверної коробки і її треба підрізати. З тильного боку ущільнювача є спеціальний виступ, який просто вдавлюється в паз. Слід врахувати тільки одну особливість: до властивостей гуми і силікону відноситься схильність до розтягування, що неприпустимо при установці. Щоб уникнути розтягування вироби, його потрібно якомога щільніше стискати в зворотну сторону. Якщо це все-таки сталося, залишиться зайва стрічка по кутах, яку потрібно акуратно обрізати після того, як вона увійде в паз.
 • Клейкий ущільнювач вимагає того, щоб місце його установки було добре очищено і знежирене. Далі слід поступово, сантиметрів по десять, знімати захисну плівку і приклеювати вільну частину, не розтягуючи її і якомога сильніше притискаючи. Внизу ущільнювач треба акуратно обрізати.

Класифікація дверних ущільнювачів

Можна виділити види ущільнювачів, різні за розмірами, матеріалом і призначенням.

– За розмірами буває тонкий, товстий, широкий і так далі;

Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей

– За матеріалом:

 • Гумовий ущільнювач найчастіше використовують для вхідних, під’їзних, вуличних дверей завдяки здатності сучасних видів гуми адаптуватися до будь-яких зовнішніх умов;
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Силіконовий ущільнювач не може похвалитися такими характеристиками, як довговічність, тому силіконовий годиться тільки для міжкімнатних дверей, але зате тут йому немає рівних.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Ущільнювачі з нових силіконових і гумових сумішей мають прекрасні показники по морозостійкості, по еластичності, межі крихкості, стійкості до старіння і довговічності.
 • Поролоновий ущільнювач може скласти гідну конкуренцію вищепереліченим хіба що своєю ціною, за іншими показниками поролоновий далеко позаду. Часто такого ущільнювача не вистачає навіть на сезон – він стискається, втрачає свої властивості, а потім під дією зовнішніх факторів буквально перетворюється в пил.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Можна згадати ще такий матеріал як щеточная (ворсиста) стрічка, він не створений для того, щоб забезпечувати звукоізоляцію і теплоізоляцію, зате добре затримує пил, тому встановлюється на двері в шафах-купе.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Магнітний ущільнювач максимально притискає полотно до дверної коробки, в результаті магнітний ущільнювач забезпечує більшу герметизацію, ніж, наприклад, силіконовий або будь-який інший.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Особлива історія – протипожежні ущільнювачі, здатні локалізувати загоряння і зупинити його поширення. Активні матеріали – це набухає графіт і в’язка речовина з міцною структурою. Таким чином, протипожежні ущільнювачі мають в основі полістиролу, що матеріали, які закривають простір між коробкою і дверима, запобігаючи приплив кисню в приміщення. Насамперед протипожежні ущільнювачі створені для дерев’яних дверей, нездатних витримувати високі температури. В результаті люди і майно з дерев’яних будівель встигають евакуюватися. Протипожежні ущільнювачі бувають у вигляді стрічок спеціальних панелей з пластикової або поліетиленовою оболонкою.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей

– За призначенням, тобто за типом дверей, для яких вони підходять:

 • На вхідні двері ставлять щільний ущільнювач з порожнистої трубчастої основою. Товстий матеріал і внутрішня порожнину гарантують відмінне прилягання дверей до коробки. Ущільнювач гумовий, але в таких виробах використовується особлива, пориста гума, яка в кілька десятків разів підсилює теплоізоляцію. Цей ущільнювач завжди самоклеющийся, що добре, навіть з огляду на те, що така стрічка рано чи пізно відклеюються, можна без проблем встановити нову.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Ущільнювач для міжкімнатних дверей робиться з м’якої гуми, буває силіконовий, він не завжди має хороші теплоізоляційні і протипожежні властивості, хоча саме це дозволяє надати матеріалу хорошу, делікатну структуру.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Ущільнювачі для пластикових дверей не підходять для інших. Більш того, вони не взаємозаміняють один одного, так як виробники дверей роблять особливу конфігурацію пазів і ущільнювачів для них. В іншому такі вироби гідні усіляких похвал – їх легко замінити; стрічка розташовується так, що вплив навколишнього середовища зведено до мінімуму, тому виконує свої функції в будь-яку погоду.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Ущільнювач для скляних дверей, як правило, силіконовий, але з особливим профільним перерізом. Клеїти його треба на торець дверей за допомогою води, і після висихання він міцно тримається. Правда це не стосується скляних дверей з алюмінієвим профілем, ущільнювач для яких виготовляється так само, як для пластикових дверей.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • Ущільнювач для металевих дверей буває як поролоновий, так і гумовий, силіконовий, підходять протипожежні або інші ущільнювачі. Деякі з них оснащені притискною рейкою з металу, але краще купувати самоклеящийся. У рулонному ущільнювачі для металевих дверей може бути близько 6 метрів матеріалу, тобто одного рулону досить для стандартних дверей.
  Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
 • У залежності від товщини щілини, яку потрібно закрити, застосовуються ущільнювач для металевих дверей різного перетину. Вони також випускаються різних кольорів, але краще вибрати чорний, так як барвник може знизити якість гуми.
 • Для дерев’яних дверей використовують нащельні рейки: клиноподібна планка, трубчастий з пластика і інші. Виразний ущільнювач також підійде для дерев’яних дверей. Він правильно вставляється шляхом врізання в основу коробки.

Главная / Вибір / Самоклеючі ущільнювачі для металевих дверей
Вверх