Робота над оформленням інтер’єру надає можливість кожному дизайнеру створювати справжні шедеври сучасного інтер’єрного мистецтва. Правильний…
Світлі міжкімнатні двері в інтер’єрі квартири
Світлі двері в інтер’єрі квартири – вибір досить поширений. Багато дизайнерів радять віддавати при оформленні житла перевагу світлим колірних сполучень. Такий прийом дуже ефектний в невеликих приміщеннях, так як візуально робить їх просторіше, створює відчуття простору, світла і тепла. Однак це далеко не єдина перевага, яку мають світлі міжкімнатні двері. Нейтральні кольори є настільки універсальними, що підходять практично до будь-якого інтер’єру і приміщення, достатньо лише ретельно продумати стильове рішення і вибрати варіант виконання дверного полотна.
Коли мова йде про підбір кольору і відтінку дверей, то зовсім необов’язково стовідсотково погоджувати їх з кольором стін квартири або всієї меблів, наявної в кімнаті. Досить приблизної відповідності або поєднання хоча б з кількома предметами інтер’єру. При цьому наявність колірних контрастів дає зазвичай більш виграшний результат, ніж загальне підпорядкування інтер’єру одному кольору, що може зробити загальне враження дещо нудним і одноманітним.
Види світлих дверей
Існує величезна безліч варіантів дверей нейтральних квітів зі світлим відтінком. Навіть сама спрощена їх класифікація за тонів створює безмежне поле для дизайнерської фантазії і творчого пошуку.
Дверне полотно і наличники можуть бути виконані в таких кольорах і відтінках:
- білий
- сірий
- молочний
- кремовий
- персиковий
- слонова кістка
- бежевий
- сріблястий
- золотистий
Білі міжкімнатні двері в інтер’єрі квартири є, мабуть, найпоширенішим варіантом. Вони відмінно поєднуються з незвичайними наличниками, які прикрасять і перетворять кімнату. Аналоги з склінням – це справжнє втілення елегантності. Дзеркальні вставки, прямокутні «віконця», абстрактні фігури, матові або прозорі скла вигідно виділять їх на тлі стандартних дверних полотен. Білий колір органічно поєднується з будь-якими відтінками стін, зі спокійними і елегантними малюнками шпалер. Він ідеально підходить як для вітальні, спальні, дитячої, так і для кабінету, не кажучи вже про кухні та ванної.
Якщо сліпуча білизна здається вам занадто простим варіантом, підберіть більш темний відтінок. Шикарно виглядають на фото аналоги кольору топленого молока, легких вершкових відтінків. Відмінний прийом для додання оригінальності білосніжною двері – це аксесуари, привертають увагу. Нагадаємо, що білі міжкімнатні двері – характерна родзинка скандинавських інтер’єрів, особливо в кімнатах з невеликою площею.
Зробити інтер’єр з білими дверима більш домашнім і сучасним допоможуть також:
- Оригінальна фурнітура
- Скління з гравіюванням, вітражем
- Поєднання з незвичним кольором шпалер
- Додаток карнизом і драпіруванням
- Поєднання з підлогою темного кольору
Вибираючи світлі міжкімнатні двері, важливо пам’ятати про стилі інтер’єру. Тут доречно звернути увагу на деталі, часто саме вони привносять ту родзинку, без якої втрачається загальний дизайнерський задум.
- Гладкі глянцеві вироби з чіткими лініями актуальні для стилю хай-тек. Глянець утворюється завдяки застосуванню поліестеру, блискучого лаку. Актуальні доповнення у вигляді хромованих аксесуарів, металевих деталей, скла.
- Світлі міжкімнатні двері – прекрасний варіант для інтер’єру квартири в стилі модерн, неокласики.
- Кантрі або прованс можна легко реалізувати, обладнавши кімнату світлими дверима, оздобленими з легкої недбалістю, в манері зістарення. Вони створять теплу ауру, підкреслять особливість цього стилю.
- Класичний англійський стиль досягається симбіозом білого з болотними відтінками, символізуючи витонченість і вишуканість.
- Поєднання: білі двері плюс темні стіни – відмінний прийом для інтер’єру в стилі мінімалізму або неомодернізма.
- Ніжно пастельний колір двері з елементами художньої різьби та патини – ідеальний для інтер’єру, виконаного в стилі пастораль.
Варіанти конструкцій і матеріалів
Вибираючи міжкімнатні двері, ми часто підходимо до цього завдання з точки зору естетики і стилю. Однак не менш важливо враховувати їх конструкційні особливості і матеріали. Ціна формується саме виходячи з різниці в матеріалах.
Класикою жанру є полотна з деревного масиву. Для їх виробництва використовуються цінні тверді породи. Фільончасті міжкімнатні двері в інтер’єрі успішно використовуються як при класичному оформленні кімнати, так і для «кантрі». Різниця лише в техніці виконання. Щоб додати ефект потертості, полотно з масиву сосни фарбується, а потім спеціально постаріло. Та ж соснова двері, покрита шпоном, купує дорогий презентабельний вигляд. У класичному інтер’єрі спальні або вітальні чудово виглядає білений дуб, ясен, ялина європейська, жовта сосна, ліванський кедр.
Для виробництва комбінованих дверей використовуються поєднання матеріалів. Полотна виконуються у вигляді щитової конструкції або з фільонками з застосуванням елементів з ДСП, МДФ. Покриття таких конструкцій шпоном робить їх практично не відрізнятись від дерев’яних, але за ціновим рівнем вони значно нижчі.
Недорогі міжкімнатні двері – щитові конструкції, що складаються з брусового каркаса і покриття з плит МДФ. Внутрішнє заповнення – суцільне або пористе.
Світлі міжкімнатні двері: аргументи «за»
- Такі вироби, як правило, коштують дешевше аналогів темних відтінків, що пояснюється відсутністю необхідності застосування ускладнених технологічних процесів для отримання імітацій деревини і т. д.
- Світлі міжкімнатні двері не вимагають суворого добору до предметів меблів, обробки, кольору стін стелі або підлоги.
- Світлі тони візуально розширюють простір, роблять приміщення більш просторим.
- Завдяки нейтральним кольорам можна створювати масу естетичних ефектів, домагаючись поєднання з іншими кольорами предметів, оздоблювальних матеріалів і текстилю.
- Інтер’єр зі світлими дверима завжди має свою родзинку.