Вибір скляних дверей для сауни

Сауни і лазні мають багатющу історію розвитку, в результаті цього вони зберегли багато старовинних традицій в епоху сучасності. Так, у часи Царської Росії перед миттям у російській лазні потрібно було зробити уклін у двері, щоб вигнати злий дух. Це пояснювалося тим, що гарячий пар виживав з парної злого духа, а за міру охолодження парилки, дух повертався туди знову. Вигнання духу супроводжувалося очищенням душі, приймає банні процедури, а уклін уособлював повагу до пару, який зцілює.

Проектувальники і будівельники повідомляють про те, що такий уклін робився з-за того, що розміри дверей були дуже маленькими і люди нахиляючись, проходили через дверний проріз. Малий розмір пояснювався запобіганням втрати тепла і пари.

Вибір скляних дверей для сауни

Новітні технології дозволили виготовляти двері, розмір яких відповідає зростанню власника, а герметична установка полотна виключає втрату тепла або компенсується збільшеною потужністю печі. В основному, метод захисту від пониження температури залежить від матеріалу дверей для сауни і його якості.

Двері для лазні з скла і їх переваги

Скляні двері для лазні виглядають респектабельно, бо товсте і надійне, якісно оброблене скло завжди вважалося символом розкоші. Скляні двері для сауни дозволяють знаходитися в парній і спостерігати за тим, що робиться зовні. При цьому екстравагантний вигляд дозволяє підкреслити індивідуальний стиль інтер’єру. Асортимент дверей для сауни величезний, існують стандартні і нестандартні розміри, тому вибір залежить від особистих переваг і бюджету. При цьому сильно звертати увагу на красу і привабливість не варто, бо, як двері для лазні повинні мати певні характеристики. Так, головною вимогою до дверей для сауни або лазні є здатність витримувати високу температуру і вологість, тим самим створюючи в парильні ідеальні умови.

Вибір скляних дверей для сауни

Скляні двері володіють стійкістю до високої вологості і температурі, а це дуже серйозні вороги дерев’яних дверей навіть хорошої якості. Догляд за скляними дверима досить простий: досить проводити вологе прибирання із засобом для скла, бо матеріал не схильний до утворення цвілі і грибків. Ще такі двері для лазні не видозмінюються на протязі часу, не дряпаються і радують око своїм прекрасним зовнішнім виглядом. Безсумнівним достоїнством є хороша звукоізоляція.

Вибір скляних дверей для сауни

Сучасна скляна двері, незважаючи на свою легкість, складається з міцного загартованого скла. Його дуже важко розбити, не залежно від того, який у нього розмір, а якщо це і станеться, то осколки будуть з округленими краями.

Різноманітність скляних дверей

Вибір скляних дверей для сауни

Вибирати двері необхідно в залежності від загального дизайну сауни. Класикою вважається цілісна дерев’яні двері, вона надає затишок. А скляні двері своїм невагомим видів візуально збільшують приміщення, надаючи стильний і сучасний вигляд. Виробництво таких дверей виконується з ударостійкого загартованого скла, яке зроблено з використанням новий технологій загартовування. Скляні двері мають різні кольорові відтінки – бронзові, сірі, блакитні, з малюнками і візерунками, завдяки чому можна знайти варіант, який найкраще буде поєднуватися з дизайном приміщення. Також біля дверей є різна ступінь прозорості. Вони можуть бути як повністю прозорі, так і матові. Скляні двері – це втілення дизайнерської майстерності. Скло може бути з гравіюванням, затемненим або з неординарними малюнками, що робить будь-яку модель по-справжньому ексклюзивною. А правильна установка дозволить довго і надійно служити.

Установка розпашних скляних дверей

Установка дверей зі скла передбачає дбайливе поводження з полотном. Його не можна ставити на плитку або бетон. Також важливо не перестаратися з перетягуванням затискних елементів.

Вибір скляних дверей для сауни

Отже, розстібні скляні двері мають схожу за типом кріплення конструкції і відкривання схему з дерев’яними дверима. Установка скляного полотна виконується стандартний проріз стіни, без значного втручання в пристрій стін (це важливо при виконанні косметичного ремонту, виключаючи перепланування та зміну розмірів дверних прорізів).

Установка відбувається за допомогою 2 спеціальних петель. Петлі фіксуються до коробки двері або закріплюються в торець прорізу, у разі, коли коробка по дизайну не передбачена. Правильна установка петель закріплює скляне полотно надійно, забезпечуючи зручне відкривання дверей. Пам’ятайте, що монтаж дверей з коробкою або без передбачає застосування різних петель. При цьому петлі дверей зі скла можна розділити на ті, які йдуть з доводчиком або без. Петля з доводчиком сприяє самостійному притяганню двері до закритого або відкритого положення. І завершальним етапом є монтаж фурнітури (це ручки і упори).

Монтаж скляних розсувних дверей включає деякі особливості:

  1. Установка скляних дверей відбувається на чистову обробку.
  2. Якщо скло невірно виготовлено, то його утилізують, так як його не можна доопрацювати.
  3. Скляні двері без коробок або каркаса припускають кріплення на несучу конструкцію.

На які моменти слід звертати увагу при покупці?

Купуючи скляні двері необхідно знати, що їх виготовляють із загартованого скла, яке не схильне до деформації, при цьому розмір його в товщину не повинен бути менше 7 мм. Завдяки цьому двері протягом тривалого часу зберігає щільність при закриванні.

Вибір скляних дверей для сауни

  • Металеві навіси не піддаються корозійних процесів і добре утримують двері.
  • Ущільнювач по периметру забезпечить плавне закриття і захист від втрати тепла і вологи.
  • Коробка має бути з листяних порід дерева, тому як при нагріванні, наприклад, сосни, матеріал виділяє смолу, а в разі дотику з нею можна пошкодити шкіру.
  • Фурнітура для скляних дверей в сауні не повинна нагріватися.

Главная / Вибір / Вибір скляних дверей для сауни
Вверх