Двері з притвором: особливості дверей з чвертю

Вибір міжкімнатних дверей – заняття відповідальне, адже двері не тільки виконує своє пряме призначення, а й прикрашає приміщення. При покупці, потрібно враховувати не тільки матеріал і зовнішній вигляд виробу, але і конструкційні особливості. Купуючи двері з притвором або без нього, не варто покладатися тільки на свої бажання. Приймаючи таке рішення, потрібно знати, що вдає із себе притвор, для чого він призначений і в яких випадках двері з ним буде доречна.

Особливість дверей з притвором

Звичайна двері являють собою полотно, яке повністю входить в дверну коробку так, що між ними залишається зазор в 3-4 міліметра. Двері з притвором має по всьому своєму периметру на торці виступ, який лягає на дверну коробку при закриванні. Його товщина становить одну четверту від товщини дверного полотна, тому ще одна назва притвору – чверть. Можна почути і такий термін – двері з фальцем, тому що фреза, роблячи притвор, прорізає в полотні фальц.

Двері з чвертю мають ряд особливостей:

  • Міжкімнатні двері з притвором відносять до класичних. Вони підійдуть до кімнати з відповідним стилем оформлення інтер’єру і меблями. Двері без притвору відносять до більш сучасного стилю.
  • Двері з притвором може бути виконана з різних матеріалів: дерево, пластик, метал. Практично всі пластикові двері робляться з чвертю. Те ж саме можна сказати і про броньованих.
  • Ще одна відмінна риса двері з чвертю – її ущільнення. Виступаюча планка відмінно підходить для кріплення спеціальної гумки, тоді як ущільнення звичайних дверей досить важко.

Цікаво відзначити, що деякі виробники випускають двері з чвертю, у яких удавана планка є тільки у вертикальних торців полотна.

Переваги та недоліки дверей з притвором

Двері з притвором мають ряд переваг в порівнянні з більш сучасними варіантами.

  1. Шумоізоляція. Завдяки тому, що планка щільно прилягає до дверної коробки, забезпечується відсутність зазорів, поліпшуються шумоізоляційні якості двері. Ущільнення з використанням спеціальної стрічки буде ще більше сприяти поглинанню шуму.
  2. Теплоізоляція. Краще збереження тепла пояснюється тими ж причинами, що і поглинання шуму.
  3. Приховування недоліків при установці. Двері без притвору повинна бути встановлена ​​максимально точно, щоб зазори з усіх боків мали однакову ширину. Це вимагає певних навичок. Двері з притвором встановити простіше, планка приховає всі недоліки, допущені при монтажі.
  4. Естетичність. Класична двері з притвором підкреслить інтер’єр кімнати.

Говорячи про недоліки, варто відзначити більш високу вартість. Це пояснюється тим, що виготовлення дверей з чвертю вимагає великих технологічних витрат в порівнянні зі звичайною.

Петлі для міжкімнатних дверей з притвором

Вибираючи двері з притвором потрібно врахувати її конструктивні особливості, що відбиваються на вигляді використовуваних петель. Звичайна накладна фурнітура тут не підійде, оскільки планка повинна щільно лягати на дверну коробку. Тому для дверей з чвертю використовують петлі тільки двох видів:

  • завіси;
  • кутові.


Кутові петлі кріпляться також, як прості прямі. Відрізняються вони кріпильної пластиною, яка вигнута під кутом 90 градусів.

Завіси, які вкручуються скручуються в коробку і полотно за допомогою штифтів. При цьому кріплення до полотна проводиться навскіс, зачіпаючи при цьому притвор.

Для дверей з притвором найчастіше використовуються завіси, які вкручуються. Причому їх установка проводиться на підприємстві при виготовленні конструкції. Тобто в магазині ви будете мати можливість купити вже зібрану двері з коробкою. На відміну від звичайних дверей, на які можна встановити найрізноманітніші петлі по вибору, двері з чвертю не дають такої можливості. Тому виробники часто беруть цю задачу на себе, полегшуючи процес установки.

Знаючи, яку роль відіграє притвор двері, буде простіше визначитися з вибором. Вдало підібрана двері підкреслить інтер’єр, розставивши всі необхідні акценти.

Главная / Вибір / Двері з притвором: особливості дверей з чвертю