Які ручки для міжкімнатних дверей краще

За своїм конструкційним виконанням дверні ручки, що встановлюються на міжкімнатні двері, можуть бути стаціонарними або натискними.

Особливості стаціонарних ручок

Вони не повертаються, на них марно натискати, так як замковий механізм відсутній. Щоб відкрити чи закрити двері, необхідно просто потягнути за ручку або штовхнути. Найпростіші являють собою скобу у вигляді букви П, але трапляються і складні хитромудрі лінії. Виглядають благородно, багате на важких дверях з цінних деревних порід. Кріплять їх на полотно дверей з використанням шурупів. Часто в доповнення до такої ручки встановлюють роликову засувку.

Які ручки для міжкімнатних дверей краще

Натискні ручки

Натискні ручки мають більш складну конструкцію і складаються з двох частин:

  • зовнішньої у вигляді важеля, керуючого механізмом замку;
  • внутрішній, що складається з язичка чи засувки, які перебувають у дверному полотні.

Випускають натискні ручки в двох виконаннях — з цільної і роздільної накладками. Бувають вони і круглими або злегка овальні. Щоб відкрити двері з круглої поворотною ручкою, варто тільки повернути її за годинниковою стрілкою. Після відпускання вона знову повернеться у вихідне положення.

Які ручки для міжкімнатних дверей краще

Однієї з різновидів натискних ручок є кноби. На фото вони схожі на звичайну поворотну ручку, але в центрі її знаходиться замкова свердловина з одно-або двостороннім виходом, а при врізанні в дверному полотні роблять 2 отвору, щоб в перший вставити власне ручку, а по друге замок. Випускають цей вид фурнітури в 2 варіантах:

  • куля з простою засувкою;
  • ручка з доповненням у вигляді фіксуючого пристрою.

Критерії вибору ручок для міжкімнатних дверей

При виборі ручки, слід звернути увагу на наступні моменти:

  1. На матеріал.
  2. Умови використання. При інтенсивній експлуатації не варто вибирати фурнітуру з покриттям. Якщо воно недостатньо якісне, то через деякий час може стертися.
  3. На ціну. Якісна ручка не може бути занадто дешевим, але і вартість завищена теж недобре.
  4. Хто виробник. Відомі фірми дорожать своєю репутацією, тому їх вироби відрізняються відповідною якістю.
  5. Як вона буде поєднуватися з дизайном двері і загальним інтер’єром:
  • для приміщення, оформленого в стилі мінімалізму, підійде поворотна ручка;
  • в класичному інтер’єрі краще виглядають натискні ручки на планці;
  • для розкішних дерев’яних дверей в самий раз вибрати стильні, оригінальні стаціонарні ручки.

Вибір за типом механізму закривання

Важливим параметром при виборі є і тип защелкивающегося механізму. Він буває роликовим, коли в паз двері монтується пружина, що штовхає ролик. Діє такий механізм легко і є ідеальним варіантом для дитячої. Другий тип — фалева засувка. Замість ролика в конструкцію входить язичок. Відкривання можливо тільки за допомогою натискання. Варіант, який підходить для того, щоб вибрати ручку з такою засувкою для кухонних дверей, так як відкрити її можна, навіть коли руки невільні. Третій варіант магнітний механізм — в коробку і дверне полотно встановлені магніти.

Якщо міжкімнатні двері необхідно закрити на замок, то належить вибрати оптимальний варіант серед 3 видів замків:

  1. Секретний надійний, підібрати ключі до нього важко. Ознакою якісного замку є перфорація, розташована збоку.
  2. Сейфовий — механізм складається з пластин, зібраних в корпус. Надійним вважається механізм, на ключі до якого є більше 6 зазубрин.
  3. Дисковий — ручки оснащені циліндричним замком, що складається з дисків з вирізами, причому кожен з них має свій розмір і індивідуальну форму. Ключ до такого запирающему механізму має таку ж конфігурацію.

Підбір ручки за кольором

Функціональність, тип і форма ручки безумовно важливі, але поряд з цим велику роль відіграє вибраний колір:

  • золотистий виглядає солідно і дорого, вказує на фінансову спроможність, підкреслює статус;
  • червоний і його відтінки збуджує;
  • зелений діє заспокійливо.

Які ручки для міжкімнатних дверей краще

З яких матеріалів виготовляють ручки для міжкімнатних дверей

Якщо оцінювати цю фурнітуру з точки зору використовуваних для її виробництва матеріалів, то всі моделі діляться на 3 групи:

  1. Металеві. Дешевше всіх виходять з алюмінію. Також використовують латунь, силумін, нержавіючу сталь, різні сплави. В якості покриття застосовують нікель, хром та інші. Всі металеві моделі практичні, деякі довго зберігають презентабельний вигляд. Якщо радять вибрати ручки з цієї групи, то слід знати, що на дотик вони холодні, а коли використаний недорогий сплав — можуть зламатися.
  2. Дерев’яні. Виглядають солідно, доторкатися до них приємно. Деревину використовують різну — від найдешевшої до дуже цінною. Обробляють дерев’яну поверхню лаком. Механізм, що знаходиться всередині, металевий. Не можна встановлювати ручки з дерева в приміщеннях з високою вологістю — ванних, кухнях. Крім того, м’які сорти деревини схильні до стирання.
  3. Пластикові. Вартість цих моделей невелика. Пластмаса імітує різні матеріали, але видає пластик – вага, такі ручки дуже легкі. До мінусів відноситься низька якість, невеликий термін служби і не завжди гарний вигляд. Їх варто вибрати для установки на двері підсобних приміщень.

Рідко, але все ж іноді для поворотних моделей виробники застосовують скло, камінь. Комбінують кілька матеріалів, додають в якості декору стрази, шкіру, камені.

Які виробники краще

Лідирують в цій сфері виробники з Італії та Іспанії. Також хороша фурнітура у виробників з Англії, Німеччини, Туреччини, Фінляндії, від деяких вітчизняних компаній:

  • Італійці завойовують споживачів високою якістю фурнітури в поєднанні з демократичними цінами. Так, якщо вибрати ручки Morelli, виконані зі сплаву міді, цинку, алюмінію і невеликої кількості магнію, що відрізняються цікавим дизайном і винятковою надійністю, то за ціною вони поступляться аналогічним фінським виробів в 2 рази.
  • Ручки від італійської компанії Armadillo також володіють хорошими характеристиками і надають респектабельний вигляд дверей. Виготовляють їх з алюмінію і сплаву кольорових металів, а високоякісне гальванічне покриття забезпечує зносостійкість і захищає від корозії.
  • Іспанська компанія Archie використовують для виготовлення фурнітури свою особливу марку сплаву і інноваційний метод нанесення покриття, що забезпечує бездоганний зовнішній вигляд і збільшує термін служби. Вартість продукції цієї фірми цілком прийнятна для покупця з середнім достатком.
  • Копії старовинних міжкімнатних дверей, оснащених новітніми механізмами, випускає фірма Enrico Cassina (Італія).
  • Colombo – компанія з Італії поставляє на наш ринок ручки з латуні, а також із сплаву хрому і алюмінію з багатошаровим покриттям.
  • Можна вибрати якісну фурнітуру, виготовлену в Китаї. Це ручки Apecs. Дизайн їх розробив Antonio Moliani — дизайнер з Італії. Вони відрізняються надійним покриттям, добре працюючим механізмом.

Щоб вибрати деталі інтер’єру, в тому числі і дверні міжкімнатні ручки, потрібно врахувати всі аспекти, прорахувати всі варіанти. Тільки тоді ніщо не порушить гармонії в будинку.

Главная / Вибір / Які ручки для міжкімнатних дверей краще
Вверх