Види розсувних міжкімнатних дверей

Починаючи ремонт, кожна людина змушений вирішувати безліч питань. Вибір розсувних міжкімнатних дверей – один з них. Відрізняючись від більш звичних розпашних дверей тим, як вони відкриваються, розсувні двері вимагають значно менше простору. Дверне полотно, підвішене на механізмі купе, на роликах, рухається по направляючої. Двері бувають таких конструкцій, які зсуваються уздовж стіни або повністю ховаються в стіні. Від правильності вибору залежить економія і функціональність розподілу житлового простору невеликої квартири (в тому випадку, якщо розміри дверної конструкції спочатку вирахувані правильно), а в великому домі такі двері служать оригінальним декором в інтер’єрі.
Види розсувних міжкімнатних дверей
Плюси

 • збільшення вільного місця;
 • ручка дверей з часом не позначиться на шпалерах або на іншому покритті;
 • інтер’єр з використанням розсувних дверей стає витонченим і незвичайним;
 • розсувні двері набагато безпечніше розпашних, адже виключається можливість прищикування дверима, нанесення травми при одночасному відкритті з двох сторін.

Мінуси

Розсувні міжкімнатні двері не тільки вишукано виглядають в інтер’єрі будь-якого приміщення, але і набувають велику популярність в інтер’єрі завдяки практично повній відсутності недоліків. Але існують деякі негативні моменти. І при установці розсувних дверей краще знати про них завчасно:

 • спеціально передбачений вільний зазор між дверима і дверною коробкою сприяє безперешкодному руху дверей в потрібних напрямах, зменшує звуко – і теплоізоляцію, а також герметичність. Якщо розсувні двері відокремлює кухню від зони відпочинку, то запахи будуть поширюватися по всій площі приміщення (виняток становлять такі варіанти розсувних дверей рото-двері та двері-купе);
 • за недобросовісної установці або погану якість дверного полотна розсувні двері не будуть міцними і надійними (але такі випадки бувають і з розпашними дверима).Види розсувних міжкімнатних дверей

Функції розсувних міжкімнатних дверей

 • служать елегантним прикрасою приміщення;
 • дозволяють зручно і раціонально зонувати житловий простір;
 • поділ кімнат;
 • використання дверей допомагає зробити кімнату більш просторою;
 • використання матового скла, скла зі вставними скляними елементами або з простим малюнком дозволяє зробити кімнату світлою;
 • дозволяють більш вільно розставити меблі.

Існують наступні варіанти складання конструкції розсувних міжкімнатних дверей:

 1. Коли двері зсувається вздовж стіни (такий спосіб часто використовується завдяки простоті монтажу): до прикріпленому до дверного отвору дерев’яного бруса напрямна кріпиться з роликами. Конструкція закривається фальшпанеллю. Розсувні двері бувають однопільні, які монтуються з використанням одного полотна, або двопільні, при монтажі яких використовується два полотна.
 1. Коли дверне полотно зсувається і розсовується усередині дверного отвору або приховані двері. При відкритті дверей, полотно ховається у порожнині стіни в спеціальну касету. Такі приховані в стіні розсувні міжкімнатні двері повністю зникають при відкриванні в П-образному пазу, і служать прекрасним доповненням в інтер’єрі. Схему монтажу дверей, у якій дверні полотна приховані, необхідно враховувати ще при зведенні стіни.

Матове скло використовується часто, але не менш цікаво виглядають і дзеркальні двері, і дерев’яні. Використання мозаїки або об’ємних декоративних елементів дозволяє добитися оригінальності та неповторності.Види розсувних міжкімнатних дверей

Які бувають розміри розсувних міжкімнатних дверей

При великому асортименті двері виготовляються стандартних розмірів. Висота дверного полотна становить 2 м, а ширина – 60 см,70 і 80 див. Але випускаються дверні конструкції, розміри яких по ширині – 55 см, по висоті – 190 див. У дверної коробки розміри становлять 1,5 – 4,5 м. При визначенні розміру отвору для розсувних дверей, необхідно враховувати ці величини. Якщо при монтажі двері не увійдуть в існуючий отвір, то буде потрібно розширення, що призведе до додаткових витрат.

Така ж ситуація виникає, коли розміри дверного отвору перевищують розміри дверного полотна. Для зменшення дверного отвору крім додаткових витрат, потрібно звернутися в спеціальні компанії за консультацією та допомогою.

Які ж існують види розсувних міжкімнатних дверей:

 1. Двері – пенал гармонійно виглядають в інтер’єрі приміщення будь-якого розміру. Такі двері повністю сховані в стіні, а це дозволяє функціонально розставити меблі в місці, займаному зазвичай орними дверима. У крихітній квартирі двері-пенал зберігає житлову площу.
 2. Розсувні двері-купе рухаються уздовж стіни або ховаються в стіні. Такі двері мають стандартні розміри і бувають як з одним полотном двері, так і з двома. Двері-купе монтується на балконі, на терасі, при оформленні шафи-купе. Вона виглядає оригінально і неодмінно стане в будь-якому інтер’єрі додатковим декором.
 3. Розсувні рото-двері впишуться в креативному інтер’єрі, що складається з суворих і чітких ліній. Наявність спеціального ущільнювача по периметру дверного полотна збільшує герметичність.
 4. Розсувні двері-гармошка не тільки зручний, але і незвичайно стильний об’єкт в приміщенні. Ці двері з’єднуються за допомогою рухомих петель. Складаються з двох елементів, які утворюють книжку», і великої кількості елементів, що утворюють «гармошку». Для установки двері-гармошки не потрібні великі розміри приміщення, адже стулки такий двері складаються. Стильні дизайнерські рішення двері-гармошки облагородять маленьку гардеробну, а недоліки комори перетворять на переваги.
 5. Розсувні перегородки використовуються для розмежування приміщення на різні зони. Це ідеальний варіант для дитячої, коли необхідно виділити особистий простір для підлітків різної статі.

Способи кріплення міжкімнатних розсувних дверей:

 • верхній, або підвісний спосіб, при якому немає нижнього кріплення, що робить конструкцію легкою. Але такий спосіб кріплення призводить до розгойдування двері;
 • нижній спосіб полягає в тому, що елементи переміщаються на роликах по рейках в підлозі; дрібні предмети, які потрапляють під таку двері, перешкоджають її вільному руху.

Главная / Вибір / Види розсувних міжкімнатних дверей
Вверх