Міжкімнатні двері і розміри отворів: поради правильного вибору

Ремонт – це достатньо трудомісткий процес, який вимагає відповідального підходу і особливої уваги. Досягти найбільш якісного і бажаного результату можна тільки завдяки певним алгоритмом дій, серед яких значне місце займає установка міжкімнатних дверей, які завжди є естетичним елементом інтер’єру і найбільш функціональною його частиною.

Перед монтажем таких дверей слід звернути увагу на відповідність їх габаритів розмірами отвору. Тому що цілком можливий ризик зіткнення з випадками доопрацювання несучої стіни, а це може обернутися додатковими витратами і труднощами в процесі ремонту.

Якщо виріб правильно підібрано під дверний отвір, його установка не викличе проблем навіть у неспеціалістів. Тому визначайте всі розміри дуже ретельно, щоб потім не виникали якісь казуси.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей

Фахівцям відомо понад 30 розмірів дверей по ГОСТу і Сніпу. Нам, звичайним людям, розібратися в них може бути досить важко. Але все одно кожен повинен знати про найбільш значущих їх параметрах.

Стандартні проходи з кімнати в кімнату менше, ніж вхід у житлове приміщення. Тому їх ширина становить від 60 до 90 див. найоптимальнішим варіантом все ж є мінімум 80 см, щоб через них можна було пронести меблі, музичний інструмент або побутову техніку. Тому що сучасні розміри, наприклад, кухонних меблів, холодильників, посудомийних або пральних машин не завжди відповідають проходах у квартирах деяких будинків, побудованих в минулому столітті.

Стандартні розміри дверей у висоту можуть становити 190, 200 або 207 див. Вони збігаються з найбільш поширеними проходами між кімнатами.

Розміри міжкімнатних дверей позначаються не тільки шириною і висотою. Стандартні значення їх товщини – 75 мм. Саме під неї влаштовуються проходи в більшості кімнат висотних будинків. Іноді можуть траплятися відхилення, і це, в основному, в індивідуальному будівництві. Якщо простінок тонше, то товщину отвору там, де повинна бути встановлена дверна коробка, доведеться наростити, а якщо більше – встановити так звані добори, які збільшать товщину лутки у всьому прорізі.

Міжкімнатні двері і розміри отворів: поради правильного вибору

Стандартні конструкції і їх переваги

Вироби, які підходять під стандартні норми, описані за Гостом, можуть без проблем встановлюватися в дверні отвори типових квартир. Тому кожен виробник намагається дотримуватися цих параметрів при виготовленні подібних конструкцій, щоб тримати марку, а також не ускладнювати роботу своїх майстрів.

До плюсів таких дверей можна віднести:

 • швидкий монтаж дверей;
 • мінімальні трудовитрати;
 • відсутність необхідності в замовленні ексклюзивного полотна;
 • набагато менша їх вартість порівняно з нестандартними варіантами;
 • при відповідності розмірів міжкімнатних дверей і прорізів замовник серед різноманітних моделей може вибрати саме ту, яка задовольнить всі його естетичні вимоги.

Міжкімнатні двері і розміри отворів: поради правильного вибору

Двері правильного розміру: як підібрати

Перед оформленням і підтвердженням замовлення міжкімнатних дверей, уважно виміряйте всі параметри дверних прорізів. Для впевненості у правильності цих вимірювань, необхідно зробити виміри не тільки в одному місці, а в декількох. Тоді ви точно не помилитеся, а обрана вами двері напевно ідеально стане на своє місце.

Важливо зауважити, що, згідно стандартним правилам, сама міжкімнатні двері продається окремо від коробки, хоча заміні, зазвичай, підлягають обидві. Тому вибирати коробку потрібно по глибині, що відповідає товщині вашого дверного отвору.

Пам’ятайте також, що двері спеціальних розмірів завжди продається тільки з коробкою. Таким чином, розміром такий двері вказується не саме полотно, а зовнішній розмір коробки.

Як розрахувати розмір міжкімнатних дверей

Для розрахунку величини майбутніх дверей слід встановити наступні параметри:

 • висоту і ширину бажаного полотна;
 • розмір дверної коробки;
 • ширину наличників;
 • передбачити установку порога.

Наприклад, щоб визначити, чи підходить для отвору полотно з розмірами 2000*800 мм з коробкою, товщина якої 25 мм, вам необхідно:

 • ширині і висоті даного полотна додати товщину цієї самої коробки;
 • до отриманого результату додати монтажний зазор, який буде становити 15-20 мм.

Загальна: розмір отвору повинен становити 2015*880 мм

 • якщо ви передбачаєте в цьому місці поріг, то висоту отвору збільшити ще на 20-30 мм

Для того, щоб вірно розрахувати, які повинні бути міжкімнатні двері, враховуйте показник товщини свого отвору. Тому що бувають випадки, коли монтаж лиштв просто неможливий або ж страждає зовнішній вигляд продукту.

Кілька порад, як підібрати правильний розмір міжкімнатних дверей:

 • Як виміряти отвір?

Якщо ви не впевнені в своїх вимірах або боїтеся вказати неправильні установки, викликайте замірника. Цю послугу надає більшість фірм, що спеціалізуються на виготовленні дверей. Адже саме помилки виміру можуть призвести до неправильного підбору товару. Якщо монтаж дверей та всі виміри виконують фахівці, то фірма зобов’язана надати гарантію на всі виконані роботи. Таким чином, у разі чого вам не доведеться домовлятися про заміну полотна, ця процедура стане обов’язком інших.

 • Як змінити розмір міжкімнатних дверей?

Що робити, якщо замовлені двері, навіть якщо вони стандартні, не підходять під потрібний їй дверний отвір? Зробити щось практично нереально. Винятком можуть стати лише розсувні пластикові двері, ширина яких регулюється натягом-розпрямленням складання ширми двері.

 • Можна підрізати двері і як це зробити?

Якщо ви вирішили, наприклад, поміняти підлогове покриття вже після установки дверей – одинарних або подвійних, то, швидше за все, вас чекає розчарування, тому що дерев’яне покриття явно буде товщі, ніж ковролін або лінолеум. Тому, якщо ваша нова двері не закривається, то виходом може бути тільки її підрізка. Але в такій ситуації обов’язково слід звернутися до професіоналів, не намагайтеся все зробити самостійно, так як дверей при цьому можна нанести вже непоправної шкоди.

Таким чином, завжди пам’ятайте, що при підборі правильного розміру міжкімнатних дверей, враховуючи стандартні норми, не забувайте також про їх функціональному призначенні. Їх габарити завжди повинні забезпечувати прохід достатньої кількості людей, винос меблів, побутової техніки, а також повністю відповідати основним правилам пожежної безпеки.

Главная / Вибір / Міжкімнатні двері і розміри отворів: поради правильного вибору
Вверх