Купівля вхідних або міжкімнатних дерев’яних, металевих або скляних дверей, провадиться з урахуванням їхніх габаритів. Ширина…
Стандартні розміри дверних прорізів
-
Розрахунок параметрів дверного отвору у відповідність з ГОСТом
-
Дверний проріз: основні правила проведення вимірів
-
Ширина дверного прорізу
-
Висота дверного отвору
-
Товщина дверного отвору
-
Відмітні особливості виміру дверного прорізу, у разі встановлення дверей-купе
-
Формула для розрахунку показників ширини (Lпр) і висоти (Нпр) отвору в стіні
Дверний отвір є обов’язковим атрибутом будь-якого приміщення. Його розташування і розмір визначає рівень комфортного проходу в кімнату. Саме тому, габарити дверної коробки вхідних і міжкімнатних переходів регламентують будівельні норми, а також державні стандарти.
За рахунок цих правил виключається гіпотетична можливість некоректного проектування або будівництва багатоквартирних висоток, а також одноповерхових житлових будівель. Розрахунок параметрів прохідного отвору в стіні заснований на принципах:
- зручності проходу через нього людиною;
- інтенсивності руху людських потоків.
В незалежності від конкретних умов будівництва, а також цільового призначення того або іншого приміщення, вибрати типові розміри міжкімнатних проходів можна, виходячи з загальноприйнятих критеріїв.
Розрахунок параметрів дверного отвору у відповідність з ГОСТом
Вже на стадії планування настійно рекомендується вибрати стандартний варіант розмірів отвору. В іншому випадку можна опинитися в приємній ситуації, рішення якої буде вимагати зробити вибір між індивідуальним замовленням нестандартних дверей або додатковою обробкою стін. Будь-який з двох варіантів заздалегідь буде програшним з причини більшої вартості.
Варто відзначити, що загальноприйняті норми і стандарти визначили наступні габарити вхідний міжкімнатних дверей:
- висота становить 200 см;
- ширина представлена кількома варіантами – 80, 70, 60 сантиметрів.
Важливість цих даних полягає в тому, що вони беруться за основу при математичних розрахунках розмірів дверного отвору, і є необхідними для правильної установки дверей.
Дверний проріз: основні правила проведення вимірів
Для того, щоб точно розрахувати необхідні параметри необхідної дверної конструкції слід звернути увагу на відповідний вхідний отвір. Стандартний розрахунок повинен враховувати його конфігурацію, розміри (ширина, довжина, товщина) і ще цілий ряд інших даних (спосіб установки, місце розташування проходу в стіні і т. д.)
Роблячи заміри, слід мати на увазі, що зняття мірок є важливою складовою складного виробничого циклу по виготовленню дверей для огораживаемого отвору. Адже точне відповідність їх розмірів з габаритами проходу, в якому буде проведена установка, безпосередньо залежить від наданих для розрахунку параметрів.
Ширина дверного прорізу
Визначається шляхом виміру відстані однієї стіни від іншого в самому вузькому місці проходу. У разі відсутності факту видимого звуження, вибрати можна будь-яке зручне місце.
У разі наявності не демонтованим старої вхідних дверей вимірюється ширина її полотна або відстань між двома наличниками, які доречні у випадку декоративного обрамлення.
Висота дверного отвору
Визначається шляхом вимірювання відстані від верхньої частини проходу до підлоги в тій його точці, яка знаходиться на найнижчому рівні. У випадку, якщо верхня частина отвору проходить паралельно, щодо статі, вибрати можна будь-яке зручне місце.
При наявності старої, ще не демонтованим двері, також можна зробити точний розрахунок. Для цього потрібен вимір висоти її полотна, або визначення відстані від середини верхнього наличника до підлоги.
Товщина дверного отвору
Визначається шляхом вимірювання глибини стіни. Стандартні норми установки міжкімнатних дверей вимагають проводити виміри в такому порядку:
- На стіні слід визначити розташування верхньої і нижньої межі отвору, а також подумки провести лінію, яка буде ділити його на дві рівнозначні частини.
- Після чого виміряти позначені ділянки.
- Аналогічним способом заміряється товщина верхній частині прорізу, а також товщина протилежної стінки.
Такий розрахунок необхідний для визначення самого широкого ділянки.
Відмітні особливості виміру дверного прорізу, у разі встановлення дверей-купе
В цілому інструкція по обміру міжкімнатного входу для установки в нього дверного купе практично не відрізняється від алгоритму для монтажу звичайної двері.
Хоча варто відзначити деякі важливі моменти:
- Прийнявши рішення встановити двері-купе, обов’язково слід звернути увагу на підлогу міжкімнатного проходу. Під час обміру висоти отвору, переконайтеся в тому, що площина підлоги розташована під нахилом щодо одвірка. Інакше, в силу індивідуальних якостей конструкції, двері-купе будуть скочуватися після установки.
- При знятті розмірів глибини, зверніть увагу на наявність в системі купе направляючих. Виконана з алюмінієвого профілю, двосмугова напрямна, в середньому має розміром близько 0,82 див. Звідси глибина проходу під двері-купе не повинна бути менше зазначеного параметра. А практичний досвід застосування цієї системи, показує, що оптимальною глибиною для руху купе, надає можливість регулювання, буде показник в 10 див.
Формула для розрахунку показників ширини (Lпр) і висоти (Нпр) отвору в стіні
Попередньо зробивши точні виміри розмірів двері, яку згодом планується встановити, а також, за умови володіння елементарними математичними навичками, розрахунок потрібних габаритів, якими повинен володіти майбутній дверний отвір, особливих труднощів не складе.
Формула розрахунку ширини отвору представлена у двох можливих варіантах:
1) Lпр= Lдв+ Тдк+Тдк+Z+Z
2) Lпр= Lдв+ 2Тдк+2Z
Умовні позначення:
Lдв – Довжина двері;
Тдк – Товщина дверної коробки –має подвійний коефіцієнт, по причині того, що параметр присутній з двох сторін;
Z – Монтажний зазор (дорівнює приблизно 1,5-2 див) – має подвійний коефіцієнт, так як має місце на одній і другій стороні.
Формула розрахунку висоти отвору:
Нпр=Ндв+Тдк+Z+һпор
Умовні позначення:
Ндв – висота дверей;
һпор – висота порога.
Таким чином, для того, щоб визначитися з необхідною висотою дверного отвору, слід зробити практично аналогічні арифметичні обчислення. З тією лише різницею, що тут має значення фактор наявності порогу.