Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

При виборі міжкімнатних дверей, головне, на що потрібно звернути увагу – це їх розміри. Адже для того, щоб виконувати свої функції, вони повинні чітко встати в отвір, або інакше кажучи, мати відповідні параметри по ширині, висоті і товщині. Єдині встановлені стандарти, яких повинні дотримуватися всі виробники, не визначені. Але є будівельні норми, виходячи з яких робляться дверні прорізи. Тому ширина, висота і товщина дверей безпосередньо залежить від цих показників для дверного отвору.

Розміри полотна

Спираючись на габарити дверного отвору, стандартна ширина готової двері вітчизняних виробників може перебувати в діапазоні від 550 до 900 мм. Європейські вироби можуть становити по ширині 600, 700, 800 або 900 мм.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

У багатоквартирних будинках, як правило, розмір отвору, а значить і двері, відрізняється в залежності від призначення кімнати.

  • Ширина 550-600 мм зазвичай робиться для двері в туалет і ванну.
  • Проріз у 700 мм споруджують на вході в кухню.
  • Дверима в 800 мм відокремлюють житлові приміщення.
  • Полотно шириною 900 мм часто встановлюють в якості другої двері на вході.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Найбільш поширена товщина сучасних дверей може лежати в межах 35-40 мм. Але можливі відхилення як в одну, так і іншу сторону. На нього впливають види виробів і матеріал, з якого вони виготовлені. Так, товщина розсувних конструкцій може становити всього 20 мм. А полотна, виконані з дерева, можуть доходити і до 50 мм.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Висота дверей ще кілька десятиліть тому могла мати два значення: 1,9 або 2 метри. Сьогодні внаслідок використання різних стилів і дизайнерських рішень, пропоновані виробниками параметри можуть досягати 2,1 і навіть 2,3 метрів. Стандарти по висоті у нас складають 2 метри, а в Європі 2,1. Варто відзначити, що останнім часом проектувальники і будівельники все частіше спираються на закордонні норми.

Розміри коробки

Двері можуть продаватися разом з готовою коробкою та фурнітурою або без неї. Вона являє собою П-подібну конструкцію і монтується по периметру отвору, допомагаючи фіксувати полотно фурнітурою. Стандартні розміри дверних коробів для міжкімнатних дверей будуть відрізнятися один від одного, і залежати від величини дверного полотна. Тому краще купувати двері в зборі з уже готової коробкою, фурнітурою і наличниками.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Виготовляється дверна коробка з брусків, які можуть відрізнятися за параметрами. Їх ширина коливається між 15 і 40 мм, але оптимальними вважаються значення 30-35 мм. їх дотримання забезпечується надійність всієї конструкції і тривалий термін експлуатації.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Товщина короба повинна відповідати товщині стіни. Це значення важливо, тому що воно не повинно перевищувати ширину прорізу, у який буде здійснюватися установка. Для цегляних стін стандартна товщина складає 75 мм, а для дерев’яних – 100. Якщо конструкція більш вузька, то потрібно буде використовувати спеціальні добірні елементи. А короб, за розмірами більший ніж стіна, акуратно і надійно закріпити не вдасться.

При зборі коробки вручну, для визначення розміру вертикальних стійок, враховується висота полотна і товщина горизонтальної планки, монтажний зазор і величина вентиляційної щілини або порога. Величина горизонтальної частини визначається виходячи з ширини дверей.

Розміри прорізів

Знаючи стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою та фурнітурою, можна без проблем визначити ширину отвору при будівництві стін і спорудження перегородок. Для цього до ширини полотна додається подвійна ширина дверної коробки міжкімнатних дверей і величина монтажного зазору з двох сторін. Він зазвичай складає 15 мм. Наприклад, 800+30*2+15*2=890 мм.

Висота вираховується подібним чином. Для дверей без порога вона складе 2000+30+15+5=2050, де 5 – це величина обов’язкового зазору внизу між полотном і підлогою для повітрообміну. При необхідності він може бути збільшений до 10 мм. А якщо будинок забезпечується скрапленим газом, то зазор повинен бути не менше 15-20 мм для забезпечення гарної вентиляції. Якщо у вашої двері буде поріжок, то висоту отвору визначають, додавши висоту порога до розміру полотна, ширини коробки і монтажного шва.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

І навпаки, знаючи стандарти легко обчислити ширину дверного полотна для вже наявних отворів. Наприклад, для прорізу 900 мм потрібна двері 800 мм. Розраховується так: 900-15*2-30*2=810 мм. А зайві 10 мм успішно приховані під лиштвами.

Обчислюючи розміри, бажано додавати величину зазору, який рекомендовано залишати між коробом і полотном двері. Але оскільки він становить всього 1-2 мм, то при грубих розрахунках можна не враховувати.

Двостулкові двері

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Наведені вище значення застосовні до одностулковими конструкцій. Двостулкові двері міжкімнатні часто встановлюються при вході у вітальню. Їх стандартна ширина варіюється в діапазоні від 1 до 1,4 метра. При цьому, двостулкові види дверей можуть мати різні або однакові розміри окремих половинок. Наприклад, виріб шириною 1400 мм може складатися з двох частин по 700 мм або однієї 600, а другий 800 мм.

Двері з прихованою коробкою

Міжкімнатні двері з прихованою коробкою мають ряд переваг перед звичайними. Але і ціна таких конструкцій на порядок вище. Те ж стосується і вимог до розмірів готового отвору.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Габарити отвору повинні строго відповідати вимогам виробника двері. Стіна повинна бути рівною по вертикалі. Допускається відхилення всього 1 мм на метр висоти. Товщина стін не повинна перевищувати 80 мм. Оптимальне значення ширини монтажного зазору становить 17-20 мм плюс/мінус 10 мм. В деяких моделях виробів із прихованою коробкою відхилення не допускаються взагалі. Зазор під полотном повинен бути в ідеалі дорівнює 4.

Двері на замовлення

Різноманітність габаритів міжкімнатних дверей з коробкою та фурнітурою, пропонованих виробниками, дуже велике. Але, незважаючи на це, часто зустрічаються ситуації, коли жоден з випускаються розмірів не підходить під вже існуючий отвір. У цьому випадку можна або скорегувати його так, щоб ширина і висота зменшилися або збільшилися до потрібних, або замовити двері нестандартних параметрів.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою

Виготовляти двері за індивідуальним замовленням обходиться значно дорожче, ніж купувати вже готові вироби. Але такий крок дозволить втілити нестандартні ідеї.

Главная / Вибір / Стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою
Вверх