Переваги і недоліки ПВХ дверей

Двері ПВХ не так давно з’явилися на ринку та ще не отримали однозначної оцінки споживачів, але їх зростаюча популярність говорить про те, що їх якості припали покупцям до душі.

Особливості виготовлення ПВХ дверей

Переваги і недоліки ПВХ дверей

Технологія виробництва таких дверей прийшла з Італії, суть її полягає в тому, що на спеціальний каркас наклеюються плити, які покриваються ПВХ-плівкою, для чого використовують мембранно-вакуумний прес, метод гарячого пресування або інші способи. Ця плівка виробляється з особливого полімерного матеріалу – полівінілхлориду, а її товщина варіюється від 0,2 до 0,5 мм. Виконання ПВХ-дверей може бути як з частковим використанням плівки, так і суцільний закачування в неї. Таким чином, термін «ПВХ-двері», по суті, означає ламіновані двері, але таке покриття міцніше багатьох інших.

Плюси ПВХ дверей

 • Такі двері зовсім не вимагають якогось особливого догляду: вони легко миються і чистяться своїми руками, не бояться впливу будь-яких засобів побутової хімії;
 • Непогана звукоізоляція;
 • Високий рівень теплоізоляції;
 • Стійкість до атмосферних перепадів. Такі двері не розсихаються і зберігають зовнішній вигляд при впливі опадів, що особливо важливо, коли ПВХ двері балконні;
 • Існує величезний асортимент стилів і квітів, що робить таке рішення підходить для будь-якого інтер’єру;
  Переваги і недоліки ПВХ дверей
 • Невелику вагу. Такий фактор, як вага, має значення при монтажі дверей і на протязі всієї її служби;
 • Простота монтажу. Нескладна регулювання здійсненна своїми руками;
  Переваги і недоліки ПВХ дверей
 • Надійність в експлуатації. Конструкція зберігає свою геометрію протягом тривалого терміну (якщо дотримано ГОСТ і регулювання спочатку здійснена правильно);
 • Двері ПВХ успішно використовуються в якості міжкімнатних, офісних, балконних, тамбурных і вхідних конструкцій;
  Переваги і недоліки ПВХ дверей
 • Вартість дверей ПВХ набагато нижче аналогів з дерева.

Мінуси дверей ПВХ

Мінуси таких дверей, також як і плюси – дуже відносні і багато в чому залежать від виробника. Сумлінне виробництво виключає багато можливі недоліки.

 • Занадто велика універсальність, тобто їх недоречність в ексклюзивних, розкішних інтер’єрах;
 • ГОСТ передбачає високі характеристики міцності ПВХ покриття, але не виключає можливості його розтріскування в місцях стику, а також появи здуття на полотні;
  Переваги і недоліки ПВХ дверей
 • Низька механічна міцність. ГОСТ допускає такі характеристики, як легкий вага наповнювача порожнини і полегшений каркас. Це призводить до того, що проломити такі двері можна ударом ноги, чого не можна зробити, якщо каркас виконаний, наприклад, з плит ДСП. У цьому випадку механічна міцність буде вище, а вага – більше;
 • Двері ПВХ позиціонуються як высокоэкологичные, але їх не можна порівняти за цим показником з конструкціями з натурального дерева. Нутрощі таких дверей просочується різними складами, та й сама плівка — хімічного походження: в її складі є елементи хлору, а також модифікатори і стабілізатори. Прямі сонячні промені, з якими добре знайома балконні двері, викликають випаровування таких речовин, як фенол і альдегід. Ці недоліки можуть проявлятися більшою або меншою мірою залежно від особливостей виробництва. Більше того, нещодавно до складу полівінілхлориду входив свинець, зараз ГОСТ його забороняє, але недобросовісні виробники нікуди не зникли;
 • Характеристики міжкімнатних дверей (вага, конструкція) такі, що вони в принципі важко піддаються ремонту, а у випадку з дверима ПВХ – ремонт ще менш вірогідний;

Правила вибору

На які характеристики звертати увагу при виборі дверей ПВХ в магазині? Є кілька важливих критеріїв:

 1. Розміри. Для стандартних отворів 70-90 см підходить одностулкові двері, її невелика вага і легке регулювання робить такий варіант оптимальним, але якщо отвір ширше 110 см, потрібна розсувні або орні конструкція. Розсувні конструкції на роликах підходять тільки при наявності місця для установки напрямних. Розпашні двері з 1-2 стулок потребують ще більш великому просторі для їх функціоналу і вага їх більше. Складні двері ПВХ (гармошки) не вимагають великого простору для закривання і відкривання, але вони потребують більшої точності при монтажі, їх регулювання досить складна.
  Переваги і недоліки ПВХ дверей
 2. Двері ПВХ дуже різноманітні по своєму виконанню, тому краще купувати всі необхідні двері одночасно, а не по одній. Це виключає ймовірність, що вам знадобиться точно така ж модель, а потрібного відтінку більше немає, або її зовсім зняли з виробництва.
  Переваги і недоліки ПВХ дверей
 3. Повний комплект дверей – це не тільки полотно, але і коробка, наличники і добори. Беріть їх відразу, щоб потім не помилитися з кольором та розміром.
 4. Сертифікати якості – найважливіший критерій при виборі дверей ПВХ. Купуючи такі двері, перевіряйте всі існуючі паспорти виробів, а також їх технічні нормативи і сертифікати якості. Компанії-виробники не проходять обов’язкову сертифікацію, але найбільші з них найчастіше оплачують добровільну сертифікацію і мають підтвердження високої якості своєї продукції. Більше того, існує норматив – ГОСТ 30970-2002, в якому викладаються всі характеристики і вимоги до дверних блоків з полівінілхлоридних профілів, особливості конструкцій, регулювання, їх допустима вага та інші важливі моменти. Перед походом у магазин не буде зайвим почитати цей ГОСТ.
 5. ПВХ двері не тільки прикрашають внутрішні отвори – вони можуть бути і вхідними. У такому разі їх ГОСТ містить деякі технічні особливості: обов’язкова наявність ущільнювача, який розташовується між рамою і стулкою дверей. Більш того, при виготовленні таких конструкцій застосовується особливий профіль, який посилений сталевими вкладишами. Є й інший варіант, при якому збільшується число захисних камер, а розмір підсилювача з металу, відповідно, зменшується, як і загальна міцність профілю. При цьому якщо двері оснащена великою кількістю камер, товщина профілю може бути будь-який, і це ніяк не вплине на теплоізоляційні властивості дверей. Зазвичай дверної ПВХ-профіль має 52-64 мм в товщину, але може доходити до 100 мм. Вага вхідних дверей, природно, набагато більше в порівнянні з міжкімнатними, а регулювання проводиться своїми руками, але трохи інакше.
  Переваги і недоліки ПВХ дверей

Двері ПВХ в інтер’єрі

Переваги і недоліки ПВХ дверей

Існує величезний асортимент дверей ПВХ, а невелика вага, проста установка і регулювання, дозволяють своїми руками вписати таку конструкцію в будь-який інтер’єр.

 • Варіанти з об’ємною фільонкою гармонійно виглядають в суворих інтер’єрах;
 • Вставки з металу і скла підкреслять витонченість приміщення, зроблять кімнату світліше і просторіше;
 • Двері з елементами зі шпону виглядають скромно і елегантно, не привертаючи уваги і гідно відтіняючи інші елементи стилю.

Облаштовуючи будинок або квартиру, більшість з нас досить серйозно замислюються про вибір дверей, які захищають особистий простір. Вони повинні бути зручними, бути красивими, безпечними і бажано – недорогими. ПВХ двері цілком підходять під ці вимоги, якщо обрані правильно.

Главная / Вибір / Переваги і недоліки ПВХ дверей
Вверх