Підбір кольорової гами ґрунтується на поєднанні відтінків всіх комплектуючих кімнати (двері, підлога, стіни та меблі).…
Оформлення приміщень з темною підлогою і світлими дверима
Колірні контрасти в інтер’єрі завжди виглядають розкішно. Актуальним трендом є обстановка, в якій поєднуються темні підлоги і світлі міжкімнатні двері. Вони надають житлу шикарний респектабельний вигляд. Але для якихось кімнат підійде така дизайнерська ідея, у чому її переваги, і як правильно її застосувати?
Підбір контрастних відтінків
Темні підлоги під світлі стіни – це класичне поєднання, яке викликає відчуття затишку на психологічному рівні. Адже темний підстава здається міцним і надійним, а світле оточення викликає відчуття простору і свободи. Оформлення стін в темних тонах також можливо, однак, такий дизайн підходить лише для великих кімнат, оскільки ця панель візуально зменшує простір. У цьому випадку ідеальним доповненням стануть світлі міжкімнатні двері, які внесуть в однотонну обстановку яскравість та ефектність. Класична ахроматика, при якій темний морений дуб на підлозі контрастує зі світлим ясеном на двері, спростить інтер’єр, підкреслюючи вишуканість мінімалізму і дозволяючи акцентувати увагу на більш цікавих декоративних деталях.
Але не тільки чорно-біле поєднання буде вдалим. Якщо підлогове покриття виконано в колірній палітрі дуб венге, то можна встановити двері пісочного або бежевого тону. Кремова палітра створить гармонію й пом’якшить прагматичні сучасні стилі інтер’єру. Актуальним трендом є світлі фісташкові, м’ятні і лимонні двері під темний підлогу, які виглядають в інтер’єрі модно і незвично. Однак, важливо пам’ятати, що яскрава кольорова концепція повинна повторюватися в деталях. Це картини, штори, полиці, декоративні подушки або серветки, можливо, плінтуса або сходові поручні.
Стилістика контрастного поєднання
Контрастні ахроматичні поєднання є універсальними, але є кілька стилів, в яких повністю розкриється їх краса:
- Класика – оптимальним варіантом буде оформлення дверей і стелі в білому тоні, а підлоги і плінтусів (підлогових і стельових) у темному. При цьому бажано додати кімнаті тепла допомогою кремових або бежевих стін і меблів.
- Мінімалізм – відчуття простору і простоти графічної є головною концепцією даної стилістики, тому контрастні двері та підлога будуть підкреслювати один одного. Тут рекомендується вибрати чітко виражену ахроматику.
- Сільський і норвезька стиль – це дизайнерський напрямок завжди асоціюються з комфортом та гостинністю. Тут рекомендується, щоб темний підлогу (бажано дуб) поєднувався з відтінком обіднім столом і стільцями, а меблі повторювала палітру дверей.
- Кантрі – при всій простоті цього стилю, що створюється контраст додасть обстановці яскравий настрій. Однак, в такому інтер’єрі протипоказані холодні чорні та білі тони. Оптимальним вибором будуть коричневі підлоги і лимонні або кремові двері.
Увага до деталей
Переглядаючи різні фото, на яких реалізована концепція колірного контрасту між підлогою і дверима в інтер’єрі, можна зауважити, що особливу роль відіграє відтінок наличників і плінтусів. Вони виконують сполучну роль між підлогою та стінами, забезпечуючи баланс палітри. Плінтуси, які за змістом близькі до кольору дверей, будуть виглядати непомітно, а тому добре підійдуть кімнаті зі складним периметром, багатьма кутами і виїмками. Темні плінтуса з кольором венге або дуб будуть «захоплювати» частина стіни, тому добре б повторити цю палітру при оформленні стельового периметра. Аналогічний колірний акцент можна зробити на додаткових елементах, наприклад, на рамках картин, при оформленні декоративного каміна або віконних укосів.
Що стосується наличників, то їх колір повинен збігатися з відтінком двері, будь то світлий дуб або ясен. У разі, якщо вибираються плінтуса аналогічного кольору, то сполучною ланкою з контрастним підлогою стане декоративна прикраса двері. Це можуть бути темні скляні вставки або цікавий принт на щитовому полотні. Таким чином, при всій універсальності контрастного поєднання, реалізація даної дизайнерської ідеї в інтер’єрі з конкретної стилістикою вимагає дотримання деяких правил.