Як зробити обналічку дверей самому

Обналічка – це декоративний елемент, який кріпиться зовні і надає закінчений зовнішній вигляд всього будинку. Її основне призначення полягає в тому, щоб приховати щілини і вади після установки вікон та вхідних дверей. Крім того, він покращує шумоізоляцію і зменшує втрати тепла.

Як зробити правильний вибір

Вибираючи обналічку на двері і вікна, потрібно пам’ятати, що цей елемент відразу впадає в очі, тому він повинен гармоніювати з усім будовою. При виборі або виготовленні лиштв своїми руками потрібно пам’ятати кілька важливих моментів:

Як зробити обналічку дверей самому

  • Лиштви повинні гармоніювати за кольором зі стінами будинку.
  • Якість матеріалу повинна бути на високому рівні, щоб витримувати погодні умови: дощ, вітер, сонце, перепади температур. Дерев’яні наличники потрібно покривати якісними лаками і фарбами, щоб вони не вигоряє і не втрачали свій привабливий зовнішній вигляд.
  • Баланс розмірів дозволить домогтися гармонійного зовнішнього вигляду. Занадто широкі лиштви будуть недоречні для вузьких вікон, і навпаки, вузькі загубляться на тлі широких отворів.
  • Внутрішня конвертація для міжкімнатних прорізів і дверей найчастіше буває плоскою або округлої. Зовні вона буде добре виглядати, якщо зробити її різьблений.

Як зробити обналічку дверей самому

Готівку дерев’яного будинку краще всього виконувати з дерева. Так будова буде виглядати гармонійно і красиво. При будівництві з сучасних матеріалів доречна пластикова та металева обробка.

Дерев’яні наличники

Дерев’яні наличники часто вибирають для установки на вхідні двері зовні. Вони надійні, довговічні, їх легко зробити своїми руками. Але потрібно пам’ятати, що дерев’яні наличники вимагають постійного догляду, фарбування і розкриття лаком для того, щоб зберігати свій зовнішній вигляд на вищому рівні.

Різьблена дерев’яна обналічка для вікон і вхідних дверей виготовляється на складних верстатах. Її ціна набагато вище звичайної, але краса і вишуканість того варто. Можна спробувати зробити різьбу своїми руками за допомогою стамесок, але робота ця не проста і вимагає вміння і терпіння.

Як зробити обналічку дверей самому

Вирішуючи виготовити різьблені наличники самостійно, потрібно врахувати наступні поради:

  • малюнок обналічки повинен бути виконаний в єдиному стилі;
  • обробку різьблення можна робити не тільки лаком, але і розфарбувати різними кольорами;
  • верхня горизонтальна планка може бути виконана у вигляді «кокошника»;
  • вертикальні планки можуть бути довшим від прорізу і представляти собою «рушник» зі стоками для дощової води.

Пластикова обробка

Переваги пластикових лиштв:

  • доступна ціна;
  • великий вибір колірних рішень і фактур;
  • надійність і довговічність;
  • простота у догляді.

Пластикова планка для обналічки буває різної ширини. Вона може кріпитися двома способами:

Як зробити обналічку дверей самому

  • на монтажні елементи – незнімна конструкція;
  • на спеціальні засувки – знімна конструкція.

Монтаж на спеціальні засувки або ніпеля дуже простий і зручний. Лиштва на внутрішній стороні має порожнини, в які вони вставляються. Ці засувки прикручуються по периметру рами звичайними саморізами. Планка обналічки прикладається до місця кріплення і з використанням невеликого зусилля ніпель вставляється в паз.

Як зробити обналічку дверей самому

В залежності від ширини лиштви, пазів може бути два, три або чотири. Їх можна також використовувати для прокладання телевізійного кабелю.

Виготовлення дерев’яних наличників

Для того, щоб зробити наличники для вхідних або міжкімнатних дверей своїми руками, потрібно для початку вибрати відповідний за якістю матеріал і підготувати інструмент для роботи.

Як зробити обналічку дверей самому

Обналічка для дверей повинна бути виконана з сухої дошки, щоб її не повело після кріплення. Потрібно уважно поставитися до зовнішнього вигляду матеріалу. Якщо дошка буде покриватися тільки лаком, то колір дерева повинен бути рівним, без плям, які свідчать про порушення технології просушування. Їх можна усунути тільки фарбуванням. Дошка повинна бути без сучків, вони збільшують ймовірність розломів і тріщин при роботі своїми руками.

Процес виготовлення складається з наступних етапів:

  1. Визначаються розміри отвору вікон або дверей, значення переносяться на дошку.
  2. Нарізаються заготовки для переведення в обналічку.
  3. Проводиться груба шліфовка, а потім вручну дрібною шкуркою поверхню обналічки зовні доводиться до ідеального стану.
  4. Наличник обробляється захисним складом.

Можна використовувати лиштви від старої двері, якщо вони підходять за розмірами. Для цього їх потрібно очистити від старого покриття, зачистити, відшліфувати і покрити фарбою або лаком.

Установка своїми руками

Монтаж обналічки – процес не складний, тому його можна виконати самостійно. Для цього потрібно дотримуватися наступної інструкції:

  1. Виміряти висоту отвору вікон або дверей, перенести її на вертикальні планки.
    Як зробити обналічку дверей самому
  2. Вирізати лиштви потрібної довжини.
  3. Наживити їх на місце для того, щоб визначити розміри горизонтальної планки.
  4. Прикріпити обналічку на місце за допомогою саморізів або рідких цвяхів.
    Як зробити обналічку дверей самому

Будинок повинен бути красивим не тільки всередині, але і зовні. Продумана обналічка вікон та вхідних дверей допоможе зробити його привабливим і виділить серед інших споруд.

Главная / Вибір / Як зробити обналічку дверей самому
Вверх