Вибір дверей повинен бути добре обдуманим, адже двері в інтер’єрі квартири не прийнято міняти щороку.…
Як підібрати міжкімнатні двері до інтер’єру
Функції міжкімнатних дверей:
- Пряме призначення – відділення кімнат
- Забезпечення шумоізоляції
- Створення візуального поділу квартири на кімнати
- Забезпечення відокремленості для жителів
Вибір конструкції
Перед тим, як підібрати двері, необхідно визначитися з їх типажем. Для цього враховують особливість дверного отвору, бажаний стиль, необхідність економії простору. Види міжкімнатних дверей:
- розстібні Одностулкові двері. Цей вид є класичним, тому впишеться в інтер’єр будинку. За бажанням вибирається правосторонній або лівосторонній відкривання. Сучасні пропозиції на ринку багаті хитними моделями, що дозволяє відкривати їх в будь-яку сторону.
- Двостулкові розстібні. Принцип той же, що і в першому варіанті, але такі двері доречні при більш широкому отворі і достатній місці для їх відкривання.
- Розсувні двері. Відмінний варіант для обмеженого простору. Доречні і на прямих стінах, і на тих, які є криволінійними.
- Двері-купе. Популярний варіант для комфортного будинку. Рух таких дверей може бути однопутным або двупутным, за бажанням господарів. У такої моделі є зручний варіант конструкції, коли рейки є тільки на стелі.
- Складні двері, у яких полотна з’єднані петлями.
- Комбіновані двері – це вид суміщення орного полотна з дверима-купе.
- Рото-двері. При відкриванні її необхідно потягнути як орні, а потім зрушити в бік.
- Зсувні двері. Популярний і зручний вид для квартири. Такі двері засуваються на стіну або в спеціальний короб з гіпсокартону.
Будь-яка з описаних дверей має як свої переваги, так і недоліки, тому перед вибором необхідно аналізувати свої потреби і список функцій, які повинні виконувати міжкімнатні двері в інтер’єрі. Фото демонструють виграшність кожного виду, тому підібрати буде простіше.
Тип матеріалу
Не менш важливий для міжкімнатних дверей в інтер’єрі і тип матеріалу. Він може бути наступним:
- Дерево. Дерев’яні двері виготовляються з масиву дерева. Це досить дорогий варіант, але його можна здешевити, зайнявшись самостійної фарбуванням. Перевагами таких моделей є екологічність, міцність і довговічність. Недоліком є чутливість до вологості.
- Мазоніт. Такі двері являють собою каркас з недорогих порід дерева, який обшитий ДВП і наповнений спеціальним заповнювачем. Зверху нанесений декоративний шар. У мазонитовых дверей є такі переваги, як легкий вага, стійкість до вологості і дешевизна, а також мінуси, які полягають у недостатній міцності полотна і низькою изностойкости.
- Пластик. Ці двері виготовляють з полівінілхлориду. Пластикові двері частіше роблять складними або розсувними, але зустрічаються і звичайні розпашні. Плюси таких дверей в низькій вартості, легкому догляді, високої звукоізоляції і відсутності впливу температурних режимів. Але такі моделі досить рідко використовують в інтер’єрі житла.
- Скло. Скляні двері виготовляються із спеціального ударостійкого скла. Ідеальні для невеликих приміщень. Перевагами таких дверей є гігієнічність і водостійкість. А недолік лише один – висока ціна.
- Алюміній. Такі двері виробляють з анодованого алюмінію. Відмінний варіант для стилю хай-тек. Алюмінієві двері довговічні, міцні і стійкі до вологи, але мають високу ціну.
Як підібрати колір
Щоб підібрати максимально відповідний колір, потрібно врахувати кілька моментів, щоб всі члени сім’ї відчували себе вдома комфортно.
- Світлі. Такий колір буде доречний при будь-якому стилі. Світлі двері поєднуються з різними шпалерами і практично з будь-яким кольором підлоги, вони не перетягують увагу на себе
- Білі. Відмінний варіант за бажання зробити приміщення просторим і свіжим. Якщо стиль квартири ретро, доречними будуть штучно постарені білі двері, при класичному інтер’єрі краще підібрати зі скляними вставками. Один з виграшних варіантів, коли така двері поєднується зі світлою облямівкою по низу кімнати.
- Темні. Такі двері повинна чітко поєднуватися з якою-небудь деталлю будинку: сходовими поручнями, віконною рамою, кріслом, килимом, столом і т. д. Гарні варіанти, коли в оселі дотриманий варіант: темні двері – темний підлогу. Цей варіант тільки не доречний в тісному приміщенні
- Скляні. Підібрати цей варіант доречно при інтер’єрі в стилі хай-тек. Скляні двері можуть бути найрізноманітніші, починаючи від прозорих і закінчуючи матовими з будь-яким малюнком. На фото представлені різні варіанти.
Вимоги до дверей
Після того, як визначилися з видом і кольором дверей, необхідно перевірити, щоб вони відповідали всім необхідним вимогам для дому. Основні з них:
- Стійкість до механічних впливів. Потрібно звернути увагу на покриття, на його стійкість, можливість відновлення і т. д. це Найбільш важливо, якщо на території квартири проживають діти.
- Вологостійкість. Це вимога відмінно виконують скляні моделі, але потрібно врахувати, щоб вони поєднувалися з усією лінією міжкімнатних дверей.
- Стійкість до побутової хімії.
- Стійкість до вицвітання.
- Шумоізоляція. Для цього перевіряється якість ущільнювачів і щільність прилягання дверей до коробки.
- Безпека. Перевіряється безпека і екологічність матеріалу, а також ручки – вони не повинні мати гострих країв.
Таким чином, підібрати міжкімнатні двері для інтер’єрі здається зовсім непросто. Але якщо озброєний знаннями, вивчив фото, матеріали та необхідні документи, то вибір стає вже не таким складним.