Пристрій і робота механізмів для розсувних дверей

Розширення життєвого простору, поліпшення його якості та комфорту – одна з головних побутових проблем сучасної людини. В умовах, коли ціни на житло досягли неймовірних висот, кожен квадратний метр має значення. Дверні системи розсувного типу створені саме для економії місця в житлових приміщеннях.

Міжкімнатні системи розсувного типу сьогодні знаходять застосування практично для будь-яких типів дверей. На так багато років тому, коли розсувні двері тільки почали з’являтися на нашому ринку, багато хто з недовірою ставилися до них з-за передбачуваної недовговічності і низькою шумоізоляції. Проте технології не стоять на місці, і зараз розсувні системи позбулися більшої частини своїх реальних і уявних недоліків. Застосовуються вони не тільки для дерев’яних міжкімнатних дверей в будинках і квартирах, але і для скляних (наприклад, в супермаркетах), а іноді – навіть для металевих дверей.

Переваги розсувних дверей:

  • істотна економія простору;
  • установка їх не вимагає підготовчих будівельних робіт;
  • нескладний та швидкий монтаж, який може виконати своїми руками навіть людина без спеціальної підготовки;
  • встановлюються без дверної коробки;
  • презентабельність і естетичність зовнішнього вигляду;
  • відсутність пазів, порогів або рейок вмонтованих в підлогу;
  • тихе відкриття і закриття дверей;
  • можливість встановити двері практично будь-якого розміру;
  • можлива установка більш ніж однієї двері, в залежності від розмірів отвору, а також різних типів дверей (наприклад, скляних і дерев’яних).

Отже, сучасні системи розсувного типу для міжкімнатних дверей практично безшумні, надійні і довговічні, а установка своїми руками не вимагає спеціальних технічних навичок – це може зробити будь-який чоловік. Крім того, вони можуть бути оснащені тихими замками і спеціальними доводчиками, призначеними для автоматичного безшумного відкривання/закривання дверей.

Пристрій і робота механізмів для розсувних дверей

Найбільш відомим і популярним прикладом застосування розсувних механізмів є двері-купе. Назва виходить з самої конструкції механізму відкривання. Найчастіше такі двері виготовляються за індивідуальним замовленням для заміни звичайних міжкімнатних дверей. Дані двері можуть бути виготовлені в різних варіантах конструктивного виконання і оснащені додатковим обладнанням (доводчики, замки, системи синхронного закривання). Легкі розсувні двері-купе «седзі» в японському стилі придбали зараз особливу популярність.

Роликові розсувні двері можуть встановлюватися не тільки житлових, але і в офісних приміщеннях для перекриття міжкімнатних отворів, в кабінетах, гардеробних, санітарних приміщеннях, в якості скляних перегородок у ванних і т. п. Сфера їх застосування дуже велика: їх можна побачити на вокзалах, в супермаркетах, аеропортах, готелях та інших публічних місцях, де основними функціями двері є можливість проходу з зайнятими руками і висока пропускна здатність.

З нечисленних недоліків розсувних дверей можна відзначити той факт, що вони пропускають світло, звук і запахи в значно більшій мірі, ніж звичайні двері. Це обумовлено конструктивними особливостями: між дверним полотном і коробкою утворюються суттєві щілини. Крім того, щоб зробити прихований механізм, коли двері при відкритті ховається в стіні, необхідно зруйнувати частину цієї стіни, щоб побудувати її з гіпсокартону, попередньо вмонтувавши всередину касету з розсувним механізмом. При установці скляних дверей своїми руками, слід також врахувати їх відносну крихкість.

Розсувні системи

Типи розсувних систем:

  1. з навантаженням на нижню напрямну (основні опорні ролики знаходяться внизу);
  2. з навантаженням на верхні ролики: в даному випадку двері відкривається, не торкаючись підлоги, залишаючи його повністю вільним (підвісний тип);
  3. дверне полотно складається як гармошка.

Пристрій і робота механізмів для розсувних дверей

Існують такі основні варіанти розсувних систем:

  • поєднання розсувних міжкімнатних дверей з розсувними дверима;
  • двері складні «зигзаг»;
  • однорельсовые і многорельсовые системи;
  • радіусні розсувні двері;
  • з откатыванием двері з площини/всередину отвору.

Пристрій і робота механізмів для розсувних дверей

Складові частини розсувних дверей:

  1. механізм для розсувних дверей;
  2. рама;
  3. дверне полотно;
  4. декоративна маскувальна планка;
  5. комплект наличників або удаваний брус;
  6. фурнітура для дверей.

Пристрій і робота механізмів для розсувних дверей

Механізм розсувних дверей складається з направляючих з роликовими каретками, кількість яких може змінюватись в залежності від типу двері. Напрямна служить для закріплення в ній безпосередньо дверного полотна. Вона являє собою товстостінний алюмінієвий профіль, в якому ходять спеціальні полімерні ролики, що обертаються на підшипниках, що забезпечує плавність і легкість відкривання. Для запобігання вивалювання двері з направляючої, механізм оснащується стопор і обмежувач. В залежності від типу розсувної системи, напрямна може кріпитися як до стіни, так і до стелі.

В залежності від ваги дверного полотна, розсувні механізми будуть мати різне конструктивне виконання. Підбір полотна, в більшості випадків спирається на інформації про вагу дверної стулки: чим більше маса двері, тим складніше механізм. Для можливості засування двері в стіну існують спеціальні коробки.

Всі механізми для дверей та перегородок можна умовно розділити на кілька груп:

  1. Стандартний механізм для міжкімнатних розсувних дверей – дуже простий механізм, можлива установка своїми руками.
  2. Характеристики:
  • допустиме навантаження: 40-120 кг;
  • підшипники: встановлені;
  • особливості: беспороговый.
  1. Механізм відкритого типу – всі елементи конструкції видно.
  2. Підходить як для дерев’яних, так і для скляних дверей. Мінімальна товщина дверей – 35 мм. Максимально допустима вага – 100 кг. Фальшпанель відсутня. Можлива установка своїми руками.
  3. Механізм для розсувних дверей з доводчиком: механізм оснащений спеціальним доводчиком, який плавно закриває або відкриває двері. Доводчик може бути встановлений в одну або в дві сторони. Підходить практично для всіх типів дверей (дерев’яний, алюмінієвих або скляних).
  4. Синхронний механізм для розсувних дверей. Синхронний механізм комплектується спеціальною фурнітурою для встановлення на дві двері, розсувні в різні сторони. Максимальне навантаження – не більше 80 кг. Крім роликів і складових, комплект фурнітури також містить трос, натяжні ролики, зачепи і кріплення. Зробити установку такого механізму своїми руками дуже складно.
  5. Телескопічний механізм: складається з двох дверей, від’їжджаючих в одну сторону. Принцип роботи базується на наступному: двері закріплюються на двох паралельних направляючих і з’єднуються синхронізатором. Можливий варіант установки телескопічного механізму на три двері. Із-за складності механізму, його нечасто встановлюють для скляних дверей.
  6. Механізм для міжкімнатних дверей з фальшпанеллю – це розсувний механізм прихованого типу. Всі комплектуючі приховані за полотном двері. Без підлогової направляючої (беспороговый). Проста установка: даний пристрій можна зробити своїми руками. Даний механізм не підходить для скляних дверей.

З усього вищесказаного ми бачимо, що механізми для розсувних дверей численні і різноманітні, що дає можливість великого вибору для установки в різних вихідних умовах. Крім того, ви можете підібрати необхідну комплектацію, керуючись необхідністю відповідності конструкції того чи іншого інтер’єрного рішення. Не варто забувати і про широкому виборі: можна замовити складний дорогий механізм, а можна зробити вибір на користь дешевого варіанту простіше, і встановити своїми руками.

Главная / Вибір / Пристрій і робота механізмів для розсувних дверей
Вверх