В яку сторону повинна відкриватися міжкімнатні двері

У будівництві є певні норми, які диктують, як правильно повинні відкриватися двері в квартирі. Якщо слідувати їм, то міжкімнатні двері повинні відкриватися в бік коридору. Суворе виконання цих рекомендацій стосується громадських приміщень і офісів. Якщо ж це приватний будинок або котедж, то лише господар має право вирішувати, як повинні відкриватися міжкімнатні двері в його оселю.

Зазвичай, рішення приймається, виходячи з особливостей внутрішнього дизайну, розташування і призначення кімнат, а також фінансових можливостей власника. Однак, ніхто не буде робити красу на шкоду зручності, безпеки і функціональності.

Наприклад, щоб створити єдиний стиль в інтер’єрі, можна встановити двері так, щоб всі конструкції відкривалися тільки в коридор або виключно кімнати. Але це не завжди зручно і не завжди погоджується з розмірами приміщення.

Типи дверей по відкриванню

Перш ніж вирішити, в яку сторону відкриваються двері, що розділяють міжкімнатний простір, треба визначитися, який вид виробів буде встановлюватися. Є різні типи міжкімнатних дверей по відкриванню:

 • розпашні;
 • розсувні;
 • поворотно-відкидні;
 • складні;
 • хитні.

В яку сторону повинна відкриватися міжкімнатні двері

У житлових приміщеннях найчастіше використовуються розсувні, складні і розсувні. Саме останнього типу і стосується питання правильного відкривання дверей, так як ця конструкція вважається оптимальною для домашнього простору.

Перевага класичних моделей в тому, що завдяки щільному приляганню до дверної коробки створюється надійна захист від шуму, втрати тепла мінімальні, експлуатуються вони легко і просто, а тип відкривання можна варіювати в будь-яку сторону.

Основні правила відкривання міжкімнатних дверей

Існуючі норми та стандарти кажуть, що правильно відкривати двері в бік більшого простору. Це означає, що двері повинні відкриватися в кімнату. Однак, якщо мова йде про таких приміщеннях, як кухня, ванна, туалет, то на увазі того, що, зазвичай, вони займають невелику площу, міжкімнатні двері повинні відкриватися назовні.

Правила протипожежної безпеки йдеться про те, що одним з основних правил, в яку сторону повинні відкриватися міжкімнатні двері є можливість швидкої та безперешкодної евакуації у разі пожежі. Цей момент вкрай важливо враховувати господарям квартир, так як способи відкривання міжкімнатних дверей не потребують погодження з органами пожежного нагляду, але кожен власник повинен бути особисто зацікавлений у безпеці членів своєї сім’ї.

Як правильно встановити двері, що виконують функцію поділу простору так, щоб це було зручно і красиво — в яку сторону відкривати їх, коли необхідно установлювати обмежувач, які системи використовувати для відкривання — все це важливо.

В яку сторону повинна відкриватися міжкімнатні двері

Для конструкції з одного полотна або двері з двох полотен, що відкриваються у обидві сторони, можна використовувати компактні і витончені сучасні системи відкривання, які будуть оптимальними там, де класичні способи відкривання не підходять, так як створюють певні незручності.

Важлива умова — спланувати розташування дверей і вибрати систему їх відкривання в самому початку ремонту, щоб потім не довелося вносити зміни і порушувати цілісність тих чи інших конструкцій. Щоб вибрати оптимальний варіант, куди повинні відкриватися міжкімнатні двері, слід виходити з наступних факторів:

 • у квартирах невеликій площі, де важливий буквально кожен сантиметр, міжкімнатні двері повинні відкриватися назовні, також можна використовувати такі типи дверей, як двері-купе, розсувні або складні;
 • при обмеженому просторі не слід забувати про таких важливих елементах при установці міжкімнатних дверей, як обмежувачі, що захищають від випадкового пошкодження самих виробів, скла, стін та інших предметів, що знаходяться в радіусі відкривання;
 • не рекомендується розташовувати міжкімнатні двері так, щоб вони відкривалися в бік коридору — це буде перешкоджати вільному проходу і створить масу незручностей при необхідності занести меблі великих розмірів;
 • при установці дверей у вітальню можна використовувати конструкції з двох стулок і вибрати механізм кріплення, який дозволить стулок відкриватися в обидві сторони. Така конструкція кілька заощадить простір, так як половинки дверей займають набагато менше місця, ніж цілісне полотно, такі двері красиво виглядають в інтер’єрі;
 • ті двері, які виходять в коридор (ванна, туалет, кухня) не повинні стикатися і заважати відкриванню один одного. Якщо все ж ситуація складається таким чином, то доцільно замінити орні конструкції на інші типи, при яких можна буде безпечно користуватися дверима;
 • в яку сторону краще відкривати двері — в ліву або праву залежить від того, наскільки це зручно господарям, а також з урахуванням розташування вимикачів, щоб не треба було тягнутися рукою за двері для вмикання або вимикання світла.

Розташування міжкімнатних дверей у квартирі не повинно бути продумано і сплановано заздалегідь, що дозволить врахувати всі функціональні особливості і визначити, в який бік краще відкривати полотна так, щоб це було красиво, зручно і безпечно.

В яку сторону повинна відкриватися міжкімнатні двері

Кілька загальних рекомендацій

Куди б не відкривалися конструкції, що розділяють простір у квартирі, не слід забувати про такому елементі, як обмежувач відкривання міжкімнатних дверей.

Ці невеликі аксесуари представлені оригінальними і естетичними виробами, які не виділяються із загального інтер’єрного стилю і є надійним захистом від пошкодження дверей, вікон, стін, меблів тощо Ними можна підстрахувати як одне цілісне полотно, так і обидві стулки, якщо обрана модель дверей з двох половин.

Слід ретельно вибирати не тільки сторону відкривання дверей, але і систему, так як від цього залежить легкість, зручність і безпека користування міжкімнатними дверима. Мають значення і зручні дверні ручки, особливо, якщо в домі є діти і літні люди. За типом установки (права або ліва) для більшості людей зручніше і звичніше відкривати двері правою рукою при вході в кімнату.

Небажано, щоб двері відкривали у бік коридору, але якщо мова йде про такому приміщенні, як комора або гардеробна, то краще взагалі відмовитися від орних конструкцій (відкриваються всередину вони займуть і без того маленьку площу, а в коридорі створять незручності) — можна встановити двері-гармошку або двері-купе.

Якщо планування квартири влаштована так, що в одному місці сконцентровано багато дверей, то доцільно деякі з них замінити красивими арками. Наприклад, це може бути кухня, їдальня або вітальня.

Главная / Вибір / В яку сторону повинна відкриватися міжкімнатні двері
Вверх