Вхідні металеві двері – це запорука спокою і безпеки. Навряд чи Ви станете завозити в…
Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату
Вхідні двері є надійним захистом і доповненням екстер’єру будь-якого будинку.
Так як металеві двері володіють багатьма достоїнствами, вони стали дуже популярними серед споживачів і користуються величезним попитом.
Конденсат на вхідних дверях – це одна з головних проблем металевих дверних систем. Зустрічається вона не завжди, тому багато покупців залізних дверних систем хочуть дізнатися, чому потіють вхідні двері і як таку проблему запобігти.
Чому утворюється конденсат
Проблема запотівання двері, як правило, з’являється восени, а вже з настанням морозів, господарі бачать, що їх двері не просто потіє, а покривається шаром паморозі на дверному полотні.
До основних причин утворення вологи на двері відносять:
- підвищену вологість в будинку;
- низьку теплоізоляцію дверей;
- містки холоду.
Коли вологість повітря в приміщенні перевищує 55%, конденсат збирається на двері, температура якої трохи нижче температури повітря в оселі. При цьому на вологість повітря величезний вплив роблять вентиляційні пристосування і температура прогрітого повітря в приміщенні.
Низька теплоізоляція металевих дверей може виникнути внаслідок поганого ущільнення між дверима й одвірком. Найчастіше спостерігається недостатня циркуляція повітря, щоб виходили пари, але цього вистачає для осадження конденсату на дверної поверхні.
Своєрідними «містками холоду» на вхідних дверях в приватному будинку є:
- вічко;
- дверна ручка;
- замковий механізм;
- ребра жорсткості і т. д.
З «містками» холодне повітря потрапляє в приміщення і, стикаючись з теплим повітрям, провокує появу конденсату. Далі потіє не тільки металеві двері, але і її укоси.
Небезпека конденсату
Вологість на двері може стати не просто фізичним незручністю, але і серйозною проблемою. Багато хто, втомившись боротися з тим, що їх двері потіє, починають щодня витирати конденсат.
Підвищена вологість дуже шкідлива для металу за таких причин:
- якщо двері мають ущільнювач, то в його пори проникає вода і максимум через півроку з’являються грибкові відкладення і розростається пліснява;
- метал, з якого зроблені відкоси з часом починає псуватися;
- волога викликає появу корозії (не дивлячись на те, що багато двері спочатку оброблені спеціальним антикорозійним складом);
- двері втрачає свій привабливий вигляд внаслідок відшарування декоративного покриття на металі.
Виробники, які дорожать своєю репутацією, ніколи не економлять на прихованих роботах: всі металеві деталі покриваються спеціальним складом, який попереджає появу корозії на металі.
Крім того, відповідальні виробники для виготовлення дверних систем використовують тільки якісні сертифіковані фурнітуру і замкові пристрої.
Методи усунення конденсату
Щоб позбутися від запотівання металевої двері, необхідно забезпечити приплив сухого повітря зовні і відтоку пари з приміщення.
Можна встановити спеціальну «теплу завісу», яка обігріє двері теплим повітрям. Таким чином, можна підвищити температуру поверхні дверей і змістити точку роси.
На жаль, утеплення дверного полотна не вирішить проблеми. Адже двері потіє з-за великої температурної різниці повітря ззовні і повітря в приміщенні. У такому випадку фахівці рекомендують обладнати перед входом не опалювальний тамбур.
Також, прекрасним рішенням стане обладнання козирка, який зможе захистити двері від палючих сонячних променів і атмосферних опадів. Полотно металевих вхідних дверей рекомендують розкрити порошковими полімерами, а порожнисті елементи заповнити піною, щоб виключити появу «містків холоду».
Особливості використання металевих вхідних дверей
Коли настають холоди, все більша кількість власників дверей з металу скаржаться, що їх двері потіє з внутрішньої сторони. Часто така ситуація виникає через порушення будівельних норм і правил експлуатації.
Утворення конденсату на двері в осінньо-зимовий період неминуче. Причиною є дуже різні значення температури всередині і зовні приміщення.
Це фізичне явище, якого неможливо уникнути, але є способи значно зменшити його.
Правильний вибір залежно від призначення, виконання будівельних вимог і норм, правил експлуатації, допоможе значно знизити кількість вологи на внутрішній поверхні дверного полотна в холодний період року.