Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату

Вхідні двері є надійним захистом і доповненням екстер’єру будь-якого будинку.

Так як металеві двері володіють багатьма достоїнствами, вони стали дуже популярними серед споживачів і користуються величезним попитом.

Конденсат на вхідних дверях – це одна з головних проблем металевих дверних систем. Зустрічається вона не завжди, тому багато покупців залізних дверних систем хочуть дізнатися, чому потіють вхідні двері і як таку проблему запобігти.

Чому утворюється конденсат

Проблема запотівання двері, як правило, з’являється восени, а вже з настанням морозів, господарі бачать, що їх двері не просто потіє, а покривається шаром паморозі на дверному полотні.

Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату

До основних причин утворення вологи на двері відносять:

 • підвищену вологість в будинку;
 • низьку теплоізоляцію дверей;
 • містки холоду.

Коли вологість повітря в приміщенні перевищує 55%, конденсат збирається на двері, температура якої трохи нижче температури повітря в оселі. При цьому на вологість повітря величезний вплив роблять вентиляційні пристосування і температура прогрітого повітря в приміщенні.

Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату

Низька теплоізоляція металевих дверей може виникнути внаслідок поганого ущільнення між дверима й одвірком. Найчастіше спостерігається недостатня циркуляція повітря, щоб виходили пари, але цього вистачає для осадження конденсату на дверної поверхні.

Своєрідними «містками холоду» на вхідних дверях в приватному будинку є:

 • вічко;
 • дверна ручка;
 • замковий механізм;
 • ребра жорсткості і т. д.

Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату

З «містками» холодне повітря потрапляє в приміщення і, стикаючись з теплим повітрям, провокує появу конденсату. Далі потіє не тільки металеві двері, але і її укоси.

Небезпека конденсату

Вологість на двері може стати не просто фізичним незручністю, але і серйозною проблемою. Багато хто, втомившись боротися з тим, що їх двері потіє, починають щодня витирати конденсат.

Підвищена вологість дуже шкідлива для металу за таких причин:

 • якщо двері мають ущільнювач, то в його пори проникає вода і максимум через півроку з’являються грибкові відкладення і розростається пліснява;
 • метал, з якого зроблені відкоси з часом починає псуватися;
 • волога викликає появу корозії (не дивлячись на те, що багато двері спочатку оброблені спеціальним антикорозійним складом);
 • двері втрачає свій привабливий вигляд внаслідок відшарування декоративного покриття на металі.

Виробники, які дорожать своєю репутацією, ніколи не економлять на прихованих роботах: всі металеві деталі покриваються спеціальним складом, який попереджає появу корозії на металі.

Крім того, відповідальні виробники для виготовлення дверних систем використовують тільки якісні сертифіковані фурнітуру і замкові пристрої.

Методи усунення конденсату

Щоб позбутися від запотівання металевої двері, необхідно забезпечити приплив сухого повітря зовні і відтоку пари з приміщення.

Можна встановити спеціальну «теплу завісу», яка обігріє двері теплим повітрям. Таким чином, можна підвищити температуру поверхні дверей і змістити точку роси.

На жаль, утеплення дверного полотна не вирішить проблеми. Адже двері потіє з-за великої температурної різниці повітря ззовні і повітря в приміщенні. У такому випадку фахівці рекомендують обладнати перед входом не опалювальний тамбур.

Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату

Також, прекрасним рішенням стане обладнання козирка, який зможе захистити двері від палючих сонячних променів і атмосферних опадів. Полотно металевих вхідних дверей рекомендують розкрити порошковими полімерами, а порожнисті елементи заповнити піною, щоб виключити появу «містків холоду».

Особливості використання металевих вхідних дверей

Коли настають холоди, все більша кількість власників дверей з металу скаржаться, що їх двері потіє з внутрішньої сторони. Часто така ситуація виникає через порушення будівельних норм і правил експлуатації.

Утворення конденсату на двері в осінньо-зимовий період неминуче. Причиною є дуже різні значення температури всередині і зовні приміщення.

Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату

Це фізичне явище, якого неможливо уникнути, але є способи значно зменшити його.

Правильний вибір залежно від призначення, виконання будівельних вимог і норм, правил експлуатації, допоможе значно знизити кількість вологи на внутрішній поверхні дверного полотна в холодний період року.

Главная / Вибір / Потіють вхідні металеві двері: як позбавитися від конденсату
Вверх