Як підібрати міжкімнатні двері

Міжкімнатні двері – дуже важлива деталь в створенні цілісного інтер’єру квартири або будинку. Це той елемент, який не можна замінити в один момент, як старий диван або штори. Тому до придбання міжкімнатних дверей варто ставитися дуже продумано, з урахуванням обраного стилістичного спрямування всієї обстановки, технічних і якісних характеристик, які повною мірою мають відповідати вашим вимогам, що пред’являються до затишку і зручності експлуатації.

Основні види міжкімнатних дверей

За способом відкривання бувають такі типи міжкімнатних дверей:

  • розпашні (бувають правосторонні, лівосторонні, одностулкові і двостулкові);
    raspash1
  • розсувні;
    розсувні
  • двері-купе;
    купе
  • двері-гармошка (складні).
    Гармошка

Які з них вибрати – залежить від стилю інтер’єру, наявності вільного простору та особистих уподобань господарів будинку.

Стандартні моделі – це орні конструкції шириною 60-80 см, які найчастіше встановлюють у сучасних оселях. Така двері підходить абсолютно до всіх приміщень і зазвичай складається з одного полотнища, навешенного на петлі. Але бувають ситуації, коли в дуже широкому отворі стандартні одностулкові двері доцільніше замінити двостулковими, стулки яких відкриваються в різні боки.

орні двостулкові

Незважаючи на велику популярність серед споживачів, розсувні дверні конструкції володіють одним істотним недоліком – для нормального функціонування двері поруч з нею має бути вільний простір, рівну радіусу її відкривання, що не завжди можна забезпечити в маленьких кімнатках або вузьких коридорах. Тому, якщо доріг кожен квадратний сантиметр житлової площі і хочеться більш функціонально використовувати простір стін, який відводиться для відкриття дверей, то цілком доцільно підібрати такі варіанти, як двері-купе або гармошка.

Характеристики дверей в залежності від матеріалів виробництва

Крім способу відкривання, велику роль при виборі відіграє те, з чого роблять полотно. Стандартні матеріали для виробництва міжкімнатних дверей – це дерево, шпон, МДФ-панелі, скло. Останнім часом також стали популярні міжкімнатні дверні конструкції з металопластику.

Найдорожчою вважається двері, яка повністю складається з цілісного масиву дерева цінних порід. Щоб знизити вартість, але зберегти дорогий зовнішній вигляд, дверні полотнища нерідко роблять з більш дешевих порід дерева, а зверху покривають шпоном з цінних видів деревини. У випадку з міжкімнатними дверима така економія абсолютно виправдана, оскільки до їх міцності і безпеки немає таких вимог, які пред’являються до вхідних дверей.

дерево

Характеристики кожного зі згаданих вище матеріалів обов’язково слід враховувати, підбираючи двері в конкретний інтер’єр, щоб не зіпсувати загальну картину. Наприклад, дерев’яне або шпоноване полотнище із збереженою фактурою і натуральним кольором деревини ідеально підійде до будь-якої класичної обстановці. Найвдалішим варіантом для класики вважається, якщо колір і фактура дерев’яних меблів у будинку збігається з кольором і фактурою дверей. Солідні фірми, що спеціалізуються на випуску дорогої продукції, для того, щоб замовник міг безпомилково підібрати необхідні матеріали для виготовлення дверного полотна, надають клієнту спеціальні компактні зразки, які людина може взяти додому і зіставити з вже наявними предметами меблів або столярними виробами.

мдф

До сучасним інтер’єрам краще підібрати двері з МДФ, скла або металопластику. Часто бувають ситуації, коли непродуманий вибір дверних конструкцій, які не відповідають загальній концепції оформлення інтер’єру, псує враження навіть від наповненою дорогими предметами обстановки.

Рекомендації по підбору міжкімнатних дверей

Бувають споживачі, які роблять свій вибір, орієнтуючись лише на красиві виставкові зразки в магазинах або піддавшись полум’яним промовам менеджерів з продажу, чого категорично не можна робити. Слухаючи атакуючих словесним потоком консультантів, можна пропустити яку-небудь важливу інформацію і, в підсумку, підібрати не зовсім те, що потрібно. Щоб цього не сталося, незважаючи на вичерпні розповіді співробітників фірми чи магазину, не полінуйтеся власні очі поглянути на заводське опис обраної вами моделі, перш ніж зробити покупку. При цьому зверніть увагу на наступні моменти:

  • які матеріали були використані у виробництві дверей, наскільки вони екологічні і супроводжуються сертифікатом якості;
  • які стандартні комплектуючі йдуть з дверима в наборі (як правило, це коробка і лиштва) а які доведеться докуповувати окремо (наприклад, фурнітуру і замки);
  • можна підібрати в асортименті виріб готовий потрібного розміру або краще зробити індивідуальне замовлення.

Якщо до вибору міжкімнатних дверних конструкцій підійти з особливою ретельністю і продуманістю, то навіть недорогі стандартні двері можуть легко перетворитися в стильна прикраса інтер’єру.

Главная / Вибір / Як підібрати міжкімнатні двері