Правильний вибір замка для міжкімнатних дверей

Дрібниці важливі в будь-якій справі. Вибір якісної і красивої фурнітури надає будь-якому виробу завершений вигляд. Це визначення відноситься і до міжкімнатних дверей. Прикрасою для них стає замок. Він повинен бути не лише оригінальним і поєднуватися з дверним полотном, але і виконувати очікувані від нього функції.

Вибір замка для міжкімнатних дверей повинен чітко визначати його майбутню функцію. Як правило, частіше відштовхуються від двох варіантів:

  1. Необхідна проста фіксація двері в закритому положенні без секретності;
  2. Можливість закриття двері ключем, щоб створити особистий простір або захиститися від проникнення сторонніх.

Для першого варіанту можна вибрати замок з простим механізмом. Такі замки часто йдуть в стандартному комплекті разом з дверима. Для другого варіанту потрібно більш складний механізм з ключем до нього.

Види замків і їх вибір

  1. Прості засувки

Це прості замки, якими оснащені більшість міжкімнатних дверей на момент продажу. Нехитрий механізм укладається в циліндр і язичок. Достатньо простого зусилля, щоб язичок зафіксував міжкімнатні двері або відкрив. Такий тип замків називають фалевые. Язичок може бути пластмасовим або металевим. Перший закриває і відкриває двері з меншим шумом або взагалі безшумно. Також з таким механізмом ви не станете випадковим заручником в приміщенні.

клямка

  1. Засувка з фіксатором

Це свого роду модифікована засувка, в якій крім язичка є фіксатор для закриття міжкімнатних дверей. Такий замок ставлять частіше в ваннах і туалетах, іноді в кабінети або спальні, коли необхідно замкнутися зсередини. З-за того, що існує ймовірність поломки механізму, вибір таких замків робиться особливо ретельно. При покупці варто перевірити плавність ходу язичка і достатню силу пружини.

Засувка з фіксатором

  1. Врізні замки

Міжкімнатні врізні замки ще можуть називатися замками під ключ. У нього такий же принцип роботи як у замку для вхідних дверей, але пристрій більш просте. Вибір на користь такого замку потрібно робити, коли часто є необхідність замикати приміщення однаково з двох сторін. Він підійде, наприклад, для комори, спальні або особистого кабінету. В його устрої замковий блок і циліндр.

врізний замок

Так як цей тип замку врізається всередину двері, то при покупці потрібно враховувати ширину дверного полотна і ширину замку.

  1. Магнітні замки

Цей тип замків не з дешевих, але володіє деякими вигідними перевагами. При замиканні він практично не створює шуму, у вигляді відсутності в запірному механізмі рухомих частин. Їх варто вибрати для дитячих кімнат і спалень.

магнітний замок

Ригель такого замку оснащений феритовою серцевиною, який спрацьовує в закритому положенні двері. В дію його призводить інша магнітна планка.

Власники відзначають їх високу надійність, довговічність і зносостійкість.

  1. Шпінгалети

Шпінгалет можна назвати замком з пристроєм «простіше не буває». Простий механізм і зараз використовують для замикання туалетів і ванн. Варто шпінгалет сущі копійки, а вибір і установку зможе зробити будь-хто.

шпінгалет

  1. Замок для розсувних дверей

Основне завдання цього типу замків – утримати дверне полотно. Особливо актуальний замок стає після тривалої експлуатації розсувних дверей. Тоді вони можуть відкритися вібрацією або протяг. Засувка, поворотом механізму, фіксується в отворі планки на полотні. Крючкової вид засувки дав механізму назва «гарпунний».

розсувні двері

Як вибрати замок для міжкімнатних дверей: загальні поради

Наступні загальні поради допоможуть вибрати надійний замок, який прослужить довгий час:

  • При повороті язичок повинен м’яко і безперешкодно виходити і входити в замок;
  • Сили пружини повинно вистачити для повернення на місце ручки і язичка;
  • Язичок повинен повністю ховатися в замку при повороті ручки, інакше він може карябать сам замок і двері;
  • Середній кут повороту ручки повинен бути в діапазоні 20-30°. Цього повинно вистачати для повного приховування язичка в замку;
  • Дві осі повинні збігатися: прямокутна в ручці і вісь обертання (фіксатором);
  • Також варто звернути увагу на товщину металу у врізного типу замка. Достатньо буде місця для кріплення і фіксації механізму.

Провідні виробники замків

І у висновку наведемо вам декілька провідних компаній, які спеціалізуються на випуску якісних замикаючих механізмів.

  1. Abloy – фінська компанія, яка добре зарекомендувала себе у виробництві міжкімнатних зносостійких замків.
  2. Viatek – український виробник, який розробляє різні охоронні системи. Серед продукції є і дуже хороші міжкімнатні замки.
  3. AGB – італійська компанія. Займається виробництвом замки для міжкімнатних дверей пропонує широкий вибір їх типів.
  4. Morelli – ще одна італійська компанія, що виробляє замки та ручки для міжкімнатних дверей вже кілька десятків років.

Це далеко не повний список. Є ще безліч фірм, продукція яких поєднує естетичність і надійність.

Главная / Вибір / Правильний вибір замка для міжкімнатних дверей