Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Кажуть, що передпокій може багато розповісти про смаки, вдачу своїх господарів, а також про їх статус. Однак для того, щоб отримати таку інформацію, потрібно, щонайменше, заглянути в квартиру. А от вхідні двері повідає про господарів не менше, при цьому навіть не потрібно переступати поріг їхнього житла. По тому, як вона виглядає, наскільки міцна, естетична, безпечна, акуратна, можна судити і про характер її господаря, і про його пріоритети.

Як правильно вибрати вхідні двері

Яким би естетом ви не славилися, пріоритетом, що дозволяє правильно вибрати вхідні двері повинна залишатися безпеку, тобто захищеність від злому. Металеві двері в цьому плані найбільш надійні. Тому першочергове завдання вибору – вивчити технічні характеристики виробу. Як правило, вони містяться в документації виробника.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

 1. Щоб забезпечити квартиру таким надійним предметом, слід перевірити, наскільки він міцний. Перевірка на міцність передбачає вивчення конструкції товару. Зробити це легко, знаючи допустимі параметри надійності.
 2. Наступний крок – перевірка замку, встановленого на двері. Він повинен бути досить складним, оскільки згідно зі статистикою, з 10 пограбувань 8 відбуваються розкриттям замку.
 3. Далі варто переконатися в наявності контролю доступу. Модель повинна мати на полотні вічко.
 4. Не зайве поцікавитися, чи є гарантія на товар, хто є виробником.
 5. Особливий показник – теплоізоляція і звукоізоляція товару. Краще відразу вибрати модель з високим показником, ніж потім ламати голову над тим, як усунути проблему шуму і тепловтрат.
 6. Оформлення товару повинна відповідати вашому уявленню про естетику, але на першому місці при виборі повинна бути все-таки безпека

Вивчаємо параметри і критерії надійності

Якісні сталеві двері складаються з таких елементів:

 • Цілісного особового полотна
 • Лиштв
 • Притвору
 • Поперечних ребер жорсткості

Незбиране лицьове полотно має бути без зварних швів. Наявність швів – хороший показник для зломщиків: кілька потужних ударів, і полотно розламується на шматки.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Лиштви – це спеціальне обрамлення, що закриває стик між отвором і дверною коробкою. Якщо лиштв немає, зломщики легко розкривають полотно звичайної монтуванням.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Притвор має вигляд виступаючого ділянки переднього полотна, що закриває стик між дверима і коробкою. Він є додатковим захистом від злому.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Поперечні ребра жорсткості – конструкція, що підтримує ізоляційний шар і забезпечує надійність полотна. Їх повинно бути мінімум 2 вертикальних, 1 горизонтальне. Краще, щоб ребер було більше зазначеного ліміту, оскільки їх кількість посилює надійність. Щоб ребра жорсткості не збільшували вагу, їх виконують з довгомірного металевого прокату складного профілю. Зігнути їх практично неможливо, а вага вони дають полегшений.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Як правильно перевірити стійкість вхідних дверей

Звичайно ж, проводити при купівлі досліди і маніпуляції з дверима, наносити удари по ній ніхто не дозволить. Перевірити стійкість конструкції можна, поцікавившись товщиною зовнішнього листа. Якщо цей показник менше 1,5 мм, то дана конструкція є просто декоративною і служити в якості вхідних дверей не може.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Деякі фірми роблять закупівлю дешевих китайських моделей, призначених для міжкімнатних просторів. Вони обладнують такі конструкції очком, врізують замок, упаковують і реалізують їх, як вхідні аналоги. Такий товар має цілком пристойний дизайн і навіть користується попитом. Найстрашніше у виборі таких конструкціях, що зовнішнє полотно легко прорізати навіть тупим ножем.

Чому не слід впадати у крайнощі

Мінімальний допустимий показник нормальної товщини зовнішнього листа металу – 2 мм Чим товще сталеве листове полотно, тим важче, а відповідно і дорожче вхідні конструкція. І справа не тільки у вартості матеріалу, але і у особливій схемі установки, необхідність додаткових посилених петель і потужної рами.

Не слід впадати в крайності і намагатися вибрати найбільш важкі моделі. Оптимальним вагою залізних дверей вважається 70 кг. Це для квартир і будинків. А 90-100 кілограмові аналоги набувають для банків. Стільки ж важать і куленепробивні варіанти.

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Отже, якщо в технічному паспорті товару не вказана товщина листа, і ви не можете зробити виміри, тоді зверніть увагу на вагу конструкції. Якщо вона легка, означає зовнішній шар металу тонкий. Багатьох приваблює низька ціна таких моделей і їх досить пристойний зовнішній вигляд. Від таких мотивацій краще відмовитися, так як згодом доведеться платити більше.

Металеві двері в квартиру: як вибрати тепло – і шумоізоляцію

Затишок і тепло в квартирі потрібно захищати не менш завзято, ніж майно. Для цього краще купити вхідні металеві двері з внутрішнім шаром теплоізоляції від 40 мм. Їх ціновий сегмент – від 10 тисяч рублів. Для ще більш надійної герметичності можна використовувати ущільнювачі. Вхідні металеві двері з шумоізоляцією – оптимальний варіант, що забезпечує в квартирі комфортний режим для відпочинку

Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися

Вибір замка: який краще

При покупці дверей потрібно оглянути замок. Якщо їх два, ймовірність злому знижується. Підвищує надійність вхідної групи наявність двох замків: сувальдного і циліндрового. На думку фахівців, сувальдні замки відрізняються особливою надійністю. Вартість пристрою залежить від його складності, наприклад, крабові аналоги з «виїжджають» за напрямом до дверного полотна язичками-ригелями є дуже дорогими. Два таких замку обійдуться покупцеві в кругленьку суму. Тому, вибираємо двері з крабовим основним замком і звичайним додатковим циліндровим.

Важливо вибрати різних виробників замків, щоб у них не було ідентичних схем. Уникайте замків, засувок, при їх випадковому закриття злом вхідних дверей стає неминучою процедурою. У деяких сучасних моделях є замкові фіксації і внутрішні петлі. Це непогане рішення, оскільки дає можливість захистити двері від зрізу петель. Втім, статистика зломів свідчить, що грабіжники майже не практикують зріз петель, тому встановлювати їх немає гострої необхідності.

Вибір декоративної обробки

Дверне полотно, призначене для установки в отворі входу в квартиру являє собою каркас прямокутної форми, до якого кріпляться 2 металевих листа. Для внутрішньої обробки вхідних дверей важлива гармонізація її дизайну зі стилістикою передпокою. Для цього можна вибрати обшивку з панелей різної текстури і обробити сталевий лист панелями з ДСП, МДФ, ХДФ, шпоном, ламінованою плівкою, штучною шкірою.

У продажу є аналоги зі сталевим зовнішній листом і внутрішньою панеллю з масиву. Вони прекрасно підійдуть в якості вхідних дверей для квартир. Що стосується надійності, то вибір варіанту з двома металевими листами є більш кращим.

Отже, критерії вибору якісної двері:

 • Не має деформацій, являє собою ідеальну геометричну конструкцію.
 • Оснащена якісними замками, бажано двох видів: циліндровим і сувальдним (крабовим).
 • Має сталеве полотно оптимальної товщини.
 • Обладнана полотном з ущільнювачем для тепло – і звукоізоляції.
 • Доповнено сталевий обналічкою і притвором.
 • Правильно встановлена за всім вимогам монтажу.
 • Має якісну декоративну обробку, від порошкового фарбування до панелей з натурального дерева.

Главная / Вибір / Вибір вхідних металевих дверей: як не помилитися
Вверх