Що таке еко шпоновані двері: як вибрати

Двері з экошпона – новинка будівельного ринку, що з’явилася внаслідок впровадження інноваційних технологій по виробництву якісних виробів з використанням екологічних матеріалів. Є гідною альтернативою дверям з натурального шпону і ПВХ, завдяки чому набирають популярність в сфері будівництва.

Що таке еко шпоновані двері: як вибрати

Що таке екошпон? Екошпон являє собою матеріал, виготовлений за технологією CPL (від англ. сontinious ргеѕѕиге laminate). Результатом стає одержання багатошарового полотна, виготовленого на основі тонких деревних волокон і спеціального сполучного. Полотно володіє високим ступенем еластичності і поставляється в цеху по виробництву дверей в рулонах. Зовнішня характеристика представлена плівковим покриттям, з візуальним параметрами дуже схожим з фактурою різних деревних порід. Натуральний шпон відрізняється відсутністю однорідності структури. Досягаються ці якості при створенні экошпона за рахунок особливостей виробництва.

Технологія по виробництву экошпона

Для виготовлення застосовуються тонкі волокна деревини, які піддаються попередньої фарби. Цей метод забезпечує одержання надалі матеріалу, однорідного кольору і максимально наближеного до натурального окрасу дерева. Спеціальні методики, які використовуються для цього, забезпечують будь-які ефекти і дозволяють створювати екошпон, що максимально відповідає по колірній текстурі різних порід деревини, що помітно навіть на фото.

Після фарбування і додавання сполучного речовини (екологічних смол), матеріал подається в двухленточные преси і там піддається тривалому пресуванню в умовах вакууму і великого тиску. Особливими умовами виготовлення экошпона є:

 • чистота робочого простору
 • поступове підвищення тиску
 • контроль температури

В результаті дотримання цих умов виходить багатошаровий матеріал, що відрізняється високою міцністю. Поступове підвищення тиску забезпечує видалення бульбашок повітря, рівномірної структури экошпона і його високої еластичності.

Переваги дверей з экошпона перед дверима з ПВХ

Різниця між дверима з экошпона і покритими ПВХ полягає, насамперед, у екологічності. Екошпон є абсолютно нешкідливим для здоров’я і представляє хорошу альтернативу виробів з ПВХ. Тому двері, виготовлені з цього матеріалу, можуть використовуватися в дитячих установах або в домашніх умовах, де є маленькі діти, тоді як вироби, що містять ПВХ, є більш небезпечними в технологічному плані і за зовнішнім виглядом набагато менш схожі на натуральний шпон.

Що таке еко шпоновані двері: як вибрати

До достоїнств экошпона також відносяться наступні характеристики:

 • зносостійкість
 • легкість
 • міцність
 • стійкість до сонячних променів
 • стійкість до вологи

Двері, виготовлені із застосуванням ПВХ, поступаються экошпону за всім цим параметрам і більше схильні до пошкоджень різного роду. До того ж, двері з экошпона не здатні виділяти шкідливі речовини під впливом високих температур, що є ще однією перевагою перед ПВХ в екологічному плані.

Переваги дверей з экошпона і натурального шпону

Ніж двері з цього матеріалу краще дверей з натурального шпону або масиву? Перш за все, набагато більш привабливою ціною за умови відповідності високій якості.

На належному рівні дотримуються естетичні якості, так як технології виготовлення дозволяють імітувати деревину навіть рідкісних порід. Тому необізнана людина не відрізнить з першого погляду двері з натурального шпону від экошпонированной, настільки сильно матеріал нагадує справжнє дерево (бук, ясен, дуб, горіх тощо).

Технологія унікального фарбування вирішує завдання по виготовленню экошпона під певний інтер’єр і виключає розкид по колірних характеристиках від партії до партії, тоді як натуральний матеріал володіє такими якостями.

До переваг також потрібно віднести легкість і відсутність схильності до утворення тріщин. Технологія виготовлення дверей з экошпона сприяє збереженню природних ресурсів, так як у виробництві застосовуються вторинні матеріали з натуральної деревини.

Особливості виготовлення дверей з экошпона

Экошпонированные двері відрізняються високим ступенем міцності, зносостійкості, що обумовлено не тільки особливостями виготовлення экошпона, але і нюансами складання самої двері. На відміну від дверей із застосуванням ПВХ, царги і стоєві виготовляються без крайки. Екошпон в рулонах нарізається майстром у відповідність з розмірами дверного полотна і обертається в нього цілком. Це виключає проблеми відшаровування, які характерні для дверей з крайкою. В результаті такої технології виготовлення дверей, торець виглядає акуратно і дуже практичний в експлуатації.

Що таке еко шпоновані двері: як вибрати

Двері з застосуванням экошпона виготовляються трьох видів:

 • глухі. Однорідні за своєю структурою двері, дуже схожі на натуральний масив.
 • фільончасті. Двері з декоративними вставками, які дозволяють урізноманітнити вигляд виробу; широко поширене при виготовленні міжкімнатних дверей.
 • засклені. Двері зі вставками зі скла різної форми, дизайну і кольору підходять в будь-який інтер’єр.

Тепер Ви знаєте всі особливості дверей з экошпона та відміну від виробів з інших матеріалів. Що для Вас краще? Вибір за Вами!

Главная / Вибір / Що таке еко шпоновані двері: як вибрати
Вверх