Міжкімнатні двері в стилі прованс

Прованс – французьке витонченість і неперевершена розкіш. Батьківщиною Провансу є південь Франції, славиться не тільки мальовничими краєвидами, але й унікальною кухнею і традиціями. У Провансі чітко проглядаються риси сільського затишку, фарби блакитного моря, настрій романтичного шарму сільського життя. Інтер’єр створюється присутністю натуральних каменів, дерева, текстилю, живих і сушених квіткових композицій. Витонченість декору підкреслюють приємні спокійні тони, що нагадують вигорілі відтінки. Основними ознаками стилю є:

  1. Пастельні тони і «постарілі» поверхні;
  2. Живі рослини і квіткові букети;
  3. Тонкі прозорі фіранки та природне освітлення;
  4. Квіткові візерунки та мереживо;
  5. Безліч дрібних декорованих речей;
  6. Натуральний камінь, необроблене дерево, кераміка.

Повна картина створюється правильним підбором всіх елементів, у тому числі меблів, штор, дверей. Міжкімнатні та вхідні двері в стилі прованс відіграють одну з найважливіших ролей.

Міжкімнатні двері в стилі прованс

Двері в стилі прованс. З чого почати?

По-перше, необхідно мати чітке розуміння: який саме колір двері вам необхідний. Темно-сині міжкімнатні двері в поєднанні з ніжно-бежевими стінами не просто не гармоніюють, а виглядають вульгарно. Щоб не допустити помилки, двері варто вибрати на завершальному етапі проведення робіт. Ідеальним варіантом будуть двері білого кольору і його відтінків. На білому тлі яскравіше проглядають тріщини і потертості. Поширений ефект «старої» поверхні, що досягається нанесенням хімічних розчинів або проведенням певних механічних прийомів, які дозволяють штучно зістарити двері. Крім того, особливу увагу варто приділити вибору фурнітури і комплектуючих елементів, які повинні поєднуватися з дверним полотном. Цікавим варіантом є двері з розписом, виконаним як за шаблонним рисунків, так і за індивідуальними ескізами. Малюнки виконуються в абсолютно будь-яких колірних рішеннях, і можуть розташовуватися як вибірково, так і по всій площі міжкімнатних дверей.

Міжкімнатні двері в стилі прованс

Конструкції міжкімнатних дверей

Наочно розглянути представлені моделі можна на фото, які містяться в спеціалізованих каталогах і мають докладні описи. Вхідні та міжкімнатні двері в стилі прованс виготовляють одно – або двостулковими. Причому в разі виконання конструкції полотна з двох стулок, розміри кожної стулки можуть бути як однаковими, так і асиметричними. В якості матеріалу для виготовлення дверей використовують тільки натуральне дерево або шпон. Застосування пластику або металу для конструкції полотна або в якості комплектуючих деталей неприпустимо. Ковані фурнітура та ручки можуть бути застосовні тільки для вхідних дверей.

Міжкімнатні двері в стилі прованс

Певні ділянки двері можуть бути фігурно вирізаними, а за рахунок нанесення на виступаючі різьблені частини сірої фарби, створюється ефект потертості. Крім того, в каталогах можна знайти безліч фото міжкімнатних дверей в стилі прованс з вітражними прорізами. Вітражне скло розмальовують вручну.

Двері в стилі прованс своїми руками

Виконати самостійне декорування цілком можливо. Якщо ви декоруєте старі міжкімнатні двері, необхідно очистити їх від залишків фарби і пилу. Переважно працювати з дверима, що мають світлий тон. Знайдіть в каталозі фото двері, яку ви хочете отримати в результаті. Робота з декорування відбувається в три етапи:

  1. Забарвлення дверного полотна основним шаром;
  2. Штучне зістарювання поверхні. Нанесення тонких мазків фарби (жовта, сіра) в одному напрямку по опуклих частин.
  3. Нанесення малюнка за допомогою трафарету або срисовыванием з фото.

Можлива зміна порядку. Спочатку наносять тонкі мазки фарби (сусальне золото), а потім поверх виробляють забарвлення основним шаром. Після висихання місця передбачуваного зістарювання обробляють абразивними матеріалами.

Міжкімнатні двері в стилі прованс

Результат залежить від вашої фантазії. Наприклад, кухонні двері може бути декорована висушеними квітами та зеленню, оформленими в пучки, вінки або навіть висадженими в глиняні горщики.

Главная / Вибір / Міжкімнатні двері в стилі прованс
Вверх