Вибір дверей для комори

Кожна квартира крім житлових приміщень обладнана також коморою. Наявність у квартирі комори дозволяє вирішувати питання зберігання сезонних речей, обладнання, інструментів, продуктів і багатьох корисних предметів, які можуть у будь-який момент знадобитися господарям. Оскільки таке підсобне приміщення є частиною квартири, то воно повинно бути компактно обладнано всередині, а також мати пристойний вигляд зовні. Зовнішній вид зазвичай зводиться до підбору такий двері для комори, яка не порушувала б загальний задум інтер’єру. Сьогодні дуже популярні такі варіанти, як купе.

двері в комору

Еволюція підсобних приміщень

На Русі приміщення, де зберігалися різні старі речі, називали чуланом. Знаходився він у віддаленій частині будинку і відділявся перегородкою, ширмою або старої непоказною дверима. Вміст комірки могло навіть утримуватися під замком, якщо являло якусь цінність.

У комунальних квартирах, а пізніше – в малогабаритних хрущовках комора була справжнім порятунком. В умовах крихітних кухонь ніде було розмістити навіть рятівні банки з консервацією. Наявність невеликій ніші частково вирішувало цю проблему. Господарі обладнали її полицями, самі споруджували двері в комору, фарбували її або обклеювали шпалерами в тон стін.

Пізніше на зміну хрущовкам прийшли комфортні квартири з більш просторими кухнями, лоджіями, передпокоями. У такій квартирі обов’язково була передбачена підсобка, іноді кілька. Двері для невеликих комор були закладені в типових проектах будинків. Власники квартири, виконуючи капітальний ремонт, ставили замість стандартної двері для комор, більш естетичний варіант в одному ключі з міжкімнатними аналогами.

підсобка

Багато почали обладнувати як комор тамбури, підвальні та горищні приміщення. У такій ситуації необхідністю стала протипожежні двері або захисні рольставні. З’явилися комори з розсувними дверима «купе».

Двері у вашу комору: функції і вирішення

Квартири в сучасних будинках – це просторі багатофункціональні приміщення. На зміну кладовкам прийшли гардеробні кімнати, а громіздкі шафи замінили зручні вбудовані конструкції. Але питання підбору двері в таку вдосконалену комору або гардеробну залишається актуальним, оскільки дизайн сучасного житла є важливою складовою її комфорту.

подсобка1

Двері в комору функціонально майже не відрізняються від міжкімнатних аналогів. Єдиною різницею може бути висока ступінь захаращення речами, які знаходяться на зберіганні. Крім того, в підсобках зазвичай відсутні вікна. Тому встановлювати двері в них слід так, щоб забезпечити нормальну вентиляцію приміщення.

комора

Краще всього використовувати для цього дерев’яне дверне полотно. Замість дерева як економ варіанти можна зупинити вибір на аналоги з МДФ, ДСП, шпону. Підійдуть також ламіновані конструкції. А ось пластикові двері купувати небажано, так як матеріал не дихає, а отже, буде сприяти застою повітря. Запобігти застою можна за допомогою дверної припливної вентиляції. З цією метою внизу полотна встановлюються невеликі решітки або свердлять отвори. Це допомагає уникнути появи вогкості, цвілі і підтримувати нормальний вентиляційний режим.

Типи дверей в сучасну комору; які вибрати

Ринок насичений великою різноманітністю даної продукції. Головне, підібрати той тип дверей, який допоможе ідеально поєднати його з інтер’єром приміщення. З цією метою, слід врахувати: спосіб відкривання дверей, матеріал, дизайнерське рішення.

двері в підсобку

  • Розпашні – варіант найпоширеніший. Стулки можуть відкриватися в обидві сторони або в одну. При їх установленні слід подбати, щоб їх дизайн і текстура збігалася з іншими міжкімнатними дверима у квартирі.
  • Розсувні або купе. Полотно рухається за допомогою роликів по напрямній рейці. Відмінний варіант для економії простору, що в малогабаритній квартирі дуже актуально. Розсувні двері вимагають серйозних монтажних робіт. Однак вони себе виправдовують, оскільки двері-купе дозволяє розвантажити простір, уникнути захаращення його дверними полотнами.
  • Складні або «гармошка». Мають кілька складаються полотен, які можуть закрити отвори будь-якої висоти і ширини. Варіант зручний і безшумний. Економлять простір, як і розсувні аналоги.
  • Двері спеціального призначення. Якщо підсобне приміщення в квартирі використовується для зберігання цінних речей, тоді замість звичайного полотна встановлюється вогнезахисна або протипожежні двері з матеріалів, що не підтримують горіння. Для комори, обладнаної в тамбурі можна використовувати такий варіант, як технічні двері і рольставні.

Інтер’єр квартири і двері в сучасну комору

Будь-які двері, в тому числі та, що веде в комору, несе як функціональну, так і естетичну навантаження. Вона не тільки замикає простір, що розділяє його на зони, робить затишним і захищеним, але служить прикрасою житла. Якщо дизайн квартири виконаний в певному стилі, то цього стилю повинні відповідати всі елементи інтер’єру.

  • Класика. Двері в такому інтер’єрі виконані з елітної деревини або її імітації: дуб, вишня, бук, венге. Аналоги з масиву або шпони покривають глянсовим лаком або патиною. Використовуються декоративні елементи, які надають полотну оригінальність.
  • Сучасний стиль віддає перевагу пластику, скла, металу або їх поєднанням. Скло може поєднуватися, наприклад, з піском. Популярні також дзеркальні поверхні дверей «купе», які дають зоровий ефект перспективи. Спеціальні технології, що дозволяють створювати унікальні рішення.
  • Етнічний стиль. Це «постарене дерево», метал з елементами художньої ковки, шпонування природним каменем, обробка шкірою або її імітація.

Дизайнерська думка невичерпна. Вона створює нові рішення і варіанти оздоблення для дверей. Якщо квартира оформлена ексклюзивно, то двері в комору має гармонійно доповнювати цей ексклюзив, шаблонні рішення тут не допустимі. Коли на перший план виступає безпеку, то тут використовуються металеві аналоги і рольставні.

Де обладнати комору

Де обладнати комору

Якщо в квартирі не передбачена комора, її завжди можна спорудити. Для цього підійде затишний куточок квартири. Найчастіше споруджується “купе”, але є й інші варіанти:

  1. Ніша обладнується полицями і красивою дверима.
  2. У глухому куті коридору відгороджується кілька квадратних метрів, наприклад, за допомогою гіпсокартону. Двері підбирається у відповідності з інтер’єром,
  3. У вбудованому шафі-купе обладнуються місткі полиці, дозволяють зберігати маловикористовувані предмети побуту.
  4. На лоджії або балконі робиться тепле скління і частина площі відводиться під комірчину або шафа-купе. Тут зручно використовувати рольставні.
  5. Деякі господарі готові навіть пожертвувати частиною площі одній з кімнат.

Перед тим, як замовити або купити двері для ваших комор, потрібно визначитися, чи хочете ви акцентувати увагу на цих виробах. Позитивне рішення дає вам підстави для покупки якісного дорогого товару. Якщо ж ви хочете приховати приміщення від сторонніх очей, то досить обклеїти звичайне полотно шпалерами або зафарбувати в тон стін. У зовнішніх приміщеннях ідеальний варіант – це рольставні.

Главная / Вибір / Вибір дверей для комори