Залежно від застосовуваного матеріалу навісні двері бувають: Дерев’яні – дверне полотно, так само як і…
Чим змастити дверні петлі, щоб двері не скрипіли
Навіть терплячих людей з міцними нервами рано чи пізно починає дратувати неприємний звук, який видає скрипучі двері. Щоб правильно вирішити цю проблему, для початку варто розібратися, чому взагалі дверні петлі починають скрипіти.
Причини появи скрипу у дверних петель
Найпоширенішими причинами виникнення скрипу петель є наступні:
- Неналежне прикріплення петель при установці дверей.
Якщо причина саме в цьому, скрип з’являється відразу ж після установки двері і почала її експлуатації. У випадку з петлями на залізними вхідними або вуличної двері, які були приварені до її установки, ви навряд чи зможете щось зробити самостійно, тому варто звернутися за перевстановлення петель до фахівців – наприклад, тим, які вам ці двері встановлювали.
Що стосується міжкімнатних дверей, щоб запобігти можливому виникненню скрипу в подальшому і позбавити себе від проблем зі зняття і змазування двері, можна провести установку нових дверей з дотриманням одного нюансу. Для цього напівпетлі з віссю (штирем) можна прикріпити до полотна дверей, а напівпетлі з отвором, схожим на стаканчик, прикріпити до дверної коробки, в той час як зазвичай все роблять з точністю навпаки, що призводить до швидкого витікання масла при мастилі двері.
- Петлі і облицювання двері торкаються один одного.
У цьому випадку для того, щоб прибрати скрип, доведеться проявити акуратність і підігнати розміри облицювання під конкретні петлі.
- Відсутність мастила в петлях, або ж використання невідповідної мастильної субстанції.
- Відсутність спеціальних кульок в конструкції петель.
Тут вихід один: доведеться знімати двері, петлі з них, які потім укомплектовуються відсутніми кульками, після чого петлі знову прикріплюються до дверного полотна, а воно, у свою чергу, повертається на своє законне місце.
Тобто не так складно усунути причину скрипу двері, головне – правильно її діагностувати.
Чим змастити скрипучі двері
Для того, щоб змастити дверні петлі, можна скористатися як народними, так і спеціальними засобами. В якості народних засобів зазвичай застосовуються:
- рослинне масло;
- олівцем грифель;
- теплий розтоплений парафін або віск.
Хоч ці кошти і є дуже доступними, застосовувати їх варто тільки в крайніх випадках, і то з обережністю, оскільки кожне з цих коштів володіє певними недоліками. Так, теплий віск і рослинне масло мають короткочасний ефект, і тому їх краще використовувати в екстрених випадках. Крім того, рослинна олія, що використовується в якості мастила для петель, швидко забруднюється. Це стосується також різних харчових жирів, вершкового масла або вазеліну – всі вони швидко забруднюються, сприяють виникненню корозії на металі, а від скрипу вони позбавляють лише рівно до того моменту, поки не висохнуть.
Тому якщо вже ви і використовували одне з цих домашніх засобів, щоб позбутися від скрипу петель пластикової чи дерев’яної двері, то все ж вкрай бажано якомога швидше придбати спеціалізоване мастильна засіб. Тільки перед перед тим як змастити петлі, потрібно видалити з них використане раніше рослинне або будь-яке інше “домашнє” масло.
Спеціальні засоби для змащення скриплячому двері
- Універсальні мастильні засоби (наприклад, популярне WD – 40). Такі засоби випускаються у формі масла або спрея, і є багатофункціональними, тобто не тільки вирішують проблему скрипу, але також видаляють забруднення, жир і іржу, запобігаючи її подальше поява.
- Будь-яке машинне масло, яке не тільки ефективно усуває скрип дверних петель, а й перешкоджає виникненню на них іржі.
- Масло, призначене для обслуговування швейних машин.
- Спеціальні мастильні засоби для машинних механізмів, такі, як солідол, літол або циатім.
Як змащувати петлі пластикової, дерев’яної або скляних дверей
Для якісної мастила петель бажано зняти двері, для чого вона трохи піднімається за допомогою будь-якого підручного важеля, наприклад, брухту або сокири, який поміщається під дверний торець. Потім всі елементи, що знаходяться на коробці і на дверному полотні, акуратно змащуються спеціальним засобом для усунення скрипу. Після двері знову навішують на петлі, і кілька разів відчиняють і зачиняють, щоб мастило розподілилася рівномірно. В кінці залишки мастильного матеріалу необхідно витерти сухою ганчіркою.
Іноді, для змащення петель, буває досить просто підняти двері важелем, не знімаючи її з петель.
У разі, якщо зняти двері неможливо, або ж якщо петлі в даному випадку є нероз’ємними, мастильна речовина просто наносять між петельним шарнірами – для цього найкраще підійдуть змащувальні речовини в форматі спрея.
Якщо ж петлі заіржавіли, то найкраще, що можна зробити – замінити їх на нові, так як з часом вони будуть псуватися ще більше.
Чим змастити дверний замок
Догляд за дверима полягає не тільки в своєчасному змащення петель з метою запобігання скрипу, це в рівній мірі стосується і дверного замка. Якщо змащувати його регулярно, вам навряд чи доведеться зіткнутися з заїдають або заклинили замком, який складно або неможливо відкрити. Саме тому не слід забувати про регулярну мастило замків.
Але все-таки, чим змастити замок для його оптимальної роботи? В принципі, мастило для замків та дверних петель – це нерідко одні й ті ж кошти. Так, для змащення сульвадних замків зазвичай використовують суху мастило з розтертого графіту, яка засипається всередину розібраного замку або прямо в замкову щілину.
Для змащення циліндрових замків добре підійдуть машинне масло, універсальна силіконова змазка, або вже згадана раніше рідина для догляду за різними механізмами WD40.
Щоб змастити замок, дверну щілину потрібно попередньо обробити миючим засобом: залити засіб всередину і кілька разів повернути ключ. Після очищення в свердловину вливається трохи мастильного речовини – робити це зручніше з балона з розпилювачем, забезпеченому тонкої пластикової трубочкою.