Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу

При установці дверей, вікна або інших будівельних роботах не обійтися без використання монтажної піни. Це популярне в ремонтних роботах засіб дуже ефективно і надійно скріплює різні будівельні елементи, але видалити залишилася після будівництва піну буває досить непросто, особливо якщо мова йде вже про затверділому матеріалі. Навіть якщо і були завчасно вжито всіх заходів захисту від герметика, його частинки можуть залишатися де завгодно – на підлозі, стінах, дверях, вікнах, одязі і руках. Виникає питання – як і чим відмити монтажну піну в домашніх умовах?

Як видалити свіжі плями герметика з поверхні двері, вікна, підлоги

Свіжа монтажна піна піддається усуненню найкраще. Легше «по гарячих слідах» прибрати зайві залишки, ніж відтерти вже засохлий матеріал. Є різні способи усунення свіжих плям:

 • Видалення за допомогою спеціальних розчинників. Спеціально призначені для видалення монтажної піни розчинники продаються в спеціалізованих магазинах.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
 • Механічне видалення. Ще м’які шматочки герметика можна зняти з поверхні стіни, двері, підлоги або вікна будь-яким інструментом – ножем, шпателем або лезом. Якщо після зняття залишилася невелика кількість піни – вона забирається за допомогою серветки або дрантя, змоченою в спеціальній рідині для промивання монтажних пістолетів.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
 • Підігріте масло. Якщо під рукою немає розчинника, то відтерти свіжі плями допоможе перевірений спосіб за допомогою масла. Шматочком тканини, змоченою в злегка підігрітому маслі, можна видалити їх з дверей або статі.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
 • Будь-які інші побутові розчинники. Часто використовувані в побуті рідина для зняття лаку, вайт- спирт, ацетон, розчинники для автомобільних фарб теж підійдуть як підручні засоби для видалення.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
 • Оцет. Звичайний столовий оцет підійде для видалення свіжих залишків герметика з поверхні кахельної плитки. М’які пінні пластівці без особливих зусиль можна змити з кахлю, якщо їх інтенсивно відтерти серветкою добре зволоженою оцтом.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу

Для металевих дверей процес видалення монтажної піни дещо простіше, ніж з дерев’яною. Якщо для очищення дерев’яних дверей використовувалися різноманітні розчинники, то відразу ж після відтирання потрібно промити цю ділянку мильною водою, щоб агресивні речовини розчинника не зашкодили лакофарбове покриття.

Також за допомогою розчинників можна очистити монтажну піну з одягу. Якщо все зробити швидко, то тканина не буде пошкоджена. Після очищення одяг слід випрати з великою кількістю прального порошку.

Чим відмити монтажну піну з рук

Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу

Щоб не виникало таких питань, як очистити монтажну піну з рук, краще щоб в процесі будівельних робіт, пов’язаних з використанням цього засобу, руки знаходилися в товстих шкіряних рукавичках. Якщо все-таки не вдалося уникнути попадання герметика на руки, то видалити його можна за допомогою таких засобів:

 • Медичний спирт
 • Бензин
 • 3% розчин оцту
 • Aцетон.

Потрібно звичайний ватяний тампон змочити одним з цих коштів і акуратно протерти шкіру рук. Потім руки потрібно добре промити під проточною водою, використовуючи рідке мило, і розтерти дитячим кремом.

Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу

Є інші методи видалення герметика з рук.

 • Використання кухонної солі. У невеликій тазик наливають теплу воду, додають чайну ложку солі, опускають руки і трохи тримають їх в соляному розчині.
 • Мильна вода підходить для свіжих плям на руках. У теплий мильний розчин опускають руки, для більш швидкого ефекту залишки піни можна відтерти за допомогою губки або мочалки.
 • Розігріте рослинне масло. Масло потрібно злегка підігріти і натерти їм ділянки із залишками герметика. Потім забруднені піною ділянки засипати невеликою кількістю прального порошку, спінити його і змити весь розчин з рук великою кількістю води.

Чим видалити засохлу монтажну піну з різних поверхонь

Уже затверділу і засохлу піну видалити повністю з поверхні досить проблематично з першого разу. Процедуру видалення застарілих плям доведеться неодноразово повторювати. З металевої, скляної або кам’яної поверхні очищення від грудок і плям відбувається легше, ніж з іншого матеріалу. У цих випадках також є свої методи, які допоможуть вирішити проблему частково або повністю.

Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу

 • Просте механічне відтирання. За допомогою шматочка пластику або іншого матеріалу, який твердіше застиглої піни і м’якше відтирати поверхні. Такий спосіб підійде для очищення металевих дверей або покритих емалевої фарбою батарей.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
 • Видалення за допомогою димексида. Це перевірений дослідним шляхом народний засіб підходить для більш делікатних поверхонь, таких як пластик, лінолеум, дерево покрите лаком. Це дешевий препарат повсюдно продається в аптеках. Димексид розм’якшує шматки скам’янілих герметика і його залишки видаляються за допомогою тупого ножа, губки, мочалки або зубної щітки.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
 • Спеціальні розчинники для видалення засохлої піни, які продаються в будівельних магазинах. Коли механічне соскабливание погано допомагає, можна спробувати скористатися цими коштами.
  Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу

Якими б засобами не довелося скористатися для видалення залишків герметика – заняття це обтяжлива і не завжди результативне, як того б хотілося. Досвідчені будівельники використовують захисну плівку в процесі ремонту і працюють в рукавичках і спеціальному одязі, призначеної для будівельних робіт.

Главная / Вибір / Чим очистити монтажну піну з рук дверей і одягу
Вверх