Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Актуальні тенденції у сфері дизайну інтер’єрів поступово переходять від прагматичного мінімалізму з чіткою геометрією до плавної, ніжною і закругленою асиметрії. Саме цим зумовлена популярність аркових прорізів, не кажучи про їх численних функціональних можливостях. Різноманітність видів і форм, можливість сховати комунікації і простота організації простору – це основні переваги такого отвору. Важливою перевагою є і дизайнерська універсальність, адже арка з гіпсокартону прикрасить будь-який інтер’єр кухні, у вітальні і навіть в передпокої.

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Характеристики арочного гіпсокартону

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Якщо в далекі часи дверні арки робили з масивних колод чи природного каменю, то зараз можна легко зменшити вагу даної конструкції, використовуючи арочний гіпсокартон. Він являє собою тришаровий матеріал з двох аркушів картону і гіпсового сердечника, арміруючого допомогою скловолокна. Він удвічі тонше стандартного гіпсокартону (0.65-0.71 см), а тому може гнутися, створюючи з малим радіусом заокруглення. Важливою перевагою даного матеріалу є відсутність ушкоджень і залишкових деформацій при выгибании. З недоліків варто відзначити тяжкість різання і обробки листа з-за скловолоконного сердечника, а також завищену вартість матеріалу.

Форми і види арок з гіпсокартону

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Задаючись питанням, як зробити арку з гіпсокартону, потрібно відразу визначитися з формою, вибравши з таких варіантів:

 • Класика – міжкімнатні отвори, в яких прямі лінії переходять в закруглені, виглядають ефектно, але знижують висоту отвору і пропускають в кімнату мало світла. Вони підійдуть для просторих холів, а у маленькому передпокої краще встановити широку напіварки.
 • Модерн – тут радіус дуги досить великий, і перехід від чіткої вертикалі до вигину відбувається більш плавно. Такий вибір прикрасить інтер’єр з багаторівневими стелями і зонированными кімнатами, оскільки він збереже візуальну цілісність дизайну.
 • Портали – лаконічні прямі кути і чіткі лінії відмінно вписуються в будь-стилістичне спрямування. Під П-конструкції легко зробити металевий каркас, і при цьому вони пропускають в кімнату багато світла. Дуже часто декоративні міжкімнатні портали прикрашаються вбудованим підсвічуванням.
 • Полуарка – це один з найбільш незвичайних методів прикрасити інтер’єр. Однак, вписуючи таку арку в концепцію приміщення, необхідно повторювати асиметричну форму, використовуючи красиві декоративні ніші в стінах на деякій відстані від прорізів.

Поетапне виготовлення арки з гіпсокартону

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Для створення арки необхідно придбати звичайний гіпсокартон товщиною 1.25 см, тонкий арочний лист, а також направляючі профілі, з яких робиться каркас. В ідеалі їх товщина вибирається у відповідності з шириною простінка. Якщо остання становить 10 см, ширина профілю повинна бути 7.5 см, оскільки не враховуються дві товщини гіпсокартонного листа (1.25+1.25=2.5 см). Однак, такий одноконтурний металевий каркас обійдеться дорожче двоконтурного, виконаного з тонких профілів. Якщо ж ширина прорізу більше 10 см, то двуконтурний каркас буде більш практичним і економічним рішенням.

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Процес створення арки стандартний, однак, залежно від фигурности та складності обраної форми, може мати нюанси. У разі вибору класики, ця процедура передбачає такі етапи:

 1. Треба очистити і вирівняти поверхню після демонтажу дверного короба, щоб при установці арки старий будівельний матеріал не сипався.
 2. Робиться металевий каркас для арки. Розділивши профіль UD на три частини потрібного розміру, необхідно встановити одну частину до стелі, а інші – праворуч і ліворуч. Якщо ширина арки більше 0.7 м, угорі посередині отвору додатково встановлюється CD профіль.
 3. У відповідності з довжинами встановлених профілів і шириною дверного отвору вирізається два прямокутника.
 4. Визначивши вертикальну центральну вісь, необхідно провести розмітку прямокутників і розкреслити бажану форму арки. Від цієї осі буде вымеряться дуга потрібного радіусу.
 5. Якщо великого циркуля немає, то треба взяти профіль і зробити в ньому два отвори на відстані, рівному полушіріна вирізаного квадрата. В один отвір вставляється саморіз, і профіль фіксується до центральної осі, а по друге вставляється олівець. Тепер, повертаючи профіль, можна намалювати олівцем дугу обраного радіусу.
 6. Вирізати арку найкраще електролобзиком. А отриману форму можна застосувати в якості лекала для вирізання дуги на другому прямокутнику.
 7. Далі проводиться монтаж отриманих боковин до профілів UD і CD, якщо він встановлений.
 8. Щоб доробити металевий каркас, береться профіль UD з довжиною, що дорівнює довжині дуги, і його полки надрізають на відстані 3-7 див. Чим менше радіус арки, тим менше має бути відстань між надрізаними полицями. Отриманий профіль вставляється полицями по дузі вгору і кріпиться саморізами.
 9. В кінці весь каркас обшивається вирізаними прямими і фігурними смугами гіпсокартону.

Якщо є професійний інструмент і ідеально рівна горизонтальна поверхня, то металевий каркас з напрямними і дуговими склепінням можна зібрати і скріпити відразу. Потім достатньо провести його монтаж саморізами, однак, така робота вимагає досвіду.

Монтаж гіпсокартону

Щоб підшити безпосередньо вигнутий стеля арки, необхідно зігнути гіпсокартон. Найпростіше взяти два листа: товстий і тонкий. Перший потрібно поступово згинати плавними рухами, і, звичайно, на ньому залишаться видимі деформації. Однак, цей лист потрібно виключно для додання міцності всієї конструкції. Зверху проводиться монтаж арочного гіпсокартону, який гнеться без тріщин, а тому можуть виконувати декоративні функції. Від старого «мокрого» способу, коли лист толстого гіпсокартону змочується водою, а потім гнеться, краще відмовитися, оскільки велика ймовірність зламати матеріал.

Вивчаючи, як зробити арку з гіпсокартону своїми руками, можна укласти, що простіше прикрасити інтер’єр трапецеїдальної конструкцією, готичної або порталом, оскільки не потрібно возитися з вирізуванням дуги з профілів і гіпсокартону. Змонтувати каркас для напіварки також праці не складе. А створення численних фігурних форм, наприклад, каскадів з індійськими й китайськими мотивами вимагає навичок, терпіння і часу. Тому облаштовуючи тематичний інтер’єр, краще довірити виробництво арки професіоналам.

Варіанти оздоблення арки з гіпсокартону

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні

Монтаж арки з гіпсокартону в передпокої, вітальні або на кухні примітний тим, що даний матеріал легко піддається декоративній обробці. Найчастіше інтер’єр, де встановлюється арка, відбувається не тільки шпалерами, але також рельєфною штукатуркою або натуральним каменем. Але при виборі конкретного варіанту, варто пам’ятати про такі нюанси:

 1. Навіть найкрасивіші шпалери вже через кілька років починають жовтіти, тому прикрашати ними арочний інтер’єр на кухні недоцільно. Якщо ж це єдиний вид оздоблення з потрібним кольором і візерунком, то варто купити шпалери з водовідштовхувальними властивостями.
 2. Декоративна штукатурка також лише обтяжить кухонний інтер’єр, так як вона боїться води, збирає бруд і важко чиститься через рельєфною текстурою. Зате у вітальні або передпокою вона буде виглядати розкішно.
 3. Натуральний камінь – це довгі роки експлуатації без втрати блиску. Витрачені відразу кошти і сили, які потрібні, щоб провести трудомісткий монтаж, з лишком окупляться в майбутньому. Даний варіант розумний, якщо концепція дизайну залишається незмінною десятиліттями, а інтер’єр буде тільки класичним.
 4. Кроноспан – це недорогий матеріал, який легко гнеться і може імітувати різні поверхні. Він не боїться вологи, легко чиститься, а монтаж проводиться дуже швидко без «мокрих» будівельних робіт. За дизайнерськими характеристиками він більше підійде “модерний” інтер’єр, оскільки дорога класика тяжіє до натуральних матеріалів.

Також під гіпсокартоном можна організувати ніші і провести в них проводку для софітів, створивши «глибоке» освітлення. А монтаж світлодіодної стрічки по периметру арки зробить інтер’єр в квартирі яскравим і святковим.

Главная / Вибір / Арки з гіпсокартону для кухні та вітальні
Вверх